Gamo õhupüssid

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
Vasta
intu
Postitusi: 103
Liitunud: K Mär 30, 2005 12:43 pm

Postitus Postitas intu »

Küsimus suurema kaliibriga õhupüsside omanikele. On teil need
registreeritud sportrelvaks või enese ja vara kaitseks?

Kui sportrelvaks, siis millise organisatsiooni lipu all?
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Postitus Postitas sada »

Delta kirjutas:Normaalne, 2 mahutit ja salv. Oleks veel poolautomaat, siis oleks täislaks ja laisa inimese unistus 8) Kuidas muidu see täitmine toimub? Mõlemad mahutid eraldi või saab koos?

Täpsus typhooniga võrreldes on ilmselt suht sama... Kui saladus pole, mis see riistapuu maksma läks?

Täpsusel pole jah mingit vahet märganud, mõlemal Walteri mach torud Gladiator on muidu karabiin 38cm raud võibolla pika 16mm mähitud toruga oleks vahe sees?50meetrilt mahutan 3cm sisse 10 kuuli ära, kuigi peaks max 1,5-2cm olema kui teisi foorumed lugeda, aga näiteks venelased lasevad ainult 5 kuuli lehte ja minuarust on selljuhul kõva juhusemaik asjal juures, kes see ikka oma keskmist tulemust üles paneb, ikka parim.Tellisin nüüd JSB Ecaxt kuule, mis peaks paljude erinevate testide põhjal Baracuda matchist paremini lendama siin lehe keskel
http://forum.eralle.net/viewtopic.php?t=33718&postdays=0&postorder=asc&highlight=kuvineen&start=105 selgesti näha et samalaadse FX püssiga lendab JSB paremini kui H&N baracuda.
Ise ostsin selle kasutatult koos sumbuti (PCP puhul loeks seda lausa kohustuslikuks,sest tavakodanik ikka ei usu et õhukas võib nii kõva pauku teha ja arvab et naaber kõmmutab aias spordikaga) minujaoks suht mõtetu ilma mil- dot Zos sihikuga http://www.riistamaa.fi/cat/product_details.php?p=202 ja paketis oli veel püssikott maksin 800euri.
Mahutid on jah peene vasest kapilaartoruga ühendatud.Tagumise ballooni saab ka nii kätte, et rõhk jääb sisse.Võrreldes Typhooniga on Gladiator väga lolli ehitusega, et lõõkklapi häälestust muuta, tuleb püss päris laiali lammutada, typoonil piisab kaba eemaldamisest, et reguleerkruvile ligi pääseda.Kuna alguses "platoo"puudus täielikult pidin asja ümber häälestama (platooks nimetatakse seda kui ilma reduktorita PCP- il täita ballon näiteks 210 bar siis alguses on kiirus kasvab iga lasuga mingi kiiruseni, siis püsib seal mingi x lasu vältel ja siis hakkab langema iga lasuga kuna rõhk on madal) Täidetakse kuni selle rõhuni kust algab stabiilne kiirus.Kuna muutuv kiirus mõjutab tabamispunkti,siis lastakse iga täitmisega x arv laske ja täidetakse uuesti.Kui püssil on peal manomeeter saab selle järgi ka aru millal vaja täita.
Gladiaator oli alguses väga ebastabiilne (kas tõesti tehas laseb sellise häälestusega püsse välja, või oli see eelmise omaniku kätetõõ?) 220baril oli kiirus 275m/s ja langes sujuvalt alla kuni oli 150baril 230m/s tähendab lõpus 8,5 cm langust 50m . See mind muidugi ei rahuldanud ja "häälestasin" asja ümber.Nüüd on stabiilselt 42jouli 248m/s +-2m/s 220bar-150bari vahel 130. lasu vältel (tehas lubab 100 ja 45jouli)kolmanda max kiirusega :D .Typhooni "platoo" on 200-110barini ja 30 stabiilset lasku 240-245-240m/s.ca 40jouli.(tehas lubab 27) See häälestamine on väga suur kuuli ja õhu raiskamine ning eeldab Crony (kiirusmõõtja) olemasolu.
Kaalusin ka FX Revolutioni poolautomaadi ostmist,oli hinnaga 1200 euri uus ja 1200 euri kasutatud koos Falconi Merlin 10x40 optikaga http://www.falconoptics.com/10x42.php eriti meeldis MP-20 sihikurist http://falconoptics.com/images/new/mp20.jpg mis oleks suure lennukaarega õhukale ideaalne pikal distansil paranduste arvestamiseks sest 5,5 lubab ka 100meetril kuulid 5-6cm sisse ära mahutada kui tuul ei sega.Olemas ka laserkaugusmõõtja, et täpselt kaugust määrata, aga 4. mil-doti punktist jägub mul 12x suurenduse puhul ainult 75.meetrini.Otsustasin siiski, et hoian hetkel kuule, õhku ja raha kokku ja jätan selle oma järgmiseks mudeliks, kui vahepeal muidugi huvi õhukate vastu ei lõpe :wink:
Üldiselt see PCP õhukatega jamamine odav lõbu pole ja käib enamustele üle jõu.Spordikas tuleb alguses ilmselt isegi odavam, kuigi moon kallim ja pead alati tiiru või metsa ronima.Aga õhukal on kaks kõva plussi, lasta saad praktiliselt igal pool ja ei pea relvaloa saamiseks bürokraatia kadalippu läbima (kehtib muidugi ainult 4,5mm puhul)
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Zeiss ja õhkrelv

