Fullstock

2006. aasta teemad
Suletud
kanavaras
Postitusi: 66
Liitunud: N Nov 27, 2003 6:00 pm

Fullstock

Postitus Postitas kanavaras »

Et ei tea kuidas selline lõpuni puitosa relva laskeomadusi ka mõjutab,kas on vahet sellisel ja siis tavalistel vintidel.?Ma mõtlen just, et on ju räägitud ,et relva raua ja selle all oleva puidu/plastiku vahel peab teatud vahe olema, millest peaks saama paberi läbi libistada,mustuse sealt vahelt välja saama jne.Aga kuidas on lood nn.fullstockiga, kas seal on ka selline vahe ja kuidas seda puhastada saab.?
Vot selline mõttelend.Millegipärast imponeerib selline pika puiduga relv ja mõtted käivad sellise relva muretsemise üle.
Et siis mida sellisest relvast arvata,pilk on jäänud just zc 550 fullstocki peale.
Oleks väga tänulik kui keegi oma arvamust/teadmisi jagaks.
sellest haigusest lahti ei saa
arvienno
Postitusi: 1
Liitunud: P Juun 04, 2006 8:58 am

fullstock

Postitus Postitas arvienno »

tahtsin küsida kas ostsid cz550 fs'i ära ja kui jah siis muljed palun. endal sama plaan
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Mul nüüdseks väike kogemus antud relvaga olemas ! Kaliibriks siis 222 REM.Nagu eelpool kirjutatud ,peab see vahe tõesti raua ja kaba vahel olema.Ostes poest tuli raua alust natuke liivapaberiga töödelda.Oleksin aga pidanud puidu kohe lakiga katma. Algul ei jaganud matsu ,miks püss vahel orlungist väljas.Nüüdseks on selgunud ,et saades niiskust(vihma) hakkab lae puiduosa mängima ,ja tõmbab rauda endaga kaasa,siis just selle mettallist lae otsaga ,mis eest ümber raua on.Töötlesin nüüd puitu lakiga,aga kuna sinna on sattunud ka püssi õli ,ei võtnud puit lakki omaks.Immutus õliga on veel katsetamatta.Väänasin ka seda otsa kaitset laiemale ,et see kohe vastu rauda ei läheks.Igaljuhul praeguseks laad märjaks saades mängib,heietan mõtteid kas lae lühemaks tegemiseks v uue lae valmistamisest. Võib olla mõni teine puit mängiks vähem aga CZ -il laad kasest (ilmselt) ja see võib niiskusega probleeme tekitama hakata. Kes tahab relvas kindel olla ,see peaks asja kaaluma ,kas ikka tasub ilu pärast omale selliseid riske võtta :M See siis minu kogemus!
Kivi kotti!
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Postitus Postitas kaalikas »

CZ laad on vat pähklist kui sa just eraldi pole omale kaske tellinud!
kanavaras
Postitusi: 66
Liitunud: N Nov 27, 2003 6:00 pm

Postitus Postitas kanavaras »

Relva jooksu üle küll kurta ei saa,100m. pealt liivakottidel laseb ikka 1 kroonise ringi.Ega ma päris täpsuspüssi ei otsinud ka, rohkem metsavahel, ajujaht, koertega seajaht, samas saab varitsusest ka ilusti hakkama.Optikaks võtsin 42 meopta, zc`il see hea värk ju, et saab ka optika alt lasta, oleks suurem toru siis seda varianti poleks.Kui kuskil võsavahel siga lähedalt täiega mõõda paneb, siis optikast ikka raske lasta, siis olen ikka kirbult last ja pihta ka saand, muidugi tahab see harjumist, mis maalt tasub alt või torust kiigata.Lühema toru tõttu mugavam metsas mütata ja mats tundub ka pehmem olema, eks see kummiamort võtab ka matsu vähemaks.
Ainuke asi millele olen muud lahendust otsinud on kirp,see ikka üsna väike, videvikupoole ikka üpris raske leida,ideaal oleks fiiberoptiline kirp muidugi, aga seni pole sobivat leidnud.
See jama oli muidugi ka, et kukkus seina najalt kolksti põrandale ja salve ja püstolkäepide vahel mõra pooles ulatuses risti läbi.Liimisin supegluega kinni, siiamaani peab.Kunagi tahaks muidugi tervenisti uue lasta teha, õlitatud, mitte lakitud ja vähe asjalikuma püstolkäepidemega ka.
sellest haigusest lahti ei saa
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

kaalikas kirjutas:CZ laad on vat pähklist kui sa just eraldi pole omale kaske tellinud!

Pähkli jaoks on ta küll liialt hele!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

kult kirjutas:
kaalikas kirjutas:CZ laad on vat pähklist kui sa just eraldi pole omale kaske tellinud!

Pähkli jaoks on ta küll liialt hele!


Nu mine võta kinni siis seda heledust - kodulehel väidavad ikka pähklipuu olevat.

http://www.czub.cz/index.php?p=32&idp=3 ... 31&lang=en

...
Technical info

Caliber .22 Hornet / .222 Rem / .223 Rem
Detachable magazine capacity 5
Overall length 997 mm
Barrel length 520 mm
Height 198 mm
Width 75 mm
Weight 2700 g
Stock walnut with cheekpiece
Buttplate rubber ventilated
...
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Seda pähklit on ka mitut liiki , kõik erinevad, lisaks mis sordi puit, sealgi suured erinevused nii värvis, kui tekstuuris.
CLARO WALNUT
BLACK WALNUT
ENGLISH WALNUT
BASTOGNE WALNUT
FRENCH WALNUT
Tuscan Valnut
jne.

Puukoi vast on kompetentsem selgitama.

Tootja ise ütleb, et tehtud Türgi pähklist. 550FS
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ei tea jah ,aga selle Hendriku pandud lingil on pildiltki aru saada ,et pähkel! Minu püss on aga hoopis hele ja isegi paar kolm oksa kohta sees. Kui neid pähkleid nii erinevaid on ,mine sa tea ,nii suur asjatundja ju pole .Laad ise lakitud ka ,mitte immutatud.
Suletud