Kui palju korjatakse teeäärest raha ära?

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Kui palju korjatakse teeäärest raha ära?

Postitus Postitas rajaleidja »

Nagu te juba kindlasti teate, siis tänavu aastagi on rebase ja kähriku eest pearaha välja käidud. Viimastel nädalatel suht tihti Viljandi-Tartu maanteed mööda uhatud ja neid kährikuid ja rebaseid selle vahemaa peal oma 3-4 tk ikka on. Täna hommikulgi sõitsin Tartu ja muudkui ütlesin kaasreisijatele "Näe, jälle 80kr. vedeleb". Ise pole siiani veel ühtegi ülesse korjanud. Sõbramees küsis, miks siis ära ei korja? Ei osanudki kohe midagi vastata. No vend oleks mu muidugi autost välja visanud, kui ma oleks raipeid tema autosse tarinud :lol: Aga siis küsis sõber, et kui seal oleks kähra asemel 10 pudelit õlut, kas siis ka jätaksid teeäärde? Ega ikka ei jätaks küll :P
Ehk siis küsimus: Kui paljud peavad auto kinni ja auto alla jäänud kährasid/rebuskeid pearaha eesmärgil korjavad?
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

Jahimeeste petmine

Postitus Postitas Kallekke »

Põle eelmisi rahasigi näind -las rongad söövad.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Minu teada see peade võtmine plaanialusel.Mul oli eelmisel aastal raskusi isegi lastud rebasepeade andmisega,klubi ei tahtnud lihtsalt rohkem neid saada,öeldi,et plaan täis ja rohkem ei maksta ega võeta ka päid vastu.Imelik on lugeda,et rebasehäävitajatele isegi mingi preemijapüss välja pandud aga kuhu sa need pead annad,kui klubi ütleb,et ei ole vaja tuua rohkem?
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Jorr, lase praegu ja sa näed, kuidas pead lähevad kaubaks nagu nipsti. Jahihooaja lõpus, kui norm täis siis tõesti raske. Usinaid ikka jagub. Ise vist ühe korjasin eelmine aasta ülesse tee äärest. Praegu ei viitsi juba seetõttu korjata, et mine sa tea kui kaua seal vedelenud ja võib juba hapu olla. Ka ei võta selliselt loomalt verd.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

Viljandis makstakse see aasta klubis kohe raha välja, kui kohale viid. Eelmise aasta raha sain paar päeva tagasi kätte. Ma arvan, et see on arusaadav kas on hapu või mitte. Kui ei haise, olen ma auto peale võtnud ja selleks tarbeks autos ka prügikotid ja kummikindad olemas. Loomulikult oleks loogilisem, et laseks need ulukid aga vähemalt praegu kaovad need vesimärgid teedepealt ära, kui jahimees need üles korjab.
See, kes tapab, pole veel jahimees
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Tee äärest pole tõesti korjanud. Tallinnast tullev võib see jama olla, et mitu erinevat maakonda, kas siis tuleks valetada, et kõik Tartumaalt korjatud, vm-lt. Ega neid lasta ka keeruline pole. Eelmisel aastal viisin mingi posu päid ja verd (natuke alla kümne looma tuli kokku). Ja kui õigel ajal viia, küll siis võetakse. Ma pidevalt jälgisin seda normi asja. Mõnikord tuli keegi vana, tõi korraga kogu seltsi kährikunormi ära (koertega jahis paari päeva tegemine). Siis tuli teine kord ja tõi pool Tartumaa normist ära (hea küll, natuke liialdan, aga sinna poole :)). Rebastega oli asi ühtlasem, Tartumaal eelmisel aastal alguses ei viidud miskit, süsteem ja info levik vajas sisse töötamist. Aga ui jooksukas tuli ja mingi eriti hea päev oli, siis tassiti kohe norm täis. Õnneks olid selleks ajaks omal pead ära viidud juba. Ja vere jaoks tasub ikka ampullid varus hoida (sain ka klubist), 80 eq asemel 120, on juba rohkem õlut, eks :D

Tartumaal makstakse ka kohe raha välja.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
4x4 Urukoer
Postitusi: 89
Liitunud: E Nov 24, 2003 7:19 pm

Postitus Postitas 4x4 Urukoer »

Pärnumaal ja Raplamaal teevad mehed seda lihtsalt kohustusest ja raha pole mina igatahes uneski näinud.Neid päid on ikka viidud kahe aastaga.....päris mitu :lol: mingi 30 looma käib ikka koera lõugade ja toru eest läbi hooajal.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Metspahrile minnes ja tulles... päid oleks olnud korjata peaagu 2000 krooni jagu :) Noori rebaseid ja kährikuid oli iga natukese maa tagant alla aetud. Elusaid siblis samuti usinasti ringi (millegi pärast ei olnud meie jahimaalt möödudes ühtegi).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
hylgekytt
Postitusi: 40
Liitunud: R Juul 07, 2006 5:47 pm

Postitus Postitas hylgekytt »

huvitav, kes saaremaal neid päid varub ja nende eest õlleraha väljastab?
saarte jahimeeste selts? :M
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Läheb kokku selle teemaga.
http://www.eramets.ee/uudised/?n=3326
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Postitus Postitas Olgerd »

Silma jäi see, et miks peab hoidma koduloomi väljas just vaktsineermise ajal? :shock:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ma arvan, et seal tegemist ikka pigem näpukaga ja mõeldud toas hoidmist.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Feen,arvan,et teie maal olid repsi-kährikulaibad tee äärest selle pärast kadunud,et teitel rikkad poisid ja korjavad raha kohe üles. :D
Ise jäin lastud kährikust isegi kõrrepõllus ilma,pimedikk tuli peale ja vindiga kaugelt lastud,no ei leidnud üles,kõrs nati ikka varjab.Lambipatarei sai ka tühjaks.
noorus on ilus aeg
Vasta