Ururadar urukoertele

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Ururadar urukoertele

Postitus Postitas Eik »

Ehk siis Ferret Finder firmalt Deben.
Sai sellist riista testitud ühisjahil koprale koos Mardi, Patterdale ja viimase tutavate soomlastega. Tammid maha, vesi alla ja koer peale. Varsti leidis mu koer kopraga uru ülesse ja põrutas sisse kobrast haukuma. Soomlased küsisid siis muigel nägudega, et "mis edasi ?", meie (mina ja Mart) siis ridvaga uru sügavust mõõtma, maad kuulama ja umbes-täpselt kaevama.
Sommid siis käskisid koera välja kutsuda, kui tuleb, tuli.
Koerale seoti teibiga saba külge pisikene saatja ja lasti alla tagasi, jälle kobrast ajama. Üks soomlastest otsis taskust väikse piniseva karbikese (vastuvõtja) välja, skännis nats uru kohal, pani aparaadi korraks vastu maad, krudis seal nuppu ja ütles "90 cm sügaval, siit kaevake".
Lõime siis labidad maasse ja nats alla meetri kaevatud kui koer alt vastu vaatas ja kobras ka seal samas.
Aparaat võtab kuni 5 meetri sügavusele ja näitab sulle täpselt koha kus koer asub, ma arvan, et selline peaks olema igal urujahti pidaval jahimehel kes vähegi oma koerast hoolib, see välistab selle, et koer jääb urgudes kadunuks. Kui sul on koera asukoht maa all teada siis kaevad või hommikuni aga saad koera kätte ja urujahi teeb ikka oluliselt lihtsamaks.
Viimati Mardiga kaevasime 5 auku ja kõik 1-1,5 m sügavad, et elukat kätte saada. :D
Ferret Finder
Kodukalt tellides tuleb hind ca'3700.- koos saatekuluga
Kui saaks 5-6 tahtjat kokku siis tuleks poe kaudu tellides hind 3200.-,
pood peab vähemalt 10 tk tellima, et alet saada.
Viimati muutis Eik, P Mär 25, 2007 7:13 pm, muudetud 1 kord kokku.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

ururadar...

Postitus Postitas jorr »

Tundub asjalik vigur olevat,mina tunnen huvi.Tea aint kui lollikindel riist on ja kaua vastu peab?Äkki ühekordne pole selle hinna eest?Kas tarvitamise kohta täpsemalt saaks?
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Patterdale
Postitusi: 195
Liitunud: L Nov 06, 2004 12:32 pm

Postitus Postitas Patterdale »

Tere kõigile
Mina jälle metsast tagsi,ururadarit millest Eik rääkis olen kasutanud aasta
seade on vastupidav olen näinud esimesi mudeleid meestel mis siiamaani toimivad,kui kellegil on huvi saab minu oma näha ja testida.
Dog and man are truely partners in the hunt.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Niih, läheb tellimiseks, kes tahab soodushinnaga 3200.- saada andke Mardile märku, poodi läheb müüki hinnaga 3500.-
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Asi käes, kel huvi võtke kontakti, saate katsuda ja testida. :D
Kasutaja avatar
Patterdale
Postitusi: 195
Liitunud: L Nov 06, 2004 12:32 pm

Postitus Postitas Patterdale »

Jõudu kaevamisel.
Dog and man are truely partners in the hunt.
Vasta