Jahipiik

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

abivahendid

Postitus Postitas Kallekke »

Tea neid Prantslasi-võibolla kasutavad nad seda teivashüppe teibana üle haavatud sea hüppamiseks.on teised sellised lühikesed jupatsid.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Postitus Postitas kaidojaht »

Mehed, mitu korda teile on sead peale tulnud. et te teate siin kommenteerida mis kõlbab ja mis mitte. Ise tunnen küll täägist puudust vahel.
Kasutaja avatar
Troll
Postitusi: 158
Liitunud: E Mai 05, 2003 3:41 pm

Postitus Postitas Troll »

"Chasse&Peche" satikanalilt vaadatuna oli küll selge, et prantslased kasutavad neid piike laialdaselt, aga mitte ajajad, vaid (noh, kuidas neid nüüdsel ajal nimetada)...koerapoisid?? S.o sellisel jahil, kus hunnik koeri (nii 30-40 tükki) ja mõned ratsanikud kimavad metsas ringi ja kui mõni siga on koerte poolt kuskil võsas nurka aetud, siis koerapoiss läheb ja torkab ära. Tulirelvi pole üldsegi kaasas, vähemalt näha polnud. Aga sellist peidetud teraga riista küll ei näinud, kõik olid tavalised piigid. Tegelikult äärmiselt nõme jahiliik eestlase silmaga vaadatult. Me Mardiga irvitasime, et neile prantslastele oleks paras 2-3 laikat kinkida (selle 40-pealise penikarja asemel), oleks palju efektiivsem ja vähem kärarikkam jaht.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

To Kaidojaht:
Olen nii mõnegi kuldi eest ära hüpanud ja neile kontaktlaske otsaette kah teinud.
Bioloog
Postitusi: 7
Liitunud: K Nov 23, 2005 3:27 pm

Postitus Postitas Bioloog »

Ma arvaks et oda võib juu kaasa võtta küll.
Ta ju pole teab mis raske ja kui just siga peale ei jooksegi siis võib muus olukoras vaja minna.
Kahju aint et seaduse vastu on, ei tohi lihtsalt vahele jääda.
Või äkki, kas just see paragraf aint asula piires kohta käinud,
ma arvaks et metsas võib ming oda ja selliste asjadega jalutada nagu on püssigagi mis peab asulas olema kaetud.

(seda prantslaste oma ei oska öelda pole katsund, aga mingi kodu tehtu tääk... mingi kilo või viis tuleb, kui ikkagi mõistuse piirides teha)
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

gunnar kirjutas:Ja üldse :

§ 20. Tsiviilkäibes keelatud relvad ja laskemoon
...
(2) Tsiviilkäibes keelatud külmrelvad on:
1) kasteet, kasteetnuga, torketääk, teraspiits, samuti muu spetsiaalselt kehavigastuse tekitamiseks valmistatud ese;
2) lõike-, torke- või löögirelv, mis imiteerib mõne muu eseme kuju või on peidetud selle sisse;
3) vedru- või raskusjõul väljaviskuva ja seejärel jäigalt kinnituva teraga nuga, mille tera pikkus on üle 8,5 cm või mille tera on kahelt poolt teritatud.

Niiet parem mitte siukse jurakaga metsavahel pihku jääda.


Jälle üks seduseparanduse koht. Tollel ajal kui seadust tehti ei tulnud tegijatele pähe, et jahipidamisel võib sellist asja vaja minna. Praktiliselt siiski palju ohutum relv võrreldes situatsiooniga, kus mees hakkab enda kaitseks umbropsu kuusikus paugutama. Koeraga ajajatele võib marjaks ära kuluda. Põrsaga saad jah koertega hakkama, aga kesikuga läheb juba problemaatiliseks. Endal oli analoogne situatsioon sel hooajal haavatud kesikuga, keeras otsa juba minu poole, aga ju tundis, et on liialt nõrk ja jättis asja pooleli.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Torkad sellise odaga ründavat siga(suurt kulti) ! Oskab keegi pakkuda kui kaua võtab aega ,et loom pärast seda sureks (muutuks ohutuks) ja mis ta selle ajani jõuab korda saata :?: Siit edasi juba mõelge ise ,kas ja kui ohutu on sellist riistapuud meie jahipidamis tavade korral kasutada :M Mina eelistan igaljuhul püssi ja jäägu sellised asjad sinna Prantsusmaale ja Hispaanijasse ,kus aedikus kümnete koertega loomi taga kihutatakse ,ning tulirelva kasutamine praktiliselt võimatu :wink:
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Njah, Kuldil õigus, selle peale nagu ei mõelnudki. Sellisest kaitsest saaks üks turniir ja vaata, et endale elu sisse jääb.:) Küll ju mehi mööda maad veeretatud, konte ja ribisi murtud.
mürka
Postitusi: 188
Liitunud: T Okt 31, 2006 10:04 am

Postitus Postitas mürka »

No mida veel tahetakse jahti kaasavõtta.
Millegi pärast meenutab filmi /Jaht vene moodi/
Votka ja kordon 13 on puudu.
küll siga pori leiab
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Vaatasin veel korra pilti ja tundus, et ei see kaadervärk siga tapa, tundub selleks lühike olevat. Päris jahiodadel tera pikem ja ka rist peal pidurduseks (mida olen pildil näinud), pole ühtegi sellist käes hoidnud. Jään püssi juurde, see kepp rohkem loomade peletamiseks.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Postitus Postitas Olgerd »

Teder kirjutas:Vaatasin veel korra pilti ja tundus, et ei see kaadervärk siga tapa, tundub selleks lühike olevat. Päris jahiodadel tera pikem ja ka rist peal pidurduseks (mida olen pildil näinud), pole ühtegi sellist käes hoidnud. Jään püssi juurde, see kepp rohkem loomade peletamiseks.
See on ju rohkem samurai mõõga moodi, sellega lüüakse pea otsas mitte ei susata. :lol:
Vasta