probleem odava õhupüssiga

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
Vasta
valevastus
Postitusi: 2
Liitunud: T Aug 07, 2007 5:20 pm

probleem odava õhupüssiga

Postitus Postitas valevastus »

Tere

Paar päeva tagasi juhtusin koduextras nägema mingit odavat õhupüssi ja kuna ma alati millegagi märki olen tahtnud lasta ostsin selle ära.Aga on probleem et ma ei saa seda laadida , probleem on selles et ma ei saa toru alla vajutadasee on nagu oleks see kinni keevitatud,poes olid kõik relvad samasugused ja seal polnud ka aega pikemalt uurida .Proovisin täie jõuga toru alla vajutada aga ikka ei õnnestu ,vaatasin et mingit takistust ka seal olla ei tohiks , oskab keegi aidata.
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: probleem odava õhupüssiga

Postitus Postitas baikal »

valevastus kirjutas:Tere

Paar päeva tagasi juhtusin koduextras nägema mingit odavat õhupüssi ja kuna ma alati millegagi märki olen tahtnud lasta ostsin selle ära.Aga on probleem et ma ei saa seda laadida , probleem on selles et ma ei saa toru alla vajutadasee on nagu oleks see kinni keevitatud,poes olid kõik relvad samasugused ja seal polnud ka aega pikemalt uurida .Proovisin täie jõuga toru alla vajutada aga ikka ei õnnestu ,vaatasin et mingit takistust ka seal olla ei tohiks , oskab keegi aidata.


Tere valevastus. Täpset viga raske kohe ära arvata aga minul juhtus mu hea "Baikaliga" peale kodust hooldust analoogiline viga. Leidsin vea üles ja tegin korda. Milline on sinu püssi täpne ehitus, ei tea aga kruvi algatuseks püssi kaba rauast lahti. Arvatavasti hoiab seda 3 kruvi - püssi puitosa eesosas kummalgi pool üks ja kuskil päästiku juures, all veel üks. (juhtumisi võib see olla ka üks neist kruvidest, mis päästikukaitset kinni hoiab. Minul juhtuski see, et peale püssi vedru määrimist pingutasin selle tagumise kruvi liiga kinni ja keerme tipp hakkas vinnastushoova kulgemist segama. Peeneteraline viil kätteja 1-1,5 keermeniiti lühemaks. Korras. Anna teada, kas said abi (muide, kui see kruvi on liiga pikk, siis peaks jääma kruvi keermeotsale mingi märk peale) :)
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: probleem odava õhupüssiga

Postitus Postitas baikal »

valevastus kirjutas:Tere

Paar päeva tagasi juhtusin koduextras nägema mingit odavat õhupüssi ja kuna ma alati millegagi märki olen tahtnud lasta ostsin selle ära.Aga on probleem et ma ei saa seda laadida , probleem on selles et ma ei saa toru alla vajutadasee on nagu oleks see kinni keevitatud,poes olid kõik relvad samasugused ja seal polnud ka aega pikemalt uurida .Proovisin täie jõuga toru alla vajutada aga ikka ei õnnestu ,vaatasin et mingit takistust ka seal olla ei tohiks , oskab keegi aidata.


Veel. Kui sa soovid märkilaskmiseks püssi osta, siis julgen soovitada vene Baikal MP 512 algkiirusega 170m/s. (hind ca 1300 EEK-u) Tõsi - vene relvameistrid on joonistel teinud väga head relvad aga kahjuks tootmisliinil tehakse ka praaki. Minu "isend" MP-512M on lõpuks hoopis saksamaalt toodud, sest nn. eksportrelvad läbivad ka tehasetesti (minul oli märklaud kaasa. Sama ka Tšehhi Slaviatega).
Samas võin ise pakkuda sulle head, sisselastud Gamo Shadow 640-t. Algkiirus 190 m/s ja hinda küsin 1500 EEK-u (poes 1990.-). Lastud ca 200-250 kuuli. Fiiberkiust avatud sihikutega.
valevastus
Postitusi: 2
Liitunud: T Aug 07, 2007 5:20 pm

