poolautomaat kl 308W

2005. aasta teemad
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

poolautomaat kl 308W

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Soovin endale soetada poolautomaati kl 308W, nt. Browning. Kas kellelgi on kogemusi antud püssidega? Kõik kogemused ja arvamused poolautomaatidest teretulnud! :?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: poolautomaat kl 308W

Postitus Postitas kakuke »

kult kirjutas:Soovin endale soetada poolautomaati kl 308W, nt. Browning. Kas kellelgi on kogemusi antud püssidega? Kõik kogemused ja arvamused poolautomaatidest teretulnud! :?

Minu tagasihoidlik ja teemast kõrvale kalduv küsimus oleks, et kas 308Win, ikka on kõige sobilikum poolautomaadi kaliiber? Õnnestus käia see talv seajahis, kus kasutati ka antud kal. poolautomaate ja sead millegipärast peale sõda (just sõda!) maha ei jäänud. Mul tekkis peale seda küsimus, et ehk jääb antud kal. võimu liiga väheseks, sooritamaks padrunivahetust ja ühtlasi surmata looma? :?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Deerhunter
Postitusi: 62
Liitunud: N Sept 18, 2003 1:52 pm

Re: poolautomaat kl 308W

Postitus Postitas Deerhunter »

kult kirjutas:Soovin endale soetada poolautomaati kl 308W, nt. Browning. Kas kellelgi on kogemusi antud püssidega? Kõik kogemused ja arvamused poolautomaatidest teretulnud! :?



Soomlased näiteks kasutavad seda sama Browningut hirvejahis ja väga edukalt.Ainult et nad kasutavad seda battue varianti ehk lahtise sihikuga.
308 Win-st piisab täiesti tuleb ainult lasta osata, meil seltsis on ühel 30-06 Remingtoni oma ja on samuti sigu vigaseks jäänd.Kui ikka korralikult pihta ei saa ei jää ta maha ka ja see sõjapidamine jäägu rohkem nende suurte rahaässade pärusmaaks. 8)
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

pooautomaat kl 308W

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Loomulikult läheb loom minema halva tabmusega, mistahes relvaga lastes(õpi laskma). Küsimus on selles , et olen tavalise karabiiniga õngitsenud rebaseid ka kaugemalt kui 300m, aga kui palju auru läheb ümberlaadimisele, siis jääb selline asi ära. Kas keegi oskab öelda kui suur on näiteks tavalise ja poolautomaadi jooksuvahe (100m;200m;300m) erinevus. Kui oled asjatundja selgita! :?
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Otsisin aga ei leidnud,aga ma otsin veel .Ennastki hakkas huvitama,et kui palju seal siis kiirust kaduma läheb,kui üldse läheb.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Pole küll asjatundja,aga kas üldse ongi mingit vahet.Kuuli algkiirus jääb ikka ju samaks.Ega siis kolvi liigutamiseks võetavat gaaside energiat ei võeta kohe padruni pesast,ikka natuke hiljem,aga selle aja peale on kuulike oma algkiiruse juba kätte saanud ja miski seda enam ei vähenda.Kui nüüd puusse panin,siis sorry :oops: .
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

oli ka minul kunagi poolautomaatne Valmet 308win, jahil ma sellega ei käinud ainult märki lasin. Ei kao se energia sealt kuhugi kuulil juba kiirus käes kui sortsu gaasi järelt ära annab. Väga kallis snaiperrelv PSG1 on samuti poolautomaat ja nendele relvadele ja lasutulemustele on nõuded kordi kõrgemad kui meie jahipüssidele seega pole mõtet muretseda ümberlaadimisele kuluvale energiale küll aga võin öelda, et poolautomaat on raskem kaasas tassida ning minu arvates sobivad need tiiru ja lahinguväljale.
naised saunas rääkisid
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Mul kohe hea meel ,et puusse ei pannud. :D
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

