Laminaat vs plastik

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
Patterdale
Postitusi: 195
Liitunud: L Nov 06, 2004 12:32 pm

Laminaat vs plastik

Postitus Postitas Patterdale »

Samale püssile on valida kas originaal plastik voi sama firma laminaat laad.Mis arvate kumb tasuks võtta.
http://www.hunt101.com/showphoto.php?photo=517405
http://www.hunt101.com/showphoto.php?ph ... &password=
Dog and man are truely partners in the hunt.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Postitus Postitas Ats »

Igatahes puidu poolt!
bambino
Postitusi: 134
Liitunud: K Nov 30, 2005 11:44 am

Postitus Postitas bambino »

jahipüssile ikka lamineeritud puit. Sõjapüssid võiks olla plastikust aga plastil ja plastil võib väga suur vahe olla (mis üldjuhul väljendub ka hinnas, näiteks 70 vs 500 dollarit).
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Postitus Postitas kaliiber »

Ise ka eluaeg puidu fänn olnud ja kirtsutasin plasti peale nina. Aga nüüd kui mõned head aastad plastikuga harjunud, siis puitlaega püssi enam ei ihalda. Tundub kuidagi... ehh ei teagi mis sõna oleks õige... ehk ajalukku kuuluv oleks kõige õigem sõnapaar mis minu tundeid puitlaadide kohapealt kõige paremini iseloomustab.
Aga üldiselt maitse asi.
Kasutaja avatar
Patterdale
Postitusi: 195
Liitunud: L Nov 06, 2004 12:32 pm

Postitus Postitas Patterdale »

Ei pidanud ilu silmas,se püss on plaanitud tiiru enamjaolt
Dog and man are truely partners in the hunt.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Oleneb kuidas see karkass sees on ja mis plastist, nagu ülal öeldud plastil ja plastil on suur vahe. Plast ei ole vast ka päris õige sõna ja kas sünteetiline laad on relvale tehtud laskeomaduste parendamiseks või hinna odavdamiseks. Kvaliteetsed sünteetilised laed samuti lamineeritud mitmekihilised, erinevatest materjalidest, odavamad lihtsalt ühest segust valatud. Näiteks Weatherby Bell & Carlson laadidega relvad, kus laadi ehitus lisab tervikule jäikust juurde (ilma et relva kaal meeletult suureks läheks), mis omakorda parandab täpsust, aga seda ongi ju vaja.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Olin ise alati sünteesi vastane. Vaatasin paar aastat tagasi ka Savage süntees laega relva. Päris kohutav. Hoiaks käes justkui tükikest esimesest Citroen Berlingo armatuurist. Suvel hoidsin käes Benelli Argo sünteeslaega relva. Kui nüüd ostuks peaks minema, valiksin tõenäoliselt sünteesi.
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Postitus Postitas kaliiber »

Puidu miinuseks on veel selline asi, et ikka jõle sitt tunne on kui kallile ja imeilusale hiljutisoetatud püssile puitosa peale esmene kriim tekib. Ise hiljuti sama asi üle elatud. Aga kvaliteetsele plastikule nii lihtsalt silmariivavaid kriime ei teki ja kui tekibki, siis ei aja tuju nii ära kui puidu puhul, vähemalt minuga on nii.
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

rajaleidja kirjutas:Olin ise alati sünteesi vastane. Vaatasin paar aastat tagasi ka Savage süntees laega relva. Päris kohutav. Hoiaks käes justkui tükikest esimesest Citroen Berlingo armatuurist. Suvel hoidsin käes Benelli Argo sünteeslaega relva. Kui nüüd ostuks peaks minema, valiksin tõenäoliselt sünteesi.

See Savage maksis 7K (6995.-) ja Benelli maksab 19K (18 900.-)
...
Kohutav oli see Savage tõesti :cry: Aga mina valiksin laminaadi. Iga kord kui poes proovin mõnda "plastikut" õlga proovin tõmban salaja küünega triipu... kabale. Ja uskuge kerged on need triibud sinna plastikule küll tekkima.
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

puit on....ilus, kallis, hooldust nõudev ja võib ka puruneda/mädaneda
plast on....inetu, odav, hooldevaba, jäik/tugev
laminaat on ....selline poolpeeretus....pole ilus, pole odav, nõuab hooldust, puidust tugevam....no vineer on vineer

nädalasele jähiretkele vene soodesse....sobiks plast
seltskonnajahti ....puit
ja vineeriga ei läheks ma kuhugi....ei sry, tiiru sobib küll...
kärbes kirbule!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Plast on odav, aga kerge ja niiskuskindel.