Postitus Postitas valevastus »

kruvisin siis selle püssi kaba ja selle pudiust osa lahti , oligi vaid 3 kruvi mis tulid ka väga kergelt lahti,aga probleem on ikka alles,toru on sealt kohast ikkagi kinni kuhu kuul sisse käib,nagu toru pole algasendist võimalik üldse liigutada nagu keegi oleks kuuli asemel hunniku liimi pannud.seal on aga veel üks kruvi mis võibolla hoiab toru kinni aga toda on ilmavõimatu keerata ta on nii tugevalt kinni.
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Postitus Postitas sada »

valevastus kirjutas:kruvisin siis selle püssi kaba ja selle pudiust osa lahti , oligi vaid 3 kruvi mis tulid ka väga kergelt lahti,aga probleem on ikka alles,toru on sealt kohast ikkagi kinni kuhu kuul sisse käib,nagu toru pole algasendist võimalik üldse liigutada nagu keegi oleks kuuli asemel hunniku liimi pannud.seal on aga veel üks kruvi mis võibolla hoiab toru kinni aga toda on ilmavõimatu keerata ta on nii tugevalt kinni.

Kui pole ühtegi pauku teinud siis kas poodi tagasi ei anna viia?
Teadmata mis püssiga on tegu pakun, et kui tegu pooleks murtava püssiga, siis probleem võib olla toru lukustis.Siin näidispildilt siis detail EC117 või EC115 on liiga vale nurgaga ja kiiluvad kinni.Veel võib viga olla vinnastushoovas.Proovi esmalt torniga välja lüüa tihft DP385 ja kui toru ikka ei liigu eemaldatud hoovaga, siis pead lahti saama kruvi mis hoiab toru kinni.See on väga tugevasti kinni näiteks Gamol on see veel omakorda nn.morse koonuses ja eelnevalt tuleb kindlasti selle roostes mutrite avamise õliga 15min. leotada ja kasutada õiget kruvikeerajat ja seda veel tangidega aidata.
Hea oleks kui teeksid pildi
Kasutaja avatar
ceemic
Postitusi: 60
Liitunud: L Juun 30, 2007 3:39 pm

Postitus Postitas ceemic »

Kus sa muidu asud? Kui Tartus, võin ka aidata üle vaadata...
Mu Crosmanil olid ka esimesed 2 lahtimurdmist suht vaevalised.
A. Le Coq Confidential
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

mu pooleksmurtav püss käis kah alul nii kuradi raskelt, et ma hakkasin esimese raksuga manuaale taga ajama, et mis kuradi jama see veel on ja kuidas seda avada saab. selgus aga lihtne tõsiasi - tuli püss kätte võtta nagu kaigas ja siis raksuga vasti põlve pooleks lüüa.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Ära raisaka aega, vii püss poodi tagasi. Ise käisin 3 korda vahetamas enne kui pidama jäi. Lõpuks ostsin ikka veidi kallima.
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Postitus Postitas baikal »

Siin näidispildilt siis detail EC117 või EC115 on liiga vale nurgaga ja kiiluvad kinni.Veel võib viga olla vinnastushoovas.Proovi esmalt torniga välja lüüa tihft DP385 ja kui toru ikka ei liigu eemaldatud hoovaga, siis pead lahti saama kruvi mis hoiab toru kinni.See on väga tugevasti kinni näiteks Gamol on see veel omakorda nn.morse koonuses ja eelnevalt tuleb kindlasti selle roostes mutrite avamise õliga 15min. leotada ja kasutada õiget kruvikeerajat ja seda veel tangidega aidata.
Hea oleks kui teeksid pildi[/quote]

Tere sada,

kas sul on mõni link teada, kust võiks otsida Gamo skeemi? Täpsemalt Gamo Shadow 640. Veel huvitab, milline vedru tal sees on - välisläbimõõt, vedrutraadi läbimõõt ja keerdude arv, pikkus. Mul nimelt üks tagavaravedru - vist G. Hunter 440 oma, teab, kas sobiks asenduseks?
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Postitus Postitas sada »

baikal kirjutas:Siin näidispildilt siis detail EC117 või EC115 on liiga vale nurgaga ja kiiluvad kinni.Veel võib viga olla vinnastushoovas.Proovi esmalt torniga välja lüüa tihft DP385 ja kui toru ikka ei liigu eemaldatud hoovaga, siis pead lahti saama kruvi mis hoiab toru kinni.See on väga tugevasti kinni näiteks Gamol on see veel omakorda nn.morse koonuses ja eelnevalt tuleb kindlasti selle roostes mutrite avamise õliga 15min. leotada ja kasutada õiget kruvikeerajat ja seda veel tangidega aidata.
Hea oleks kui teeksid pildi


Tere sada,

kas sul on mõni link teada, kust võiks otsida Gamo skeemi? Täpsemalt Gamo Shadow 640. Veel huvitab, milline vedru tal sees on - välisläbimõõt, vedrutraadi läbimõõt ja keerdude arv, pikkus. Mul nimelt üks tagavaravedru - vist G. Hunter 440 oma, teab, kas sobiks asenduseks?[/quote]
Tere , pole küll ammu ennast vedrukate infoga kursis hoidnud, aga vanast rasvast niii mõndagi tallele pandud.Annan lingi kust peaksid jõudma enamuste vedrukate skeemideni siitpeaksid pääsema enamuste õhukate skeemideni, kahjuks skeemid 2 omlal hetkel ei avane, kus peaks olema enamuse Gamo püsside detail joonised .Seal muidugi ei ole kirjas vedru traadi läbimõõt, pikkus ja keerdude arv vaid tehase kood.Usun et homme õhtuks saad täpsemat infot.Kõik keskmised Gamod, hunter 440,840, shaow 1000 va.1250 kasutavad sama vedrut.Olen 99% kindel, et 440 vedru sobib ka 640.sisse, originaal ilmselt vähe lahjem.
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

kui samad vedrud, siis millest nii drastilised võimsusevahed? kolvitihendi tihedus? kui sama vedru, siis ilmselgelt ka kolvil sama käigupikkus ja ka silindriruumala.

pigem arvan siiski, et asi on just vedrus. kui mõõt ongi sama, siis on vahe tugevuses. kütiäri müüjatega rääkides tuli välja, et näiteks hunter 1250 vedrud peavad nad eraldi tellima. s.t püss nõrgema vedruga ja võimas vedru eraldu järele sest hispaania kohalikud seadused ei lubavat nii võimsaid õhukaid. seega vahe ikka vedrus.
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Postitus Postitas sada »

Satakas kirjutas:kui samad vedrud, siis millest nii drastilised võimsusevahed? kolvitihendi tihedus? kui sama vedru, siis ilmselgelt ka kolvil sama käigupikkus ja ka silindriruumala.

pigem arvan siiski, et asi on just vedrus. kui mõõt ongi sama, siis on vahe tugevuses. kütiäri müüjatega rääkides tuli välja, et näiteks hunter 1250 vedrud peavad nad eraldi tellima. s.t püss nõrgema vedruga ja võimas vedru eraldu järele sest hispaania kohalikud seadused ei lubavat nii võimsaid õhukaid. seega vahe ikka vedrus.

Tahtsin õelda seda, et hunteri vedru on ilmselt 640 sisse võimalik suruda, mitte et see oleks samaväärne originaaliga.
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Postitus Postitas baikal »

sada kirjutas:
baikal kirjutas:Siin näidispildilt siis detail EC117 või EC115 on liiga vale nurgaga ja kiiluvad kinni.Veel võib viga olla vinnastushoovas.Proovi esmalt torniga välja lüüa tihft DP385 ja kui toru ikka ei liigu eemaldatud hoovaga, siis pead lahti saama kruvi mis hoiab toru kinni.See on väga tugevasti kinni näiteks Gamol on see veel omakorda nn.morse koonuses ja eelnevalt tuleb kindlasti selle roostes mutrite avamise õliga 15min. leotada ja kasutada õiget kruvikeerajat ja seda veel tangidega aidata.
Hea oleks kui teeksid pildi


Tere sada,

kas sul on mõni link teada, kust võiks otsida Gamo skeemi? Täpsemalt Gamo Shadow 640. Veel huvitab, milline vedru tal sees on - välisläbimõõt, vedrutraadi läbimõõt ja keerdude arv, pikkus. Mul nimelt üks tagavaravedru - vist G. Hunter 440 oma, teab, kas sobiks asenduseks?

Tere , pole küll ammu ennast vedrukate infoga kursis hoidnud, aga vanast rasvast niii mõndagi tallele pandud.Annan lingi kust peaksid jõudma enamuste vedrukate skeemideni siitpeaksid pääsema enamuste õhukate skeemideni, kahjuks skeemid 2 omlal hetkel ei avane, kus peaks olema enamuse Gamo püsside detail joonised .Seal muidugi ei ole kirjas vedru traadi läbimõõt, pikkus ja keerdude arv vaid tehase kood.Usun et homme õhtuks saad täpsemat infot.Kõik keskmised Gamod, hunter 440,840, shaow 1000 va.1250 kasutavad sama vedrut.Olen 99% kindel, et 440 vedru sobib ka 640.sisse, originaal ilmselt vähe lahjem.[/quote]


Tänud! :)
Vasta