Jahikantsel

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

peenemat kui 10cm läbimõõdus??? see jääb küll minu ehitajamõistusele müstikaks :oops:
Kaks eestlast, kolm arvamust
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Mõnda kantslit vaadates on küll tunne, et ise sinna üles ei riskiks ronida :lol: Aga mis teha, saksas ju puit nii kallis, jämedamat ei raatsi vist keegi kantsli jaoks kasutada :wink: Igatahes püsti need püsivad ja kasutatakse neid sihipäraselt.
Meie töömaad on Tšehhi piiri lähedal mägede peal riigimetsas. Kohalikud kurdavad, et neil sõralistega samad probleemid nagu siin. Arvukus on kõrge, metsakahjustused kohati päris suured. Ulukikahjustuste vältimiseks on noorendikud piiratud võrkaiaga, väiksematel aladel on igal taimel võrgust korv ümber. Repellentide kasutamist pole silma jäänud. Kõrgistmeid on päris tihedalt, kohati isegi paarisaja meetriste vahedega. Juurdepääsu rajad värviga tähistatud.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Võibolla Saksas elu tempo juba selliseks kasvanud, et peenpalk ongi neil alla 10cm? :D Taim maha 10a ja juba saed vinguvad. :lol:
Või kasutavad väga vinget serditud puitu (tugevusklassiga C30 ja C35). Tepmleid peal ei näinud? Öiro värk, nagu Jorr ütleb. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

21. sajand

Postitus Postitas Metslane »

Ehitan omale ka praegu kantslit ja sai siis ümberkaudsed seesugused ehitused üle vaadatud. Parimal leiul oli sees pursuika ja voodi. Sõõdakoha juures liikumisandur, et kui sead platsis, annab see kantslis magavale kütile märku. Ei tohi märkimata jätta, et sel ehitisel oli ka rõdu.
Aim small, miss small!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Et siis voodi kantslis,kahekohaline kindlasti ikka?Kas (tühja)taarat ka silma hakas?
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Postitus Postitas Metslane »

Korralik mees on- lihtsalt nutikas!
Kellel kantsel valmis, oskate öelda lai teil uks on ja kui kõrgel põrandast algavad aknad?
Viimati muutis Metslane, N Mai 03, 2007 10:17 am, muudetud 1 kord kokku.
Aim small, miss small!
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Postitus Postitas Karmo »

Ukse suuruse ja akna mõõdud(aknast peaks olema mugav istudes lasta) pead ikka vastavalt enda kere suuruse järgi tegema.
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Kantsel

Postitus Postitas Metslane »

Mul ta veel päri valmis ei ole, kuid põhiparameetrid on olemas. Kuna jalgadeks sain vana küttetünni jalad, siis põranda kõrguseks tuleb 2.70 m ja põrand sai siis 1.40x2.10 m. Kõrgus ukse juures 1.85 ja teine ots 2.20 m. Aknad tegin väljavahetatud maja akendest, saagisin mõõtu ja tappisin ära. Külgedele pandud aknad tegin 70x50 cm ja otsa akna 85x50 cm (akna kõrgus põrandast tuli 85 cm).
Seinad tulevad 8 mm OSB plaadist ja põranda lõin praegu lauaga. Laua küljed hõõveldasin, et kenasti kokku läksid. Praegu veel mõtlen, kas panen põrandale 5 mm vineeri peale, sest põranda lauad olid väljas kuivanud ja on oht, et kuivab vahed vahele. Katusele on praegu roov tegemata, ei tea mis sinna tuleb. Mõtlesin bemiiti, kuid samas tõrvapapp kodus olemas- ei tea veel öelda.
Aim small, miss small!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

tõrvapappi ei soovita,üle kolme aasta ei kesta,bemiitplaat on hea,kerge,kestab hästi,hind kah suht normaalne
243win
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

jahe kirjutas:tõrvapappi ei soovita,üle kolme aasta ei kesta,bemiitplaat on hea,kerge,kestab hästi,hind kah suht normaalne


:shock: mis tõrvapapp see selline on? Ma ei tea mis tõrvapapiga mina kokku olen juhtunud puutuma, aga mõningased kestavad juba kümnendat aastat ilusati, arvatavasti vähemalt sama palju veel. (mitte, et bermiitplaati panna ei võiks, aga tõrvapapp ajab asja ära, kui igasugust keltsa juest ei kasuta).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

Feen kirjutas:
jahe kirjutas:tõrvapappi ei soovita,üle kolme aasta ei kesta,bemiitplaat on hea,kerge,kestab hästi,hind kah suht normaalne


:shock: mis tõrvapapp see selline on? Ma ei tea mis tõrvapapiga mina kokku olen juhtunud puutuma, aga mõningased kestavad juba kümnendat aastat ilusati, arvatavasti vähemalt sama palju veel. (mitte, et bermiitplaati panna ei võiks, aga tõrvapapp ajab asja ära, kui igasugust keltsa juest ei kasuta).

Ei tea võib-olla mulle viletsam tõrvapapp juhtunud,poest ostetud,10m rullis .hind 125 eeku rull,kolmel kantslil olen katuse välja vahetanud,kuna papp lihtsalt ei kesta
243win
karvane
Postitusi: 90
Liitunud: N Juul 28, 2005 2:59 pm

kantsli katus.

Postitus Postitas karvane »

NO.siis pane iki loodslähedane sindli,kimmi või laastu-katus.Törvatult kestab katus 80-100 a.
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

lase õhk ilusti all liikuma, siis kestab tõrvapapp ilusti.
juhul kui lehitad liigniiske heinamaa või millegi taolise peale, siis ei ole jah mõistlik tõrvapappi kasutada. seal kerkib pinnasest liiga palju ja tihti niiskust, mis jääb tõrvapapi ja laudise vahele ega jõua ära kuivada.
Kaks eestlast, kolm arvamust
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Ise tõmbasin pukikatuse kahekordse koormakattega üle,on kerge paigaldada ja kolmas aasta läheb ning kestab veel.Vihmaga küll krõbiseb nati aga loom harjub selle krõbinaga ära ja pole viga.Aga minul poollahtine kantsel ja ilma diivanita.Kuigi pätt vedas koorma rämpsu puki alla ja seal ka diivan ja vana tugitool olemas.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Sa,Jorr vaata äkki leiad diivani või tugitooli käetoe vahelt päti visiitkaardi,saaks raisale täie rauaga väänata.Need metsa prügi vedajad teevad ikka hinge nii täis,et pole sõnu.
Vasta