Postitus Postitas sada »

zaarik kirjutas:
sada kirjutas:Miks mitte PCPi poole vaadata, palju täpsem ja sama võimas kui Gamo Hunter 1250.Hind ainult natuke kallim ja optikaga pole mingit probleemi.


nüüd vaatngi PCP poole...

Hetkel silma jäänud Daystate Air Wolf
http://www.pomona-airguns.com/Daystate_Airwolf.htm

või siis Daystate Air Ranger

http://www.daystateamerica.com/Air%20Ranger.html

Need on mõlemad väga kallid ja võimsad mudelid, õigustavad end võibolla ainult suure 6,3mm kalibri puhul, arvestama pead ka sellega kust saada täpseid ja raskeid kuule, sest üle 300m/s hakkavad kõik seni teadaolevad täpsed kuulid laiali lendama, ja ilma täpsuseta pole ju pikal distansil suure energiaga midagi teha.Usu mind, huvi suure energia järgi ja 5x10 prussi läbistamise vastu kaob kiirelt :lol:
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Postitus Postitas sada »

intu kirjutas:Küsimus suurema kaliibriga õhupüsside omanikele. On teil need
registreeritud sportrelvaks või enese ja vara kaitseks?

Kui sportrelvaks, siis millise organisatsiooni lipu all?

Kuna ise kõmmutan enamuse ajast Soomes,siis siin pole arvele võtmine vajalik, siin vist isegi6,3mm ja 9mm vabas müügis.Täpselt ei tea, aga soome õhuka foorumi tegelased vähemalt nendega kõmmutavad.
Plaan oli omalgi asja uurida, et kuidas arvele võtmine käib, aga praegu on Eesti jäoks 4,5mm toru mille siis enne piiri ületamist kiirelt (kaks kuuskanti lahti ) ära vahetan.5,5mm toru on varuosana kaasas :D
Peaks ju seaduslik olema või mis?Mingil laadal müüakse ju ka vene vindi lukke ühes letis ja torusid teises.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

sada kirjutas:Mingil laadal müüakse ju ka vene vindi lukke ühes letis ja torusid teises.

