Benelli

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

30-06 Argo

Postitus Postitas Kallekke »

Samad sõnad Enkile et 30-06 on senini tegija juba 101 aastat aga 308 alles 55.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Sama moodi nagu enkil hakkab seda isendit vaadates ila voolama. Mine ja võta või noorepere laenu :lol: Kui enne kaalusin siin omale soetada beretta es 100 või marlini vibulukk, siis nüüd on nr üks valikuks muutunud benelli argo. Oi krt kui ilus isend see ikka on. Ise siis mõtlen metsas müttamiseks siis 9,3mm
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Aga kannata veel nati,ehk tuleb mõni uus ja veel ilusam toru müügile.Armud jälle ja varsti siis arsenal kodus.Aga sa pikk ja tugev poiss ning 9,3 oleks sulle täitsa paras kaliiber, saad isegi Aafrikat piiluda.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

ei ole küll benelli teema, aga poolautomaadi küll - kas keeg Heckler & Koch'i SLB 2000 308win asjus oskab sõnakese rääkida? võrdluses eespoolmainitud Benelliga, kasvõi.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

rajaleidja kirjutas:Ise siis mõtlen metsas müttamiseks siis 9,3mm

:) Ja ei tea kus siis nende "lahjemate"kaliibritega mütatakse,kui mitte metsas :?: Kas kavatsed metsas sihte hakata rajama :) ? Vast ikka saab väiksema asjaga ka metsas hakkama,olulisem vast isegi kuuli valik.Sul minu mäletamist mööda üks "kahur "olemas ,kas sellest jääb väheks? Ega need suured kaliibrid lõpuks mehe praaki ei kompenseeri! Aga valik on sinu!
Tagasilöömise kohta ütleks,et poolautomaadil see vast 20-30% -ti väiksem kui poltlukul.Kui otsas veel kompensaator siis võib kindlalt veel 10 ühikut vähem tagasi peksta.Poolautomaadi 30-06 tagasilöök vast võrreldav tavalise 308 W omaga,seda siis ikka sama kaalu kuule kasutades.
Kivi kotti!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

kult kirjutas:
rajaleidja kirjutas:Ise siis mõtlen metsas müttamiseks siis 9,3mm

:) Ja ei tea kus siis nende "lahjemate"kaliibritega mütatakse,kui mitte metsas :?: Kas kavatsed metsas sihte hakata rajama :) ?

Just sellist reaktsiooni ma ootasingi.
Kaliibri teemal siin üks teema juba oli ja lukku ta ka läks. On paar inimest, kellega ma sellel teemal privas saan suhelda ja las ta nii ka jääb. Kahurit kodus ei ole. On 12cal kaheraudne, .308 ja 7mm rem mag. Aga 7mm magi ma kahuriks nüüd küll ei pea. Tõsi, kuuli valik on väga oluline, millega ma esimese hooga ka metsa panin.
Kui keegi soovib omale ajus müttamiseks 308t, siis palun väga. iga inimese enda valik. Minu enda valik hetkel on lihtsalt 9,3. Kui mõne arust on see sobilik vaid sihtide rajamiseks metsa, siis sitta sellega. Selle peale ütlen täpselt sama, mida ühele kibestunud mehele, kes muudkui mu 7mm rem magi kritiseerib: Sorry, aga ma ostan püssi omale, mitte sulle.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Ma arvan, et kaliibri osas ei ole jah, eriti mõtet kiunuda - kindlasti on 9,3x62 vähem võsakartlikum kui 308 või 30-06, seega metsas käijal e. koeramehele oleks sellises kaliibris benelli väga mõnus. Mina tunnen tugevat sümpaatiat 9,3x62 ja 9,3x66 vastu, samas benelli argo mulle just kõige enam ei meeldi, kuigi kindlasti on tegemist hea relvaga.

Kaliibritena ei mahu 7 rem mag ja 9,3x62 minu arust mõlemad samaväärse "kahuri" nimetuse alla, ühe praktiline kasutusala lõpeb 150-200m juures, teise oma umbes sealt algab. Selge see, et augu suudavad teha mõlemad... Ju ta jälle nii ongi, et igale oma. Isiklike võimaluste piires. Rajaleidjale igatahes õnnitlused ilusa valiku puhul, ära siis teiste arvamuste pärast ostmata jäta!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ära nüüd Rajaleidja asjatult erutu,ütlesin ju et valik on sinu! Ja midagi pole teha ka minul on õgus oma arvamusele ,näiteks arvan jätkuvalt ,et 7 rem mag on koprajahiks mõtetu relv ja jätkuvalt arvan et mõnigi mees ei suuda seda kaliibrit sajaltki meetrilt taltsutada ,rääkimatta siis veel 200 v 300-jast meetrist ja metsas müttamiseks võiks hoopistükis 9,3 Benellile eelistada 12 kaliiber Benelli Raffallot,korraliku võsaniitja kuuliga. Ja see on kõigest minu arvamus :!:
Kivi kotti!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

