filosoofia puiestee

Siia paluks filosofeerivad väljaütlemised,mis ehk kaasaegsetele mõistmatud ja tulevikus arusaamist leiavad.
Vasta
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

filosoofia puiestee

Postitus Postitas sergo »

millised mõtted on Teie jaoks olulised olnud vaadates linateost "Belõi Mim Tsornoe Uho"?
Kasutaja avatar
Troll
Postitusi: 158
Liitunud: E Mai 05, 2003 3:41 pm

Postitus Postitas Troll »

Belõi Mim?? :D Minu meelest oli Belõi Bim.
tuuba
Postitusi: 38
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:35 pm

Postitus Postitas tuuba »

Valgest mimmist palju häid filme! Aga erilist mõtet pole ma neist otsinud. :lol:
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

troll kirjutas:Belõi Mim?? :D Minu meelest oli Belõi Bim.


muidugi Sul õigus, siin ere näide kurikuulsate "Murphy seaduste" rakendumisest kõige ehedamal kombel. Aga peale täheparandust ja ilkumata jääks ikkagi lootma mõttearendusele. Minu meelest see film puudutab paljusid ka tänapäeval aktuaalseid teemasid nii lihtsurelike kui jahimeeste jaoks.

See pealkiri teemale... väga viis, jõudu autorile edaspidiseks teema vedamisel!
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

temaatika jätkamiseks oleks ehk kohane algkursus:

http://et.wikipedia.org/wiki/

Ja siis sealt edasi mõttelaad, et enda tõde on see kõiksema kohasem.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

puiesteest, filosoofiast: Berliinis on tänav, allee, nimega "Unter den Linden".
shorty
Postitusi: 72
Liitunud: N Apr 06, 2006 5:21 pm

Postitus Postitas shorty »

Sergo kas saaksid täpsustada, mis sealt wikipediast vaatama peab, et mis otsisõna kasutada või mis teemat uurida(loogiline, et belõi Bim`iga seotud, aga ma hästi nagu ei leidnud)? asi selles, et sul viskab seal lihtsalt Wikipeedia esilehe ette. Ma teemavõõras inimene, aga uudishimu uss närib sees. Tundub mõni vana hea nõukaaegne film olevat, mis enne minu sündi lavastatud
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

viskabki ääretult laia temaatika ette, selles mõttes oligi viidatud.

Belõi Bim ja sealt edasi: mul koertega väga hingelised suhted. Võib olla ju ka nõndamoodi, et lihtsalt kujutan endale midagi ette. Aga härrasmees Tihhonov antud linateoses minu jaoks unustamatu elamuse korraldas.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

shorty kirjutas:Sergo kas saaksid täpsustada, mis sealt wikipediast vaatama peab, et mis otsisõna kasutada või mis teemat uurida(loogiline, et belõi Bim`iga seotud, aga ma hästi nagu ei leidnud)? asi selles, et sul viskab seal lihtsalt Wikipeedia esilehe ette. Ma teemavõõras inimene, aga uudishimu uss närib sees. Tundub mõni vana hea nõukaaegne film olevat, mis enne minu sündi lavastatud


lihtviisiliselt öeldes on film mehest ja inglise setterist, laiemalt aga inimhingele olulistest põlistest väärtustest. Usu mind, mõtlemisainet meie räpases tänapäevas annab, ehk rohkemgi kui vaja rahuliku äraolemise tarvis. Et Sa teaksid, peaosatäitja V.Tihhonov ("Sõda ja rahu", vürst Bolkonski, "17 kevadist hetke" Stirlitz jne.) mängis tolles filmis oma isikliku koeraga, ta oligi jahimees. See on väga elulähedane lugu. Ja naerda ei ole siin küll millegi üle, seda nii ääremärkusena eespoolkommijatele. Eks ole ju kuskil öeldud: õndsad on need kes vaimust vaesed. Jõudu!
Vasta