poolautomaat kl 308 w

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ostsin endale selle brawningu ära (308 w suudmekombensaatoriga). Olen pisut lasknud ka ja igati rahul. Tagasilöök väike, hea pehme lasta ja jooks ka hea. Puudub veel korralik optika. Kaugemalt kui 200m pole olnud võimalik proovida, sellelt distansilt hariliku karabiniga küll mingit vahet pole. Kaaluks näitab paber 3,7kg, mis on tsirka sama kombi püssi kaaluga (lu-mar), tikkad vist on isegi raskemad. Puuduseks loen - kehv puhastada (eest otsast). Kui kasutada optika kiirjalga on metsas koeraga kindlasti tõhus ja mugav relv. Julgen soovitada! PS millegi pärast on levinud arvamus poolautomaat=sõjarelv; inimese tapja;jahiks ebaeetiline. Arvan, et ebaeetiline ei saa olla relv küll aga mees, kes seda kasutab. Ex iga relvaga saa lollusi teha, see meeste jahikultuuri või kultuurituse näitaja. Mõelge neile teistele ebakvaliteetsetele laskudele, mis oleksid olnud võtjad, kui ümberlaadimisele kulunud aeg oleks kulutatud sihtimisele ja päästmisele. (Ärge nüüd hakkake kiitlema et vot mina ei......., jahil juhtub kõike.) Miks ei võiks siis seda ümberlaadimist teha relv ja jahimees keskenduda looma tabamisele. See puhtalt minu arusaam asjast. Ei tea kas üldsus materdab selle arvamuse maha, igaljuhul oleks huvitav teada mida teised asjast arvavad??Kivi Kotti :!:
Kasutaja avatar
Deerhunter
Postitusi: 62
Liitunud: N Sept 18, 2003 1:52 pm

poolautomaat kl 308 w

Postitus Postitas Deerhunter »

Puuduseks loen - kehv puhastada (eest otsast).

Kas seda lahti ei saa siis võtta puhastamiseks???

Kui ise oled püssiga rahul siis teised las klähvivad nendest poolautomaatide vigadest.On endalgi juhuseid kus teine pauk jääb ümberlaadimise tõttu hiljaks(sead jooksevad jalgevahelt läbi vups ja vups)
:wink:
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Jah,selle relva tüübi valikuga ongi täpselt nii,et maitse asi.Ühele meeldib üks ,teisele teine ja lõpuks on peamine,et mees ise asjaga rahul.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

poolautomaat kl 308w

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Eks ikka kuidagi saab lahti võtta ,aga see suurem töö ,vajab ikka võtmeid ja kruvikaid.Tall sihuke plastmass juhtpuks kaasas,mis keeratakse kompensaatori asemele,et raua otsa puhastades ära ei riku.Raamat käskib gaasi mehanismi ka mingi 1000-de paugu järel puhastada,eks siis tuleb teine põhjalikumalt lahti arutada.Kivi kotti!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Mida oskate lisada BOSS (ballistic optimized shooting system)
systemi kohta, mida pakutakse ka samale poolautomaadile ja palju see hinnale juurde annab?
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

See värk on niinemetatud suudmerõhu kompensaator .Antud juhul on tegu reguleeritava kompensaatoriga(vastavalt kuuli kaalule)Võin kinnitada ,et vähendab tagasilööki TUNDUVALT!Väga mõnus pehme lasta!Palju ta kallim (kui on)on ei oska öelda ,minu püss oli sellega koos ja maksis vist midagi alla 19 -tuhhi. Ega seda saagi igale püssile panna ,raua otsas peab ju keere olema.Kivi kotti!
antonius
Postitusi: 31
Liitunud: K Nov 10, 2004 7:10 pm

Postitus Postitas antonius »

Kuna mul endal kindel plaan soetada poolautomaat(ei tea veel ainult milline), siis äkki jagad inffi oma Browningu kohta. Kuida täpsus on(kas on ka mingi tehase poolt etteantud lubatud hajuvus), töökindlus, mugavus käsitlemisel, millise padruniga kõige paremini kärab jne. äkki otsustan hoopis selle riista kasuks. Tänud ette!
Suletud