sammal.habe kirjutas:ei ole küll benelli teema, aga poolautomaadi küll - kas keeg Heckler & Koch'i SLB 2000 308win asjus oskab sõnakese rääkida? võrdluses eespoolmainitud Benelliga, kasvõi.



Olen lasknud neist kõigiga, ka SLB 2000-ga ja Benelli Argoga.

M]lemad on t'psed ja 30/06 sobib nende kaliibriks kenasti, Argo ehk veidi tsiviilsem/kultuursem, samas Hec kah usaldusv''rne ja kindel!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

kult kirjutas:Ära nüüd Rajaleidja asjatult erutu,ütlesin ju et valik on sinu! Ja midagi pole teha ka minul on õgus oma arvamusele ,näiteks arvan jätkuvalt ,et 7 rem mag on koprajahiks mõtetu relv ja jätkuvalt arvan et mõnigi mees ei suuda seda kaliibrit sajaltki meetrilt taltsutada ,rääkimatta siis veel 200 v 300-jast meetrist ja metsas müttamiseks võiks hoopistükis 9,3 Benellile eelistada 12 kaliiber Benelli Raffallot,korraliku võsaniitja kuuliga. Ja see on kõigest minu arvamus :!:
Kivi kotti!

Asjatult ei erutu, seda niigi piiratud kogus ja valin kellele seda jagan.
Aru ma ei saa, mis kuradi jubedaks kahuriks te seda 7mm rem magi peate, mida mehed taltsutada ei suuda. Ei ole tunnetanud just väga suurt vahet 308ga, mida enne seda kasutasin. Jah, tagasilöök on veits kõvem ja tiirus sellega just ei pauguta. Aga ise ei ole just raskema kehakaaluga mees, aga seliti see relv mind ei löö ja teeninud on ta mind seni väga hästi: 8 kitse/sokku, 3 siga, 4 rebast, 1 põder ja 1 kobras. Kõike saab lasta, vali vaid õige kuul.
Kult. Alles kirjutasid, et võsas pole esiteks üldse vaja lasta, siis saab 308ga kõik asjad aetud ja nüüd soovitad 12cal benelli raffallot kui head sihtide rajajat :roll:

Mõttetu teema
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Postitus Postitas lendorav »

Ei saa ka aru sellest 7mm mag kirumisest aru, jutt umbes selline, et sellega peab laskma 200-300m pealt.Et kui sokk 50m peal siis hiilid 300m peale ja paned paugu.Ise olen lasknud see aasta 4 sokku 3 sokku 60-100m pealt, ühe 260 sammu pealt sellest jäi ka sitt tunne kuna see pole enam õige jaht minu meelest vähemalt.Lisaks veel 5 siga söötadelt 40-60m kauguselt.Verevalumid pole hirmsad, samad nagu jahikaaslaste lastud 308 ja 30-06.Kasutan norma vulkanit.
Tagasilöök täitsa ok, ainult pauk on vali.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

rajaleidja kirjutas:Sama moodi nagu enkil hakkab seda isendit vaadates ila voolama. Mine ja võta või noorepere laenu :lol: Kui enne kaalusin siin omale soetada beretta es 100 või marlini vibulukk, siis nüüd on nr üks valikuks muutunud benelli argo. Oi krt kui ilus isend see ikka on. Ise siis mõtlen metsas müttamiseks siis 9,3mm


kas mu mälu mind ei peta: ise paadunud poolautomaadi mehena julgesin vibuluku kohta arvamust avaldada ja saadeti mind kellegi mehe poolt soo peale soola lakkuma, tüübilise väljendusega et kui metsas ei konda ei tea tuhkagi. Ja kas üks põhilisi kriteeriume Marlini soetamise juures muidugi peale kaliibri ei olnud tema lühike raud ja võrreldes teiste analoogidega kergem kaal? Kuidas selle asjaga siis nüüd päev läbi võsas mütates oleks? Ei usu, et külm tulemata või lumi taeva jääb. Vaesed poolautomaadi omanikud, ikka vibulukuga koeraga koos metsa, siis on saak kindlalt käes! Ootaks huviga meelemuutust põhjustanud asjaolude analüüsi. Mul vanal mehel ka iga kena naisolevust vaadates kuskil midagi jõnksatab, neid ilusaid isendeid ju hektarite kaupa eestimaal ringi sebimas aga jõuad sa siis kõike....:))))
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