Laminaat on väga jäik, vastupidav, annab relvale parima täpsuse aga on raske.

Laminaat ei ole vineer...Ma ei kipu väga peensustesse aga pakun, et laminaat liimitakse ja pressitakse kokku korralikest (ka vääris-)puukihtidest, vineer pressitakse kokku aurutatud puupudrust ja vahekihtidest.

Maitse asi!
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Vineer sai samamoodi omal ajal negatiivse varjunidi, nagu plastik tänapäeval. Vanasti oli täispuit ikka õige mööbli valmistamise materjal, aga siis ökonomiseeriti vineeriga odavamaks. Sama lugu on tänapäeval. Kapitalistlik kasuminälg ja konkurents sunnivad ökonomiste asjade odavamaks muutmise kallal pead murdma ja nii sünnivadki igasugu värdlahendused.

Laminaat on mu meelest väga bro. Saab eri spoonikihtidega originaalselt effektse välimusega kaba valmistada. Tiiru püssi jaoks parim materjal.
Metsas vastu puid ja kive taguda, vette pillata ja enesekaitseks nuiana kasutada on sünteetilise kabaga relv paras. Arenenud ilumeelega pedantidele ikka pähklipuust ja graveeringutega raudosadel pühapäeval metsas näitamise püss.
Igale ühele oma.




Kaupo Kindsigo kirjutas:Plast on odav, aga kerge ja niiskuskindel.

Laminaat on väga jäik, vastupidav, annab relvale parima täpsuse aga on raske.

Laminaat ei ole vineer...Ma ei kipu väga peensustesse aga pakun, et laminaat liimitakse ja pressitakse kokku korralikest (ka vääris-)puukihtidest, vineer pressitakse kokku aurutatud puupudrust ja vahekihtidest.

Maitse asi!
Hundist toakoera ei saa.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Laminaat ei ole vineer...Ma ei kipu väga peensustesse aga pakun, et laminaat liimitakse ja pressitakse kokku korralikest (ka vääris-)puukihtidest, vineer pressitakse kokku aurutatud puupudrust ja vahekihtidest.

Maitse asi!

Soh, mina teadsin siiani ikka, et vineeri tootmiseks palgid treitakse ja saadakse ühlase paksusega laast (nagu pliiatsiteritajast). Mis siis üht ja teist pidi kokku liimitakse pressi all ja erineva kvaliteediklassiga lehtede sobitamisel saadakse ka erineva kvaliteediklassiga vineer. Liimitakse ka vajadusel erinevaid puuliike vineeriks. Alles see oli, kui Otepää vineeritehasest jooksis telekast saade, kuidas vineeri tehakse. Ülikoolis räägiti sama juttu, mis telekast tuli. Puitkiust (vee ja mitte vee baasil) plaadid on aga hoopis teine teema.
Vineeri puhul pole kuskil kohanud jutt mingist puuplöga kasutamisest. Vähemalt Eestis mitte. Järsku viitad allikale, mis selle ümber tõukab?
Minu jaoks on plastlae kasutamine nagu kumminaise kasutamine, aga mine tea, järsku on ka väga häid kumminaisi olemas ja ei tea lihtsalt tahta. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Laminaat ei ole vineer...Ma ei kipu väga peensustesse aga pakun, et laminaat liimitakse ja pressitakse kokku korralikest (ka vääris-)puukihtidest, vineer pressitakse kokku aurutatud puupudrust ja vahekihtidest.

Maitse asi!


see mida sina vineeriks nimetasid on puitkiudplaat ehk liimiga segatud saepuru mis pressi all plaadiks löödud...nn.püssi plaat (veneaegne tehase kohanimest tuletatud rahvapärane nimi...ei oma mingit seost relvadega :D )

ja laminaat ongi poolpeeretus....vaheldumisi puidu ja plasti (liimi) kihid...kui liimikihid (plastikihid) on õhukesed ja puidukihid paksud....võib seda ka liimpuiduks nimetada
kärbes kirbule!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Tehakse siis kuskil ka liimpuidust kabasid?
Selle puidulamellid ikka oluliselt paksemad kui vineeril.
Põlva Liimpuidul näiteks 40mm.
http://www.polvaliimpuit.ee/products.ph ... elaminated
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta