Gamo õhupüssid

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
Vasta
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Postitus Postitas Delta »

sada kirjutas:Peale eelaetava FH Typhooni ostmist eelmine suvi, seisab Gamo muidugi kurvalt nurgas, sest peale eelaetavaga laskmist vist ükski mees naljalt vedrukat kätte ei taha võtta täpsus, võimsus ja mugavus ikka teisest klassist.


sada, oled sa pealinna inimene? Kas oleks mõeldav, et saaks korra seda FX Typhooni lähemalt näha-katsuda?
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Postitus Postitas kaliiber »

Satakas kirjutas:
jorr kirjutas:siin ikka seaduse sõna vaja.Ja kui seda sõna ei ole,siis ka meil ei sobi sellest rääkida


mis tähendab, "ei sobi rääkida"? mismoodi seadused sinu arvates üldse tekivad, muutuvad kui mitte seetõttu, et neist asjust RÄÄGITAKSE?


Täitsa nõus Satakaga, selles mõttes, et tuleb rääkida juhul kui seadus on terve mõistusega vastuolus. Kajakate teema jätab mind isiklikult ükskõikseks. Aga on palju asju, mida on ajast aega tehtud ja tehakse praegugi ja mulle ei mahu pähe kuidas sellest rääkida ei sobi. Kardetakse käputäit häiritud mõistusega, aga valjuhäälseid ullikesi (loomakaitsjad). Miks ei võiks selga sirgu ajada? Mis on halvim, mis juhtuda saab - kas loomakaitsehullud hakkavad jahimehi veel enam vihkama... Kahtlen, soovitan lugeda nende foorumit ( http://www.loomakaitse.ee/foorum ) ja saab selgeks kui haiged inimesed seal vastaspoolel tegelikult on. Minu arvates tuleks neile mitte ainult siin foorumis vaid ka laiemalt ajakirjanduses ja televisioonis vastu astuda.
Nüüd keegi kindlasti ütleb, et ei saa propageerida seadusega vastuolus olevaid tegevusi. Aga seadusi muudetakse kui on piisavalt palju neid selja sirguajajaid, kes ei karda valjuhäälselt öelda, et see seadus on tobe, mina olen seda hetkel keelatud asja alati teinud ja teen edaspidigi.
Oletame, et ühel päeval võetakse ilma mingi mõistliku põhjenduseta vastu seadus (nagu näiteks kevadise nepijahi keelamine võeti), et iga jahimees peab vähemalt kord nädalas olema homoseksuaalses vahekorras. Kas siis ajame kuulekalt tagumikud urvi?
Miskipärast olen veendunud, et kui asjad nii edasi lähevad ei tohi 10 aasta pärast enam avalikult öelda sedagi, et tapsin majapidamises rotte või, jumal hoidku, panin korteris vaaraosipelgatele mürki - loomakaitsjad pahandavad... Muide kas teate, et näiteks kassipoegade uputamine on juba praegu kuritegu?
Sorry, et teemast välja. Ja need on lihtsalt minu mõtted, minu arvamus, ei soovinud provotseerida, kuid välja ütlemata ka ei saanud jätta.
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Postitus Postitas sada »

Delta kirjutas:
sada kirjutas:Peale eelaetava FH Typhooni ostmist eelmine suvi, seisab Gamo muidugi kurvalt nurgas, sest peale eelaetavaga laskmist vist ükski mees naljalt vedrukat kätte ei taha võtta täpsus, võimsus ja mugavus ikka teisest klassist.


sada, oled sa pealinna inimene? Kas oleks mõeldav, et saaks korra seda FX Typhooni lähemalt näha-katsuda?