Ega see, et seda laadal tehakse tähenda veel seda, et see legaalne asi oleks. Müüakse ju sama moodi ka salaviina.
Mul jälle tekkis teine küsimus, et mis mõte on jantida nende 5,5mm õhukatega. Õigemini, mis eelis on tal 22LR ees? Mõlemal ju samad piirangud peal. Mingi point peab asjal olema.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Aga kas point pole selles,et õhukale ei nõuta relvaluba aga 22-e sa ilma ei osta.Turul muidugi liigub kõike,nii lubatud kui lubamatud kaupa, turul maksab aint rahapaber mitte muu.
noorus on ilus aeg
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

5.5mm õhukas on kah mingi imenipi läbi piiratud käibega ja vajab relvaluba. kuigi ei suuda minu aju leida selle põhjust. uurisin ja tuhnisin ja selgus, et 5,5mm püsside puhul on kogu mehaaniline osa peale raua sama, mis 4,5mm püsil. sinna juurde kuuli energiaid võrdlevaid tabeleid vaadates selgus, et 5,5 püssidel on ka kuuli energeetilised näitajad madalamad kui 4,5 või äärmisel juhul ligilähedaselt samad. seega jäi ainsaks võimaluseks oletada, et piiratud käibes on ta seepärast, et teda on kellegi arvates liiga lihtne ehitada ümber ääretulepadruniga laskvaks. kuna vintraud liigitub "oluliseks osaks" ka ilma padrunipesata, siis pole ka midagi imestada. peale selle muidugi, et tühipaljas vintsoontega "torujupp" iseenesest relva oluline osa on. otsekui poleks võimalik teha püssi siledast rauast, otsekui kindlasti terve hulk inimesi kohe tormaks oma 5,5 õhukat "tuunima" jne.
marduraator
Postitusi: 9
Liitunud: L Sept 29, 2007 5:25 pm

Postitus Postitas marduraator »

Mind piinab üks küsimus juba pikemat aega. Nägin Soomes suures marketis Gamo õhupüsse ja hammas läks verele.Seal pakuti Hunter 1250(andmed:algkiirendus380m/s,kaal 4,1kg, cal.4,5) mudelit 570 euro eest ca. 8910 eeki. Aga ma ei tea mis on selle hind Eestis.Kas keegi oskab öelda selle mudeli hinna. Jahipood võiks asuda Tartus või Tallinnas. Mul on enda hiinakast juba kopp ees tahaks mingit kvaliteetsemat püssi.Lugesin küll foorumit aga selle mudeli hind jäis saladuseks.Tänud ette!!
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Postitus Postitas sada »

marduraator kirjutas:Mind piinab üks küsimus juba pikemat aega. Nägin Soomes suures marketis Gamo õhupüsse ja hammas läks verele.Seal pakuti Hunter 1250(andmed:algkiirendus380m/s,kaal 4,1kg, cal.4,5) mudelit 570 euro eest ca. 8910 eeki. Aga ma ei tea mis on selle hind Eestis.Kas keegi oskab öelda selle mudeli hinna. Jahipood võiks asuda Tartus või Tallinnas. Mul on enda hiinakast juba kopp ees tahaks mingit kvaliteetsemat püssi.Lugesin küll foorumit aga selle mudeli hind jäis saladuseks.Tänud ette!!

Miks just selle mudeli kasuks otsustasid, kas ainult võimsuse pärast?Nagu kõigi Gamo püsside puhul ei anna nad tegelikkuses sellist kiirust välja nagu lubatud, vähemalt mitte 0,5g kuuliga.No raske 0,68g kuuliga saad sealt 300m/s kätte küll, aga täpsuse võid unustada enamus omanikke kirjutab, et tegelikkuses sealt üle 30 jouli välja ei pigista.Ka lõhub selline võimas vedru lühikese ajaga enamuse optikaid.
Soomest saab ju sama raha eest näiteks PCP tüüpi FX Typhooni 380-425 euri (oleneb rauast) ja pump 160 euri ,mis on algselt 27jouli cal.4,5mm ja täpsus on hoopis teisest klassist.Tellida saab siit http://www.mwm-trading.com/
Gamo 1250 saad siit 450 eurigahttp://www.teraasekeskus.com/tuotteet.asp?osasto=gamo
Eestis minuteada ei müüda seda mudelit.
Kolm neli aastat tagasi ei oleks mind ka keegi suutnud ümber veenda, et sellest Pilt püssist on midagi paremat olemas, sest nägin seal kiirust 1300fp :shock: nüüd olen õnnelik, et sellist jama pole omale ostnud :D
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Postitus Postitas Delta »

OT, aga Condoril peaks saab võimsust reguleerida, niiet... 8)

Muidu tundub AF valikust Talon SS sümpaatsem.
marduraator
Postitusi: 9
Liitunud: L Sept 29, 2007 5:25 pm

Postitus Postitas marduraator »

http://www.teraasekeskus.com/tuotteet.asp?osasto=gamo

Paluks abi sellelt lehelt tellimisega.Tahaksin tellida Hunter1250 mudelit.
Täitsin tellimuses väljad.Ja sain e-maili arve numbri ja summa.Edasi on asi segane. Seal olid ka mingid kolm panga logo aga kuna mul nimetatud pankades kontot ei ole siis valisin esimese variandi.Mis edasi?

Ise küsin ise vastan. Sellelt lehelt tellides kaupa ei väljastata Soome piiridest Kaugemale. Sorry!!!
Eaglewatch
Postitusi: 1
Liitunud: T Jaan 08, 2008 7:23 pm

Postitus Postitas Eaglewatch »

olen siin foorumis äsja registreerunud ja alles roheline, vb mu jutt ple teemakohane yldse aga kuna siin natuke laskmisest juttu oli sis tahan öelda seda et ml ntks on suvakas õhupüss...180m/s, sai vedruvahetuse ja tavaline odav optika...minuarust püss ei vanane vaid laskur hakkab enne hädaldama...parem on õppida tukki tundma...ma oma kaunaga olen tabanud pudelit 70m pealt...tean kuhu hakkab sihik valetama, tean millal püssi efektiivne laskekaugus lõppeb...ml probleemi ei ole... ise lasen hobikorras ja mlle püssi võimsus loeb...sest ma lasen võimalikult kaugeid objekte....mida kaugemale saan märklaua panna seda parem aga point selles et sihiku kaugus lõppeb ära...väikeseid esemeid enam optika ristist ei erista....aga suuri objekte igavam lasta ja praegusele õhupüssile ei ole mõtet osta ka paremat optikat...eks kui suvel tööe sis tuleb parem tukk osta....aga jh yldiselt meeldib mlle lasta sihtmärke mis on nö kaugel:)...õhupüssi mõistes ''kaugel''
Viimati muutis Eaglewatch, T Jaan 08, 2008 9:22 pm, muudetud 1 kord kokku.
ciller
Postitusi: 53
Liitunud: T Okt 09, 2007 4:46 pm

Postitus Postitas ciller »

Endal on õhkrelvaks IZ-513M ja olen sellega väga rahul,algkiirus on üle 300m/s ja kannatab lasta küll kuid laadimine on raske kuna vinnastamise vedru on väga tugev ja tagasilöök on ka õhupüssi kohta ebatavaline kuid muidu muud omadused on ülihead ise olen sellega rahul.
zaarik
Postitusi: 60
Liitunud: N Aug 30, 2007 12:03 pm

Paneks nüüd müüki oma Gamo Hunter Extreme Combo

Postitus Postitas zaarik »

Ahhaa...

Paneks nüüd müüki oma Gamo Hunter Extreme Combo (kuuli algkiirus kuni 510 m/s).
http://www.pyramydair.com/p/gamo-hunter ... ifle.shtml

Lastud ~200-250 pauku.... Peal teine ja oluliselt korralikum optika kui originaalis... Raha tahaks 7900.-

Priit
55 678 444
tonn
Postitusi: 33
Liitunud: E Mai 05, 2008 6:03 pm

Re: Gamo õhupüssid

Postitus Postitas tonn »

Siin Gamo-dest juttu,paberite järgi gamo CFX kuuli kiirus 305m/s.,palju tegelik olla võib?? Palju see peale u.2000lasku kahaneda võib?? :)
Vasta