Pilte soolakust

Siia postitage paremaid pilte mis on rajakaamerate peale jäänud.
Vasta
sniff
Postitusi: 22
Liitunud: K Veebr 28, 2007 3:43 pm

Pilte soolakust

Postitus Postitas sniff »

Kuna pikemat aega pole keegi uusi pilte lisanud, siis täiendan natuke pildivara.
Piltidelt on näha, et põdralehmal mõlemad tagumised kintsud verised, kas keegi oskab põhjust pakkuda?

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Postitus Postitas Olgerd »

Keegi rünnanud järsku, hulkuvad koerad? Nad tavaliselt üritavad sellise koha pealt rabada. :roll:
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Postitus Postitas kaalikas »

koerad need ei ole,iga aasta lastud mõni põder samasuguste kintsudega,aga ei tea ka mis see on!
In fact You look like a shit!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

suht tihti on jah nende kohtade peal kas veritsus või naha all mäda paise vanast vigastusest. ei tea, kas nühivad ennast vastu puud või... Koeri ja hunte ei taha uskuda.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Postitus Postitas Olgerd »

Nojh samas miks mitte, kui pojad taga võibolla tahtsid koerad poegi napsata ja ema kaitses. Mõnusad pildid küll muidu. :wink:
smurf
Postitusi: 156
Liitunud: P Mai 08, 2005 1:42 pm

Postitus Postitas smurf »

Hooajal on need kohad ära hoorutud paaritumisest ja ei ole nii ulatuslikud aga antud juhul võib olla tõesti tegu koertega või on end okastraadiga vigastanud.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Arvan ,et see on põdrakärbeste töö,kui asi juba veritseb aitavad muud putukad-mutukad kaasa!
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Keeruline öelda. Vanemad jahimehed rääkisid, et pull võib vahel jooksuajal sarvedega äsada lehmale sinna kannikate piirkonda. Need haavad aga nagu ei oleks sellised ja aeg ka pole õige. Igal juhul on putukad esialgset vigastust süvendanud. Jäävad veel koerad ja hundid?
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

sümmeetriline haavand...

Postitus Postitas bighornet »

Kuidagi sümmeetriline 5 - triibuga arm!? Ja rabatud veel tagantpoolt.
Tea, kas peale põdrakärbse püüdmise mõnel loomal saak käest libisenud?
Küüniste haardeulatus annab mõõdu välja küll. :?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: sümmeetriline haavand...

Postitus Postitas baddmann »

bighornet kirjutas:Kuidagi sümmeetriline 5 - triibuga arm!? Ja rabatud veel tagantpoolt.


Oletada võib ju kõike, aga analoogsete fotode järgi mujalt maailma jahinduse pildipankadest ma pakuks küll ebaõnnestunud karurünnakut. Seda enam, et tegu vasikaga emasloomaga, kes siis järeltulija läheduse tõttu on ise samuti rohkem riskigrupis.

BM
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: sümmeetriline haavand...

Postitus Postitas Anti »

baddmann kirjutas:
bighornet kirjutas:Kuidagi sümmeetriline 5 - triibuga arm!? Ja rabatud veel tagantpoolt.


Oletada võib ju kõike, aga analoogsete fotode järgi mujalt maailma jahinduse pildipankadest ma pakuks küll ebaõnnestunud karurünnakut. Seda enam, et tegu vasikaga emasloomaga, kes siis järeltulija läheduse tõttu on ise samuti rohkem riskigrupis.

BM


Täpselt minu mõte!!
http://beta.album.ee/antilaht
castor
Postitusi: 30
Liitunud: E Dets 04, 2006 2:45 pm

Postitus Postitas castor »

kult kirjutas:Arvan ,et see on põdrakärbeste töö,kui asi juba veritseb aitavad muud putukad-mutukad kaasa!


Usun, et kuldil on õigus. Parmud, põdrakärbsed jm otsivad mingit õhema karvaga kohta ja kui selle leiavad, siis on kambaga seal koos. Loom siis üritab neid ja tekkinud koorikuid maha kratsida, oma liikemetega kui ulatab, muidu nühib vastu midagi "käe"-pärast. Toetan seda teooriat, kuna kodus hobustega sama lugu ja täpselt sama inetud armid, küll teises kohas. Kusjuures selline lugu on ainult torikaga, mitte aga eestlasega. Viimasel tihedam kasukas.
"Nurga tagant lasksin ja raputasin püssi."
turbolents
Postitusi: 118
Liitunud: T Aug 07, 2007 9:05 pm

Postitus Postitas turbolents »

Kuidagi jube korrapärased tunduvad need haavad.(ühel kõrgusel ja sama mustriga) Ma arvan, et kusagile kinni jäänud. Nende haavade järgi tundub nagu oleks keegi seest välja poole tõmmanud. Minu loogika ütleb, et kui karu oleks teda taga ajanud ja rappida üritanud, siis peaksid küüniste jäljed kintsu väljaspool olema.Samas pole ise ühtegi karu murtud looma näinud peale kopra nii ,et ei oska midagi kindlat väita. Ja üldse milleks tal lehmaga jännata, kui vasikad lähedal.
Jube ilus Pull on küll muidu pildile jäänud, lausa pisara kakub silma kohe. Võiks oktoober juba kätte jõuda :oops:
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

turbolents kirjutas:... Ja üldse milleks tal lehmaga jännata, kui vasikad lähedal...


..ja lehm oli näiteks jälle vasika lähedal ja lehmale paraku tavaliselt ei meeldi mõte, et mingi karupäss tema järelkasvust endale kõhutäit soovib. Läks üritas esisõrgadega äsada ja keeras siis põgenema, karu krahmas nii kuis juhtus tagant kinni haarama.

Tegelikult ma ise juures ei olnud ;), aga ma olen näinud pilte, kus on üpris analoogsed haavad ja kus piltide autorid on kirjutanud, et nende nähes karu üritas lehma-vasikat rünnata. Sellest ka minu oletused.

BM
turbolents
Postitusi: 118
Liitunud: T Aug 07, 2007 9:05 pm

Postitus Postitas turbolents »

Vasikad paistavad terved olema. Aga see selleks.
Olen muidu sellist juttu kuulnud kusagilt, et karu pidi põdrale kohe selga kargama ja siis maha murdma. Selga kargama nagu sõna otseses mõttes. Juu siis sellepärast, et käpaga kaela või pähe saaks äsada? On äkki keegi ka sellest midagi kuulnud?
Vasta