sergo kirjutas:
rajaleidja kirjutas:Sama moodi nagu enkil hakkab seda isendit vaadates ila voolama. Mine ja võta või noorepere laenu :lol: Kui enne kaalusin siin omale soetada beretta es 100 või marlini vibulukk, siis nüüd on nr üks valikuks muutunud benelli argo. Oi krt kui ilus isend see ikka on. Ise siis mõtlen metsas müttamiseks siis 9,3mm


kas mu mälu mind ei peta: ise paadunud poolautomaadi mehena julgesin vibuluku kohta arvamust avaldada ja saadeti mind kellegi mehe poolt soo peale soola lakkuma, tüübilise väljendusega et kui metsas ei konda ei tea tuhkagi. Ja kas üks põhilisi kriteeriume Marlini soetamise juures muidugi peale kaliibri ei olnud tema lühike raud ja võrreldes teiste analoogidega kergem kaal? Kuidas selle asjaga siis nüüd päev läbi võsas mütates oleks? Ei usu, et külm tulemata või lumi taeva jääb. Vaesed poolautomaadi omanikud, ikka vibulukuga koeraga koos metsa, siis on saak kindlalt käes! Ootaks huviga meelemuutust põhjustanud asjaolude analüüsi. Mul vanal mehel ka iga kena naisolevust vaadates kuskil midagi jõnksatab, neid ilusaid isendeid ju hektarite kaupa eestimaal ringi sebimas aga jõuad sa siis kõike....:))))

Sergo, joo vähem.
Ma ei saa aru, mis meelemuutusest sa räägid? loe see ajujahi teema korra uuesti läbi. minu valikuteks olid toona marlini vibulukk ja beretta poolautomaat. Ja need pole mu valikust veel ära kadunud ka. Antud benelli on samuti lühikese rauaga ja väga mõnus kompaktne relv. Ja mis puutub kaalu, siis beretta es 100 ja benelli argo on mõlemad 3,25kg. Sina "paadunud poolautomaadi mees" soovitasid kombit ja poolautomaadist polnud juttugi. Ja sinu arvates oli ju 12cal kõige jaoks sobilik. küsimus sulle. miks siis nüüd järsku ise uue ja kalli püssi soetasid, kui vana vene kaheraudne kõik ära teeks?
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Õiget juttu räägid Sergo,siin nii,et mees näeb ilust püssi ja kohe armuke olemas.Valmis kas või pere kõrvalt(laen) selle koju tooma.Omal juba kolm püssi kapis(naine, laps ka) aga ikka ilus asi ja vaja kohe saada.
Võib ka olla,et väljendan end nati segaselt,on pulma kolmas päev ja ega ma ikka seda mahla joo.Kuna auto kodus ja enne hommeõhtust seapukki ei liigu,siis pulmaõlu ja nati kangemat ka siiia sokukrilli kõrvale on täitsa mosna.
Ega sa pahane pole,et ma sulle onu matuse järel seda Puhja kirikulugu ajasin.Sa vanem mees ja arvan,et saad asjast aru,elu pole aint mustvalge ja mis tuleb, sellega elame siis.
Terv.
hugo.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

poolautomaat

Postitus Postitas Kallekke »

sammal.habe kirjutas:ei ole küll benelli teema, aga poolautomaadi küll - kas keeg Heckler & Koch'i SLB 2000 308win asjus oskab sõnakese rääkida? võrdluses eespoolmainitud Benelliga, kasvõi.


SLB-ga nats mugavam lasta minu ja mõne muu arust(päästik,õlga sobivus ilma pingeta kiires situatsioonis nagu Kütiliini harjutus)

Aga Kaupo pani selle töökindluse kiitmisega Hecil küll kõvasti puusse.
Mõni aeg tagasi Riiast ostetud 5 SLB 2000 küll omanikele töökindlustunnet toonud ei ole.
5-est ühel on veel vahetamata luku tõukevedru +sellele lisaks veel kõiksugu pisivedrude-vidinate purunemised. siis veel sõbra, Kütiliini Finaalis Valgas ümberlaadimist tõrkuma hakand Heci temp,mis viis tähelepanu võistlejalt mis omakorda tulemust tugevalt mõjutas.

P.s mõned neist 5-est Hec-ist pole veel tuhandet paukugi teinud.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
Suletud