Millist õhupüssi soovitate?

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
Vasta
intu
Postitusi: 103
Liitunud: K Mär 30, 2005 12:43 pm

Postitus Postitas intu »

Delta kirjutas:Miks on vähem heli paha ja rohkem heli hea


Vähem heli kipuvad tegema need kel midagi vaja varjata,
enamasti võsarüütlid, abrekid ja ebajäägrid.
Anton
Postitusi: 8
Liitunud: E Apr 30, 2007 9:18 am

Postitus Postitas Anton »

Minul on ka Cometa fenix. Näeb kena välja ja laseb ka päris hästi, kuigi pole teiste selle hinnaklassi ja kallimate püssidega lasknud, et võrrelda.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

intu kirjutas:Vähem heli kipuvad tegema need kel midagi vaja varjata,
enamasti võsarüütlid, abrekid ja ebajäägrid.

Päris nii ka kohe eeldada ei tohiks, et iga inimene on potensiaalne pätt. :D
Mulle tundus see esimese hooga pigem naljakas, aga eks inimesi ole erinevaid. Ma muidugi pole seda korraliku õhuka plõksu ka kuulnud. :M
Kui nüüd tiba teemast rääkida siis - Cometa Fenix 400 peaks jahipaunast paarsada krooni odavamalt kätte saama, kui eespool märgitud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ma lihtsalt siis avaldaks ka selle õhuka teemal arvamust. Kui kusagil kõrvalõues summimine käib, siis on linnas selline tobe ebakindluse tunne küll, kunagi ei tea kuhu lastakse ja kus laskja suhtes ise asud. Suures enamuses lastaks aga mingi seina poole, hajuvaid kuule pole, ja puht selline psühholoogiline värk, mis iga mutikese telefonil 112 paneb valima. Aga seda küll ei osanud aimata, et õhukatele samuti summuteid tehakse :D

Seda ka, et uues kohas elades olen täheldanud igasuguseid inimesi ning suuresti on märksõnaks naabrikadedus ja eriline ahnus (väga positiivseid erandieid on ka) ning oma mätta otsas istumine. Täitsa huumor oli täna hommikul mingit korteriühistu koosolekut kuulata :D Kujutan ette, et kui on kellegi siseõu, kuur, ja igati ohutus tagatud, siis paari plaksu peale ollakse varmalt valmis selliste poolt lintshima. Nii, et väiksem pauk, igast tegelastel rahu (ohutuse tagamine juba laskja asi) ja saab trenni ka teha.

Seda ka, et kui ma elaks nt mingis elamurajoonis, kus majadest eemal suur põld, siis just seal oleks mul õhupüssi laskmiseks tiir. Mitte ei häiriks naabreid majade ligi paugutades.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Kui paugu liigne kõvadus pole soovitav siis võib ju võtta 170m\s algkiirusega õhuka. Kuuldavasti kasutatakse võistlustel enamasti just selliseid õhkrelvi.
Näiteks cz slavia 631lux on yks kindel valik.
http://home.hiwaay.net/~ispellan/Slavia631.html
Hundist toakoera ei saa.
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

õhukas

Postitus Postitas Kallekke »

Vedruõhukal jääb vägisi see vedru plärtsatus tugevamaks kui kuuli torust väljudes see suts-ehk kui vedruplärts ära võtta siis on tedremängu suhin ja õllesõbra peeretus ka valjem,mispeale jääbki üle korraliku tulemuse saamiseks summutiga õhukal osta omale co-l töötav või pumpsüsteemne õhukas.mingil tootjal oli peal juba tehasest.


omal 1990-ndast Diana 48/52 väga rahul, igas mõttes.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: õhukas

Postitus Postitas Delta »

Kallekke kirjutas:Vedruõhukal jääb vägisi see vedru plärtsatus tugevamaks kui kuuli torust väljudes see suts-ehk kui vedruplärts ära võtta siis on tedremängu suhin ja õllesõbra peeretus ka valjem...


Mnjah, selles osas on sul isegi vist õigus...

Estlander kirjutas:Kui paugu liigne kõvadus pole soovitav siis võib ju võtta 170m\s algkiirusega õhuka. Kuuldavasti kasutatakse võistlustel enamasti just selliseid õhkrelvi.
Näiteks cz slavia 631lux on yks kindel valik.
http://home.hiwaay.net/~ispellan/Slavia631.html


Tänud! Ühel tuttaval ka tšehh, millest ta valmis huvi korral loobuma ning lubas proovida anda. Mudelit paraku ei tea veel, aga täpsust ta kiitis küll. Eks vaatan üle.

