Jaht hagijaga

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
kuro
Postitusi: 132
Liitunud: L Dets 30, 2006 8:31 pm

Postitus Postitas kuro »

Minu hagijas teeb täpselt samuti. Kitse ajab mõned sajad meetrid. Häälest saab kohe aru, sellist rõõmsat kilkamist pole. Nagu vägisi kisub kurgust jämetat haukumist. Kui jänesega või rebasega juba aju tehtud, siis ei tee kitsest enam väljagi. Hommikul esimese aju ajal ikka koerad rahutumad, siis teeb kitsga väikese soojenduse.
kuro
Silverx
Postitusi: 92
Liitunud: P Okt 30, 2005 6:19 pm

Postitus Postitas Silverx »

jah tõsi ta on,mull on ostetud oma e hagijas kennelist,ajama hakkas 5 kuuselt,ajab ilusti kõiki loomi,aga üks suur mure on temaga nagu kõigi teiste hagijatega.nimelt armastab ta kitse ajada,kuidas sellisest probleemist lahti saada?
kuro
Postitusi: 132
Liitunud: L Dets 30, 2006 8:31 pm

Postitus Postitas kuro »

Pole infot saanud, kust tasub kutsikat osta. Kas on jahimehi, kes on ostnud Paul Haljase või Kallavuste kasvatatud hagijaid? Kas keegi teab, kas Vaikmaa kasvatab veel vene laigulisi hagijaid?
kuro
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Mul sõber ostis mõned aastad tagasi Kallavuse käest kutsika.Koer töötab ilusasti.Kitse enam ei aja,jänest-rebast seni kuni maha lastakse,hääl on ka ilus.Kallavuse koeri peetakse näitustel natuke suureks.Koer on mõõtus aga kohtuniku arvates suur.Nagu öeldakse:ilu on vaataja silmades.Minule meeldis Kallavuse juures nende hagijakutsikate isa.No küll **** oli ilus koer!
kuro
Postitusi: 132
Liitunud: L Dets 30, 2006 8:31 pm

Postitus Postitas kuro »

Võtaks selle hagijateema veel päevakorda. Jänese- ja rebasejaht ju alles täies hoos, kui lumi tuleb, siis kogub veel tuure juurde. Venelaste ja soomlaste omanikud pole veel sõna sekka öelnud.Kallavuse hagijad on kiita saanud. Kui mõnel jahikaaslane hagijaomanik, aga foorumis ei kirjuta,kirjuta siis Sina. Ikka väike info tõu ja päritolu kohta ka.
kuro
kuro
Postitusi: 132
Liitunud: L Dets 30, 2006 8:31 pm

Postitus Postitas kuro »

Leidsin lemmikloomade portaalist sellise tõu : Luzerni hagijas. Kas keegi teab sellest tõust midagi?
kuro
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Viimastel aastatel pole õieti jänesejahti saanud, aga varem ikka sai peetud. Üks asi veel, mis on oluline lumerikastel talvedel - vene hagijal pikemad jalad ja sügavas metsas kesktalvel valgejänest jahtides on see mõnedel aastatel oluline. Põldude vahel seda probleemi nagu pole olnud ja eesti hagijas ilusti hakkama saanud.
Kasutaja avatar
Tiide
Postitusi: 39
Liitunud: E Mai 08, 2006 8:02 pm

Postitus Postitas Tiide »

kuro kirjutas:Leidsin lemmikloomade portaalist sellise tõu : Luzerni hagijas. Kas keegi teab sellest tõust midagi?

http://www.koer.ee/leftpage.php?id=235
Julged teha, julge tunnistada!
kuro
Postitusi: 132
Liitunud: L Dets 30, 2006 8:31 pm

Postitus Postitas kuro »