Olen kahjuks Saaremaalt, nii et lasta ei saa, aga näha saad Küti äris.Seal on küll puukabaga, mis teeb asja juba tehases ca.1700eeku kallimaks.Tallinnas peaks neid vene õhupüssi foorumi põhjal päris mitmel olema http://talks.guns.ru/forummessage/23/124326-0.html
Isegi tõin ühele tüübile Soomest püssi ja pumba.Pumpamine on ikka päris raske tegevus,juba 180kuubise balloni pumpamine 100bar-200ni nõuab 100korda pumpamist, pump on kahe astmeline ja ülestõmme= ca 40kg tõstmisega ja allalükkel lõpp ilmsel üle 100kg igatahes 70kg mees vaikselt omarskusega alla ei vajuta, tuleb kasutada inertsi kokku läheb umbes4-5min.Soovitan 5l ballooni,mis maksab umbes sama palju kui pump ca3100eek.ehk keskmise õhupüssi hinna.Täita saab tuletõrjes, neil seal 300bar kompressorid.
Kui huvi on võin anda tüübi numbri kellele tõin, saad lähemalt näha.Lähen ise nüüd nädalalõpus Soome tööle ja kuna üks inimene tellis veel ühe Typhooni ja pumba ja saadan talle kuskil järgmine nädal ära,kui huvi on võin rohkem ka tuua.
Kahjuks seal poes kust toon http://www.riistamaa.fi/cat/product_catalog.php?c=24 neid odavaid 440 eurised püsse hetkel pole, on ainult järgmine mudel Typhoon 12. millel on 12 lasuline trummel ka kaasas, aga hind ka kohe 105 euri kallim.
Õhupüssile sobivad optikad mil-dot punktid(hea kaugema maa peal kuuli langust arvestada) ja parrallaks seadmine (vajalik just lähema alla 30m risti ujumise eemaldamiseks) seal meeldiva hinnaga.Ei tea kuidas praegu, aga aasta tagasi polnud Eestist küll selliseid mõistliku hinnaga saada.Kohalik müüa paneb optikale ikka räigelt otsa Ülemiste jahipoes jäi silma üks odava otsa ZOS 6-24*50 mil dot hinnaga 9900eek,täpselt sama mudel soomes 190euri.ehk 3.3X kallim, palju siis omahind veel on?Ime et nad neid keskpäraseid (gamo,komeeta, baikal) vedrupüsse üldse nii odavalt müüvad?
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

kaliiber kirjutas:
Satakas kirjutas:
jorr kirjutas:siin ikka seaduse sõna vaja.Ja kui seda sõna ei ole,siis ka meil ei sobi sellest rääkida


mis tähendab, "ei sobi rääkida"? mismoodi seadused sinu arvates üldse tekivad, muutuvad kui mitte seetõttu, et neist asjust RÄÄGITAKSE?


Täitsa nõus Satakaga, selles mõttes, et tuleb rääkida juhul kui seadus on terve mõistusega vastuolus. Kajakate teema jätab mind isiklikult ükskõikseks. Aga on palju asju, mida on ajast aega tehtud ja tehakse praegugi ja mulle ei mahu pähe kuidas sellest rääkida ei sobi. Kardetakse käputäit häiritud mõistusega, aga valjuhäälseid ullikesi (loomakaitsjad). Miks ei võiks selga sirgu ajada? Mis on halvim, mis juhtuda saab - kas loomakaitsehullud hakkavad jahimehi veel enam vihkama... Kahtlen, soovitan lugeda nende foorumit ( http://www.loomakaitse.ee/foorum ) ja saab selgeks kui haiged inimesed seal vastaspoolel tegelikult on. Minu arvates tuleks neile mitte ainult siin foorumis vaid ka laiemalt ajakirjanduses ja televisioonis vastu astuda.
Nüüd keegi kindlasti ütleb, et ei saa propageerida seadusega vastuolus olevaid tegevusi. Aga seadusi muudetakse kui on piisavalt palju neid selja sirguajajaid, kes ei karda valjuhäälselt öelda, et see seadus on tobe, mina olen seda hetkel keelatud asja alati teinud ja teen edaspidigi.
Oletame, et ühel päeval võetakse ilma mingi mõistliku põhjenduseta vastu seadus (nagu näiteks kevadise nepijahi keelamine võeti), et iga jahimees peab vähemalt kord nädalas olema homoseksuaalses vahekorras. Kas siis ajame kuulekalt tagumikud urvi?
Miskipärast olen veendunud, et kui asjad nii edasi lähevad ei tohi 10 aasta pärast enam avalikult öelda sedagi, et tapsin majapidamises rotte või, jumal hoidku, panin korteris vaaraosipelgatele mürki - loomakaitsjad pahandavad... Muide kas teate, et näiteks kassipoegade uputamine on juba praegu kuritegu?
Sorry, et teemast välja. Ja need on lihtsalt minu mõtted, minu arvamus, ei soovinud provotseerida, kuid välja ütlemata ka ei saanud jätta.