Ega ma alguses piilusingi 170 m/s Dianat, samas kardan, et tolle ostmisel lõpeb asi ikka sellega, et mingi hetk hakkab hing võimsamat igatsema. Ja ütlen kohe ära, et hilisemaid põnevaid tõlgendusi ennetada - ei mul ei ole tegelikult seda võimsut vaja. Minu mõned korrad aastas plõksimise tarvis poleks tegelikult üldse hiinakast karmimat riista vaja. Aga mulle meeldiks, kui see mis mul on, oleks suht korralik asi, seda nii täpsuselt kui ka löögijõult.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

täpsus

Postitus Postitas Arles »

No läheb segaseks. 170 m/s on kõige täpsematel püssidel. Ma muidugi ootan kõiki spetsialistide kiidukõnesid, kes väidavad, et siin "paaril" mehel olevad Feinwrkbaud on mõttetud on, sest 1-6 keek saab palju täpsema 300 m/s püssi (ups, nüüd tekkis minulgi summuti küsimus).
Ehk siis uuesti algtõdede juurde - kiirem ei ole täpsem, optika on asi, millega saab parandada sihtimistäpsust ja teha harjutuse päris püssiga laskmisele lähemale.
Aga loomulikult ei pea kõik nüüd neid päris kalleid õhukaid ostma jooksma (või mind süüdistama) - saate ka nende tavalistega trenni mõttes lastud ja püssi täpsus reeglina suuresti suurem kui laskja oma. Valige vaid jahipüssiga võimalikult sarnane variant, tehke ise veel sarnasemaks ja voila.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Postitus Postitas kaalikas »

kuna siin juba õhukatest jahutakse,küsiks kas keegi teab kust saab Diana48/52-le vedru suunajat,see on tal mingist imelikust plastist ja kui see pooleks on ,on vinnastamine paras kunst??????????????
In fact You look like a shit!
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

Postitus Postitas Kallekke »

mul vist kuskil oli üks murdund servaga -saaks kasutada küll veel,ei taha sellest midagi kui sobib-kunagi lolli peaga lasin venelaste kergeid kaussjaid plönne ja peksis katki siis tellisin tehasest uue koos vedruga mis oli ka katki,tehas saatis tasuta uued osad siis kui kuulis et nende püss kuskil Eestimaal on kus veel esindustki pole neil.
mis sul endal siis juhtus et katki läks-tavaliselt see suunaja läheb katki kui vedru on katki läind?
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Postitus Postitas kaalikas »

oligi vedru neljaks tükiks,sain vendade Nurkade käest uue,aga seda suunajat neil polnud,ehk saame sellega kaupa teha?
In fact You look like a shit!
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Postitus Postitas kaalikas »

Selle püssi ostsin neli aastat tagasi lasna vantide käest ajalehe kuulutuse peale 3 tuhandega(need samad kes illegaalseid linnujahte korraldavad)vedru oli katki läinud ja kutid ei osanud sellega enam midagi peale hakata!
In fact You look like a shit!
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

Diana

Postitus Postitas Kallekke »

Leidsin üles küll selle suunaja,kui said nurkadelt originaalvedru siis seda tema tugevuse pärast päris tülikas vahetada.
siis said sa küll selle õhuka mitte poolmuidu vaid jumala muidu.
Praegune uue hind vist nii 550€
kui korda saad siis vabas asendis hoia teda nii et vinnastuskang pole vastu toru kinni surutud-säästad tihendit.

võta privas ühendust,lepime sulle kohaletoimetamise asjus kokku.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Oma CZ slavia 651-l sai vedru plekist suunaja käkerdis vahetatud metallist treitud tugeva suunaja vastu. Plekist suunaja muutus mõne ajaga vedru survest sooniliseks ja vinnastamisel rägises nagu vana raisk :)
Nyyd, uue suunajaga liigub pehmelt, kui või sees (y)
Hundist toakoera ei saa.
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Postitus Postitas kaalikas »

no mul ka üks kaader treib seda juba aasta aega,panen praegu pruugitu,aastake ehk veel,siis võibolla vennike saab tummisema variandi ka valmis :lol:
In fact You look like a shit!
Vasta