Vasaku käe relv.

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
vasak
Postitusi: 4
Liitunud: K Mai 30, 2007 5:51 pm

Vasaku käe relv.

Postitus Postitas vasak »

Tere.
Oleks siis soov soetada endale vintrelv. luba juba olemas aga kui hakata hindasid uurima siis vasaku käe oma ikka head mitu tuhat kallimad(minu jaoks ikka suur raha) Siit siis küsingi et kas on ka mõni firma mis pakub vasaku käe variante parema käe omadega sarnase hinnaga.(kuni 15tuhat) siin on enne ka räägitud et kes on ümber õppind vms. kuid mina olen ikka totaalselt vasak ja parema õla ja silmaga ei mängi ikka kuidagi välja. või on olemas ka mingi vahepealne variant, et lukk on küll paremal pool kuid kaba on vasaku jaoks tehtud, kaotab küll laadimiskiiruses kuid mitte väga palju.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Selle summa sisse mahtumiseks on mu teada kaks varianti
1. Võta vene poolautomaat nt Vepr ja lase teha uus kaba
2. Vaata Waldu netilehelt, tal oli mu mäletamist mööda mitu pruugitud vasakukäelist müügis
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
vasak
Postitusi: 4
Liitunud: K Mai 30, 2007 5:51 pm

Postitus Postitas vasak »

aga mida arvate parema käe relvaga vasakust õlast laskmisest. tundub et pean siis ikkagi kusagilt lisaraha leidma. kahju aga see ju suisa vähemuste diskrimineerimine.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

vasak kirjutas:aga mida arvate parema käe relvaga vasakust õlast laskmisest. tundub et pean siis ikkagi kusagilt lisaraha leidma. kahju aga see ju suisa vähemuste diskrimineerimine.


Olin sama dialemma ees, et mida teha ja mõtlesin hoopis nii, et ma ostan ju püssi endale, aga milleks siis ennast vägistada ning ostsin selle vasakuõla püssi ära ja ei kahetse. Lukk minu jaoks õigel pool ja istub nagu valatult. :D
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Vasakukäelisi püsse ikka leiab. Ainuke mida pole leidnud on vasakukäeline vintraudne poolautomaat. Kui eelarve nii piiratud on, siis on lihtsaim tee Valdu käest pruugitud püss osta.
Küti Ärist kah vast meelitab mõne Tikka või Sako välja. Ülejäänu on juba keerulisem.
Parema käelisega muidugi saab kah lastud aga see pole see. Ja kui keegi paremakäelistest siin sõna võtab siis mingu enne ja proovigu oma püssi vasaku õla pealt lasta. :D :D :D
Veel on võimalus murtav relv, sile või kombi ja sellele uus laad teha. Jõudu!. :roll:
Teesoo laskurklubi
Postitusi: 72
Liitunud: K Juun 21, 2006 12:39 pm

Postitus Postitas Teesoo laskurklubi »

Paljud püssid on tehtud universaalsed, laskmiseks nii paremast kui ka vasakust õlast. Olin ka ise selle dilemma ees ja sobivaks püssiks osutus tikka . Laadimisega harjusin ära ja pole erilist vahet enam, et lukk on paremakäelistele mõeldud. Ja ka rahaliselt ei kaotanud ma midagi eraldi tellides on ikka vaja kukkrut kergendada. Vana püssi ostmisel ja kaba ümber ehitamisel ma mõtet ei näe kuna kaba tellimine ei ole ka odav lõbu kui just ise ei tee. Mine konsulteeri poes ja proovi erinevaid relvi ja alles siis otsusta. Relv peab sulle sobima ja mugav olema, sest sa ostad selle püssi endale mitte sõbrale.
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Mina ka totaalselt vasak, lahendused.

Universaalkabaga püss - lasta saab ideaalselt. Probleem laadimisel - püss tuleb märgist ära võtta.Pukis pole vahet aga jooksvat looma lastes vaja kiiresti laadida.
2. Vibulukuga relv - minu lahendus.Minu jaoks ideaalne. Laadimine oluliselt kiirem kui poltlukuga.
3. Vasakukäerelv - hind kallim.
Egas elevant pole siga!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Andres - saarlane kirjutas:...2. Vibulukuga relv - minu lahendus.....


Kas vibulukk viskab kasutatud kestad välja küljelt või alt ? Pean silmas, et kui küljelt, siis kas paremalt küljelt ja kui see nii on, siis kas see vasakukäelisel kasutamisel häirima ei hakka ?

BM
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Soovitaks kah Küti Ärisse kiigata.
Mõni vasaku poole Tikka on tavaliselt ikka kohapeal proovimiseks old.
vasak
Postitusi: 4
Liitunud: K Mai 30, 2007 5:51 pm

Postitus Postitas vasak »

. tänan kes vastasid.eks ma lähen ja uurin natuke mööda poode. kasutatut nagu ei tahaks eriti, võibolla saaks ka väga hea riista, aga uus ikka uus. võibolla ka asi natuke mõtlemises kinni. ise ka mõtlesin tikkat, et kui parema käelise oma on umbes 13t siis äkki saab vasaku käe oma 15 kätte. optika kavatsen usast tellida. vana tuttav tuleb suvel eestisse.ja tema tooks ära. vaatasin leupoldi optikat. trapperis müügil 16000 eest(soodus vist oli mingi 14,5t) usas sama asi on 730 dollarit ehk umbes 8700 krooni. vahe ikka muljetavaldav. aga eks kõigepealt poode tuhlama.
peeter

Postitus Postitas peeter »

Usun , et vasakukâelistele on suhteliselt universaalne lahendus pump .
Nâiteks Remington toodab sellist . Sellise relva kaba sobitamine "vaskpoolseks" ei tohiks olla ka suur probleem .
Pelle
Postitusi: 127
Liitunud: K Nov 24, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas Pelle »

Suhteliselt halb uudis on see, et aastaid vasakukäeliste sõbraks olnud Sako ja Tikka uues tootevalikus enam vasakuid variante pole. Ehk ikka tulevikus teevad. Odavamatest uutest püssidest jääbki siis hetkel ainult Remington, Savage, ka Browning, ehk puha ameeriklased. Veits kallimatest saadaval ka Zoli, rootsis alustas (taas! jumal teab mitmendat korda) tootmist Varberger/Lakelander/Kongsberg (heal lapsel mitu nime), kuuldavasti pidi CZ vasakukäelisi mudeleid kah liikuma. Edaspidi tulevad juba Sauer, Blaser, Mauser, Schultz-Larsen jne.
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Titani on ka vasakukäelist saada
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

Re: Vasaku käe relv.

Postitus Postitas Kallekke »

vasak kirjutas:Tere.
Oleks siis soov soetada endale vintrelv. luba juba olemas aga kui hakata hindasid uurima siis vasaku käe oma ikka head mitu tuhat kallimad(minu jaoks ikka suur raha) Siit siis küsingi et kas on ka mõni firma mis pakub vasaku käe variante parema käe omadega sarnase hinnaga.(kuni 15tuhat) siin on enne ka räägitud et kes on ümber õppind vms. kuid mina olen ikka totaalselt vasak ja parema õla ja silmaga ei mängi ikka kuidagi välja. või on olemas ka mingi vahepealne variant, et lukk on küll paremal pool kuid kaba on vasaku jaoks tehtud, kaotab küll laadimiskiiruses kuid mitte väga palju.


Miks siis Tikka T3 ei sobi?
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
vasak
Postitusi: 4
Liitunud: K Mai 30, 2007 5:51 pm

Postitus Postitas vasak »

mnjah, Titani uurisin sellel vasaku käe variant juba 19 tuhat
Vasta