helisummuti

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Postitus Postitas Kolevoll »

Alljärgnevalt pisike refereering infost, mis levis 28. märts 2005:

Harjumaal kasutas mees lasketiirus tulistamist harjutades püstolil summutit.

Politseinikud pidasid 27-aastase Nikolai kinni kella 13.30 ajal Männiku lasketiirus, kuna ta kasutas püstolil summutit, mille kasutamine on keelatud.

Relvaluba oli mehel olemas.
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

ma ei tea kas see on õige koht arutamaks kas sumpar on vaja keelata või mitte.....aga mõelgem mix on ta soomes lubatud:

* tiir/laskeala häirib naabreid....soomes iga sumpariga kaasas sert et viib normaalpadruni (ma ei mõtle siin spets subsoniku padruneid) paugu alla 100db
* tiirus pole vaja klappe(??) ja tagasilöök on oluliselt väiksem
* koera eest lastes jäävad koera trumminahad terveks.
* varitsusest lastes häirib vähem loomi (neid keda ei lastud loomulikult)
* salaküttidel/kriminaalidel ja muudel seda sorti meestel on need niikuinii olemas kui seda vaid tahta.

huvitav millised on eesti eripärast tingituna need näidustused sumpari jätkuvaks keelamiseks....?????
(olen kuulnud soomes jutte sumpari kohustuslikuks viimisest.....rohelised-sic!....vrd. ka ilma summutita auto/tsikliga ei tohi sõita, irw)
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

summuti

Postitus Postitas jorr »

Eesti eripära see ongi,et aga võimalikult palju keeldusid oleks.Mõned keelud on ajale jalgu jäänud ja mõni lausa totter tundub aga ikka keelatud.Ja tundub ka, et nüüd öiro all olles otsitakse aina keelatud asju seadustesse.Jahivallas on neid totraid keeldusid vist igal sammul ja summuti ka üks selline lugu on.
noorus on ilus aeg
Vasta