Tänud! Täitsa olemas. Lugesin, et neid on kasutatud ka eesti hagija aretuses. Sellest võib järeldada, et neid on Eestis varem kasvatatud. Kas neid on jahimeeste käsutuses veel,või on mõnel nendega jahikogemus?
kuro
kuro
Postitusi: 132
Liitunud: L Dets 30, 2006 8:31 pm

Postitus Postitas kuro »

Tänasega hagijajaht lõppenud. Kuidas hagijameestel hooaeg möödus? Minul jäi 6 jänest ja 3 rebast. Selline keskmine aasta. Ilm eriti ei soosinud, lumi tuli hilja ja lõpp jälle liiga külm. Jääme paremat aastat ootama. Hagijate omanikud andke endast märku, kui teie hagijal on järelkasvu tulemas.Ilusat hooaja lõppu kõigile! :)
kuro
Silverx
Postitusi: 92
Liitunud: P Okt 30, 2005 6:19 pm

Postitus Postitas Silverx »

Jah kuro,ei olnud just kõige parem aasta,2 jänkut ja 1 rebane,koer noor ka :) aga muidugi jääme lootma paremale aastale!
kuro
Postitusi: 132
Liitunud: L Dets 30, 2006 8:31 pm

Postitus Postitas kuro »

Kevad varsti käes ja koertel järeltulijaid ootata. Kas mõnel on plaanis ka hagijas võtta? Tore, kui on tekkinud huvi sellise huvitava jahi vastu.
kuro
Kasutaja avatar
esthound
Postitusi: 5
Liitunud: E Okt 08, 2007 8:14 pm

Postitus Postitas esthound »

Ma küll ei käi EH jahil,kuna võtsin ta ikka sõbraks ja ,et saaks temaga tegeleda(agility).Aga siis kasvataja muidu mingi Mihhaill (ei mäleta ja ei viitsi paberitelt vaadata) :D .Aga siis kui jahi foorum siis räägin ühe loo..
elame majas ja maja taga meil mets,kus kitsed,põdrad ja jänesed.Siis väravat seal ees ka pole.Ja kui polnud kedai õues,Charlyl hakkas igav ja ta otsuistas minna metsa,eks ta läks koos SLK Tessyga kuulsime,et nad haukusid õudsalt.Jooksevad hauguvad.Mõtlesim,et jälle Charly hagib.Ja poole tunni pärast näeme. Et Charly ja Tessy tulevad sõbralikult ja jäenes hambus. :shock: Mina ei saanud seda vaadata,kuna mul on nendest loomadest kahju. Ja kui näen neid surnuna tuleb pisar silma.Ja isa ja vend mattsid ta metsa ta ära siis.Ehk siis minu pentskar(Charly) käib üksi jahil kui käisime metsast kuuske jõludeks valimas,siis põder traavis meist mööda,ja Charly jooksis järgi,Eks ta teda kätte loomulikult ei saanud,kuna ta ei julgenud talle järgi traavida ja ma teda hüüdsin ka ja kui Charly ei kuula siis Tessy saab aru ja jookseb järgi ja hakkab Charlyga mölisema.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Ma räägin ka siis ühe loo:
jahimees läheb jõulude ajal metsa loomadele süüa viima ja vaatab, mis metsas ka toimub. Järsku kuuleb, et mingi koer lõugab metsas. Mõtleb endamisi, et jahti ju ei ole täna ja jääb kuulatama. Siis näeb, et mingi peremeheta hulkuv koer tuleb ja ajab põtra taga. Võtab seljast püssi, sihib ja laseb koera maha. Pärast matab metsa maha. Vot nii võib juhtuda su koertega, kui neid metsa loomi taga ajama lased
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ainult selle vahega, et 99% juhtudest pole jõulude ajal jahimehel püssi kaasas :D kuigi, on neid, kes ilma püssita metsa ei lähegi, kasvõi seenele, iseasi kas padrunid ka kaasas on.
Viimati muutis Feen, E Okt 08, 2007 9:13 pm, muudetud 1 kord kokku.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta