Millist õhupüssi soovitate?

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
Vasta
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

nojah, ja siis hakkad tahtma eellaetavat ja seejärel juba granaadiheitjat jne. tahtsin tegelikult lihstalt viidata sellele, et niikuinii ei saa tonni kandis mitte midagi arvestatavat. ei täpsuse ega võimsuse poolest.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Oman õhupüssi ja soovitaksin!?!?

Postitus Postitas Delta »

jaak.siloauk kirjutas:Olin ise ka sama murega mõni aeg tagasi hädas, aga lahenduse leidsin Deerhunterist. Crosman õhupüss Quest 1000. maksis 2490.- võin öelda kuul-kuuli püss ja väga-hea algkiirusega 305 m/s.


Räägi natuke lähemalt seda "kuul-kuulis" asja, mis vahemaa, mis tihedus...

Satakas kirjutas:ise kaifin praegu täiel rinnal oma Daisy powerline 1000 õhukat. tuli komplektis 3-9x32 optikaga. algkiiruseks samuti 305m/sek.


Kuda see riistapuu ka vastu on pidanud?

Küsin, kuna konkreetne isend tundub walmartis müügil oleku tõttu mikidemaal päris levinud olema ja seetõttu on relva päris palju kommnetaaritud. Üldiselt soovitatakse kaasas olevad opt sihiku rõngad kohe ära vahetada, samuti kirutakse üldist vastupidavust...

Olen ise samuti õhuka otsinguil ja peab ütlema, et vaatamata netiajastule tuleb võrldusi-teste tikutulega taga ajada... :?

Edit: Üks küsimus veel - kas need kuulsad nimed on oma hinda ka väärt? Nt tasub mõne Diana eest 2k rohkem maksta kui nt ülalviidatud Crosmani eest?
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

mina ei tea, plõksin juba aasta aega. noh mitte väga järjepidevalt aga talv möödus nii, et iga päev sai sadakond lasku tehtud. pole märganud, et midagi juhtunud oleks.

aeg-ajalt tuleb kaba kruvid üle pingutada, optika kruvisid kah tsekkida. kord juhtus, et mingi imenipiga keerasin optikal suurenduse reguleerija "üle" aga see oli oma süü kuna kasutasin vajaminevast enam jõudu ja probleem lahenes 5 minuti ja kruvikeerajaga - mingi stopperkruvi oli veidi lahti põrunud. üldmulje vastupidavuse kohalt: normaalne asi. ja ei nõustu ÜHEGI netis liikuva negatiivse hinnanguga. kui, siis ehk sellega, et tõesti kruvid põruvad pikema laskmise peale lahti aga see on ilmselt kõigi võimsamate asjade viga. muidu täpsus on hea - nagu ise lased, nii läheb. üsna tihti on kah augud teistel aukudel otsas kuigi olen enamasti kärsitu ja hooletu sihtija ja lasen rohkem omaks lõbuks ja stressimaandamiseks-ajaviitmiseks. ka optika püsib üsna paigas. pole teda pool aastat reguleerinud
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Postitus Postitas Delta »

Ok, mida rahvas arvab, kumb olek smõistlikum ost: kas Gamo Shadow 1000 või ülalviidaud Cromsan?

Hind enam-vähem sama mõlemal, kuid ülevaadete põhjal tundub Gamo rohkem positiivset vastukaja saanud olevat. Kuid kui kellelgi on oma kogemusi jagada - ärge hoidke end tagasi :D Sadow 1000 pidi muidu sama olema, mis Hunter 440, ainus vahe on selles, et ühel kasutatud sünteetilise materjale, teine puidust.


Satakas - kas su konteiner on teele pandud? Sealsed hinnad tunduvad nii 2-3x odavamad olema siinsetest :?
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

konteiner...hehe...konteiner jäi kahjuks venima. aga niisama saabub neid asju kah. kuigi - nagu oletada oligi - ühel ja samal päeval, ühel ja samal tunnil teele pandud pakkidest on fotokas ammu kohal aga 2 püssi on kuskile los angelese ja tallinna vahele venima jäänud.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Postitus Postitas Delta »

Oksab keegi öelda, kes Gamosid maale toob/ on suurem edasimüüja?

Satakas kirjutas:konteiner...hehe...konteiner jäi kahjuks venima. aga niisama saabub neid asju kah. kuigi - nagu oletada oligi - ühel ja samal päeval, ühel ja samal tunnil teele pandud pakkidest on fotokas ammu kohal aga 2 püssi on kuskile los angelese ja tallinna vahele venima jäänud.


Nojah, postiga saatmine sööb vist selle hinnavahe suures osas ära :roll:
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Postitus Postitas kaalikas »

Archer AS e.Küti Äri.
In fact You look like a shit!
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Postitus Postitas Delta »

kaalikas kirjutas:Archer AS e.Küti Äri.


Tänud! Tuleb välja, et sealne hind on kriipsupealt sama, mis nt Kaubamajas. Niiet lootused hinnavõidule läksid potist alla.

Sõelale jäänud siis:

- Crosman Quest 1000 2490.-
- Gamo Shadow 1000 2990,-
- Cometa Fenix 400 3800,-

Veel korra upitan, ehk keegi oskab midagi arvata/ soovitada.

Cometat käisin täna vaatamas, tundus täitsa meeldiv, istus ka hästi õlga. Crosmani pole veel lähemalt näinud, eks lähen kaen ka selle üle, siis ehk lihtsam otsustada.
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Kyti Äri on selles mõttes asjalik pood, et saab viisaka kysimise peale alati hinnas alla. Asjalike myyate ja sõbraliku suhtumise tõttu on Kyti Äri paljudele jahi- ja kalameestele lemmik varustajaks ;)
Hundist toakoera ei saa.
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Postitus Postitas kaliiber »

Olles paar kuud fenix 400 omanik, võin öelda et asi on igat senti väärt.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Postitus Postitas Delta »

Kui jõuan, siis lähen vaatan täna Crosmani ka üle. Muidu senistest jättis Fenix parema mulje, kui Shadow. Mugavam ja väljanägemiselt parema tesotusega. See Gamo plastik tundus ikka suht robustne. Samas, välimus välimuseks, ega ilu täpsust juurde anna.

Mis eriti meeldis Fenixi puhul oli see, et mudel oli saada ka summutiga varustatult. Paraku selle lõbu eest küsitav hind 4900 on minu jaoks liiast. Nagunii plaan ka mingi optika peale osta ja selle jaoks peab ka eelarvet jaguma. Kui müüjaid uskuda, siis ~1,5k eest peaks enam-vähem komplekti (sihik, kinnitus) kätte saama.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Delta kirjutas:Mis eriti meeldis Fenixi puhul oli see, et mudel oli saada ka summutiga varustatult. Paraku selle lõbu eest küsitav hind 4900 on minu jaoks liiast.

Ma ei saanud kuidagi endast võitu ja kiusatus on suur küsimaks, et mida seal õhuka juures summutatakse? Rauakolinat? :shock:
Aga nad ikka tagasilöögikompensaatorit ka pakuvad antud isendile? ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Postitus Postitas Delta »

kakuke kirjutas:
Delta kirjutas:Mis eriti meeldis Fenixi puhul oli see, et mudel oli saada ka summutiga varustatult. Paraku selle lõbu eest küsitav hind 4900 on minu jaoks liiast.

Ma ei saanud kuidagi endast võitu ja kiusatus on suur küsimaks, et mida seal õhuka juures summutatakse? Rauakolinat? :shock:
Aga nad ikka tagasilöögikompensaatorit ka pakuvad antud isendile? ;)


Küsida võib ikka :) Ma pole oma kõrvaga kuulnud, kas ja kui hästi see töötab, aga teoorias kõlab hästi.

Õhukas, eriti tugevamajõuline teeb küllaltki tugeva plaksu. Ja nt koduhoovis eramute piirkonnas võib see pika peale naabreid häirima hakata. Või nt nende nõrganärvilisi lemmikloomi. Põllu peal vast pole tõesti vahet...
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

paha lõhn

Postitus Postitas Arles »

Paha lõhn, lausa ... siin mõnel jutul juures.
Et siis õhuka pauk tekitab miskipärast hirmu ...
Kui sa tagad oma ja teiste ohutuse ja teed trenni (veame kihla, et sa põllu peal õhukaga trenni ei tee) ei häiri see plõks kedagi..
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Postitus Postitas Delta »

Kas see paha lõhn on miskitpidi vihje minule või? Ehk seletaksid lahti sellisel juhul, mida mõtled, praegu minuni igatahes sõnum ei jõudnud.

Pauk ja hirm? Enda meelest rääksin häirimisest ja seda võin kinitada oma kogemusest, et häirib küll. Ja häirib ka lemmikoomi. Enda koer küll ära ei jookse, aga näha on, et ei meeldi.

Põllul ma ei käi. Jällegi - enda teada pole ka öelnud, et käin. Põld oli toodud ilmestava näitena, kuna seal pole kedagi.

Tegelikult ma ei saa aru, mis teema teil selle summutiga on? Kui kakukese küsimus seadis kahtluse alla selle, kas üldse on pauku, mida summutada, siis minu jaoks on. Aga Arlese murest ma ei saa aru... Miks on vähem heli paha ja rohkem heli hea :roll:

Või on tegemist teemaga a la "chopperi mehed", et mida kõvem plärts, seda tegijam vend? :lol:
Vasta