WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Vaata teemat kõigesuuremasteestihirvepullist. Neid lastakse T3-ga tavaliselt. :wink:
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Vaatasin seda pilti terasemalt. Äkki uus Sako Hunter hoopis? Kaupo ilmselt teab.
Ken
Postitusi: 9
Liitunud: K Aug 22, 2007 11:59 am

Arvamus..

Postitus Postitas Ken »

Olen veel suht noor relva kandev jahimees ja alates sellest suvest TIKKA T3 Hunter (.308) kasutaja. Ei ole mul küll probleeme selle relva täpsusega - seni 4 sokku ja 1 põdrapull (5+5). Tiirus samuti mind täiesti rahuldav tihedus ka erinevat moona kasutades. Erineva moona puhul on seni tabamuse muutused ainult kuuli kaalust tingituna. Ei ole küll teist võrreldavat relva kasutanud, aga T3 hunteriga olen väga rahul. Kes seda relva soetab, tõenäoliselt ämbrisse küll ei astu.
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

On kellelgi sama positiivseid kogemusi sünteetilise laadiga Vanguardi kohta? Või isegi lausa praegu pakutava komplekti kohta, mis Deerhunteri lehel on?
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Postitus Postitas Metslane »

See millist kaba sa püssil soovid näha, sõltub su enda maitsest. Kas meeldb klassikaline ehk puitkabaga relv või siis sünteetiline kaba, mis on ilmastikukindel ja hooldust vähem nõudev.

See kumb relv on täpsem, kas Vanguard või T3 Hunter on karva pooleks ajamine. Lõppkokkuvõttes laseb püssi ikkagi mees/naine ja suurulukit 100 m pealt käelt lastes see 5 või 7 cm ring tulemust ei muuda, vaid su enda lasketäpsus.
Aim small, miss small!
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Mõlemad valikus olevad komplektid on sünteetilise kabaga. Vanguardil koos põsetoega ja metallist "magasiniga". Tikkal Tavaline salvo klegu plastik koos plastikust magasiniga aga kabast eraldatud rauaga - mis peaks jällegi täpsuse suhtes parem olema. Raske valik tegelikult.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Vaata ''karupoeg'', anna viide allikale, millest selgub, et Tikka kaba on ''salvokelguplastist''.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

indian kirjutas:Vaata ''karupoeg'', anna viide allikale, millest selgub, et Tikka kaba on ''salvokelguplastist''.


Tegelikult mõtlesin üldmuljet mitte materjali enda koostist. Aga teema pealkiri ei ole "nori detailide kallal" vaid midagi muud ja küsimus oli ka teisiti püstitatud - loe post tagasi. Kui sul küsimusele midagi vastata ei ole, ega teemas artuleda, siis ei ole mõtet postituste arvu tühja tähja peale lihtsalt tõsta.
fooniks
Postitusi: 70
Liitunud: N Nov 18, 2004 10:15 am

Postitus Postitas fooniks »

vaadake asi selline et tikkale paned 1000kr juurde ja on kogu komblekt puidust. muidugi Vanguardileon vaja juurde maksta 2000 eeki. (isiklikult sain sellise tehinguga relva endale, maksma läks natuke üle 15k kogu komblekt).
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Tikka plastlaad on salvokelgu moodi ikka väga küll. Isegi "ilusad" valujäljed kohati peal. Kiibitsesin kord varmint rauaga 22-250.
Ise võtaks Tikka, kuna sellega hulk positiivseid kogemusi. Tean hästi üht 30-06 Masterit- või kuda see eelmine mudel oligi. Mees laseb igast tehase laetud moona alates 9,7g jaktmatsist kuni 12g megani ja veel sinna vahepeale ka. Põhilisel jahidistantsil kuni 100m on jooksu vahed pea olematud. Minu 30-06 sako on palju kapriissem. Mine tiiru, vaata millega enamus eesti laskuritest laseb või on vähemalt mõnd aega lasknud. :wink:
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Karupoeg, tead, mul on see TIKKA T3 (VARMINT) majapidamises ja selle kaba istub mulle vähemalt väga hästi. Põsetuge tõstsin, sest peal on 56mm esiläätsega optika, seega kõrge. Ja saab lasta 5 laksu järjest 20 sendise järgi tehtud ringi, laualt muidugi. Ja üleüldse, iga püssiga saab sitasti lasta, kas siis ''salvokelgu'' materjalist kabaga või kallist pähklijuurikast voolitud kabaga. Ka ''sõjakabaga'' Karla Kustiga saab suurepäraselt lasta, ka olemas.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

indian kirjutas:... mul on see TIKKA T3 (VARMINT) majapidamises ja selle kaba istub mulle vähemalt väga hästi. Põsetuge tõstsin, sest peal on 56mm esiläätsega optika, seega kõrge.....

Ka mulle istub see plastkaba päris hästi ja 56 läätsega optika ei tõsta eriti kõrgele, no paar milli võiks olla põsetuge. Siit küsimus: kuidas plastile põsetugi külge on aretatud? Kollimaatoriga sileda puupäral on mul olemas kõrgendus, aga sellele pole erilist vajadust olnud, aga ikkagi huvitav.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Kabale on põsetugi kruviga külge keeratud, nende väikeste kummikorkide all on kruvipead. Tõstmiseks tuleb ca 15 mm pikem sarnase sammuga kruvi leida. Põsetoe alla läks see kõva vahtkummisarnane 10 mm materjal, Ka tuli toe eesosalt paremalt poolt üks poolteist ruutsenti korrektselt välja lõigata ja lõikekohad lihvida. Muidu ei saa lukku kätte, välimusele tuli see pigem kasuks kui kahjuks.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Tere indian.
Mis kaliiber kui tohib küsida? Ise pole ka peenikest mõtet päriselt kalevi alla torganud.......
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

.308 WIN
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Vasta