no ju ma siis pea tsiteerima Su juttu, vahest mõni viitsib ka lugeda. Peaaegu minu jutt asjade olemusest ja algusest, see jura läheks häste lollide ja ullikeste maailma moderaatorite arvates teema alla filosoofia puiestee.. Aga see pole nii mitte! Hull lugu siin n.ö. avalikus värginduses on see, et Sa võid südame pealt kõik saasta kellegi mureks ära valada ja ise päält seda õnnelikum olla. Teab nüüd, ehk olin kübe karm aga mõte niisugune. Tagumiku urvi ajamisega oota, egas Sa põle üksi loll ja lootusetu, mõnest mehest ehk tuge ka nõksa ja seda mitte just tagantpoolt.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Postitus Postitas Delta »

sada kirjutas:Lähen ise nüüd nädalalõpus Soome tööle ja kuna üks inimene tellis veel ühe Typhooni ja pumba ja saadan talle kuskil järgmine nädal ära,kui huvi on võin rohkem ka tuua.


Tänud pakkumast, aga minu hing ei ole vähemalt hetkel veel valmis õhuka eest 10+k välja käima. Kuigi, mis seal salata - t12 tundub väga ahvatleva valikuna. Muidu, ega seal Soome poes vist hetkel 4,5 kaliibriga fx-e polegi, see t12 on 5,5. Ka on 4,5-sel magasin 16-lasuline.

Gamost rääkides on Küti äris saadaval Gamo Shadow Sport koos 3-9x40 optikaga. Sama raha eest saaks ka mudeli CF-X, mis on fikseeritud rauaga, kuid avatud sihikuga. Kumba neist kahest eelistada?
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Fikseeritud rauaga relv on kahtlemata proffesionaalsem ehk täpsem.
Hundist toakoera ei saa.
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Postitus Postitas sada »

Delta kirjutas:
sada kirjutas:Lähen ise nüüd nädalalõpus Soome tööle ja kuna üks inimene tellis veel ühe Typhooni ja pumba ja saadan talle kuskil järgmine nädal ära,kui huvi on võin rohkem ka tuua.


Tänud pakkumast, aga minu hing ei ole vähemalt hetkel veel valmis õhuka eest 10+k välja käima. Kuigi, mis seal salata - t12 tundub väga ahvatleva valikuna. Muidu, ega seal Soome poes vist hetkel 4,5 kaliibriga fx-e polegi, see t12 on 5,5. Ka on 4,5-sel magasin 16-lasuline.

Gamost rääkides on Küti äris saadaval Gamo Shadow Sport koos 3-9x40 optikaga. Sama raha eest saaks ka mudeli CF-X, mis on fikseeritud rauaga, kuid avatud sihikuga. Kumba neist kahest eelistada?

Paistab et eellaetava hinnasula hakkab ka eestisse jõudma tulemas vist uus netimüügi pood http://www.estairguncenter.ee/?ide=28,152,160,165 huvitav kas see on eelmise Paide poe järg,kunagi nad rääkisid et plaanivad ainult netimüüki.Püss 6300+2200 pump teeb juba näiteks Diana võimsa vedruka ostu mõttetuks, võimsus sama ja täpsuses jääb igal juhul alla.Arvan et Lothar Walter, matchbarreliga on asi muidugi kallim, aga nii kalli ostu puhul võiks juba parima toru valida.

Lasime Soomes 5,5cal.45j. Typhooniga kotilt 100m õllepurke, kui tuult pole ja langus teada,siis tabamine 90%.5,5mm on üks miinus ka, peab ikka väga kohta valima, sest näiteks 1,37g kuul algkiirusega 255m/s läheb veel 75m kauguselt 12mm vineerist tihti läbi ja on üli ohtlik,peale seda tundub 4,5mm mänguasjana.
CF-X (kui toruga veab) on odavast otsast parim valik täpsuse ja võimsuse poolest, vähemalt vene foorumite põhjal.Seal kõik kiidavad neid ja Field Targeti (lastakse erinevatel kaugustel kuni 50m väikseid märke 15-40mm kus peab arvestama lennukaare ja tuulega, jahi imitatsioon)võistlustel on vedruklassis alati esimeste seas ka mõni CF-X.Ise pole küll lasknud, aga fikseeritud toru peaks ikka eelise andma küll.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Postitus Postitas Delta »

Päris hea hind kohaliku poe kohta (y) Ainult, et enamikel toodetel veel maksumused puudu. Muidu, kas Logan Solo ei pidanud olema mitte FX Thyphoon teise nime all? Igal juhul oleks huvitav hinnavõrdlust näha. Krt, pean veel tiba seedima seda asja, äkki siiski PCP leeri kolida... :?

Muidu tundub CF-X ka ingliskeelsetes ülevaadetes soositum olema - ju ta siis parem on. Kuid mida see "rauaga vedamine" tähendab? Eri tehase toodanguid või lihtsalt kõikuvat kvaliteeti?
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Postitus Postitas sada »

Delta kirjutas:Päris hea hind kohaliku poe kohta (y) Ainult, et enamikel toodetel veel maksumused puudu. Muidu, kas Logan Solo ei pidanud olema mitte FX Thyphoon teise nime all? Igal juhul oleks huvitav hinnavõrdlust näha. Krt, pean veel tiba seedima seda asja, äkki siiski PCP leeri kolida... :?

Solo ongi FX Typhooni koopia,seal vist isegi kiri peal by fx,aga on kallim vist kui fx.Kui sul juba üks vedrukas on siis oleks ikka mõistlik PCP poole vaadata.Vedrukaga ikka 50meetrilt 2cm kruppe ei lase ja mis mõte sellel võimsusel on kui täpsust pole?
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Postitus Postitas Delta »

Kas see Zos on õhupüssioptikana midagi väärt? http://www.riistamaa.fi/cat/product_details.php?p=208 Soome leht väidab, et sobib. Samas Zos enda lehelt mingit infot leida on suht lootusetu.

Eestist saaks 900 eest Gamo tavalise 3-9x40 või Norconia 4x40.
HenriTeine
Postitusi: 7
Liitunud: E Juul 09, 2007 1:49 pm

Postitus Postitas HenriTeine »

Vabandan, et teemast välja, kuid kes müüb eestis Crosmani tooteid?

Tänan
Henri
Kasutaja avatar
ceemic
Postitusi: 60
Liitunud: L Juun 30, 2007 3:39 pm

Postitus Postitas ceemic »

Mina sain oma Crosman Quest 1000 Tartust Deerhunterist.
A. Le Coq Confidential
HenriTeine
Postitusi: 7
Liitunud: E Juul 09, 2007 1:49 pm

Postitus Postitas HenriTeine »

Deerhunter pakub ainult ühte Crosmani. Vähemalt nii mulle öeldi, ja mingeid muid tellida ei saa. Ma vaatan veel Cityseci. Mis nemad ütlevad.

Delta kirjutas: Sealsed opt-sihikuga varustatud eriversioonid tundusid mugavamad/korralikumad, kui Kaubamajas nähtud blank-versioon. Ei tea, kas asi minus või mängib natuke erinev disain. Aga mis kõige tähsam - komplektide hinnad polnud sugugi pahad.


Mis need shadow komplektid seal maksid? Ma käisin Mustamäe teel aga ma mingeid komplekte seal küll ei näinud.

Mitmedal korrusel need kaupsis on?
Kasutaja avatar
ceemic
Postitusi: 60
Liitunud: L Juun 30, 2007 3:39 pm

Postitus Postitas ceemic »

See üks ongi Quest 1000 arvatavasti. Miks see ei sobi?
A. Le Coq Confidential
HenriTeine
Postitusi: 7
Liitunud: E Juul 09, 2007 1:49 pm

Postitus Postitas HenriTeine »

Ma tahaks mdiagi sellist näiteks : http://www.crosman.com/site/listing/1040

Mulle meeldib just see, et ei pea neid ükshaaval sinna sisse laduma. Kiirus on ka minu jaoks täiesti rahuldav. Lisaks olen vaadanud ka Norica relvi, aga neid vist eestis ei müüda, ja kui müüaksegi, siis ega keegi hinda ikka öelda ei taha.

Vabandan, et Gamo teema ära solkisin. Teine variant olekski see Gamo 1000, et teemas püsida :P

Mulle on üldse kujunenud selline arvamus praegu paaril päeval kohalikes relvapoodides kolades, et need on rohkem sellised sõbralt-sõbrale ettevõtted. Võhikut vaadatakse nagu tülikat tegelast kes esitab lolle küsimusi ning kellest on vaja kähku lahti saada. Selline tunne on nagu laenu küsiks ja küsitav proovib teemat vältida.

Küti äri on siiani üle prahi olnud.
Vasta