Blaser R93

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Toivo kirjutas:....
Mul sama tunne – mina seda Blaseri püssi ei lase, ma ei oskagi nii täpselt lasta, see ***** laseb end ise, minu asi on vaid sihtmärk ette anda, õrnalt päästikut silitada ja jumala pärast mitte vahele segada.
....

Ja mina rumal olen kogu aeg oma kehvades laskudes süüdistanud seda tihendit püssi ja maapinna vahel. :roll: :lol: :oops:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

kakuke kirjutas:
Toivo kirjutas:....
Mul sama tunne – mina seda Blaseri püssi ei lase, ma ei oskagi nii täpselt lasta, see ***** laseb end ise, minu asi on vaid sihtmärk ette anda, õrnalt päästikut silitada ja jumala pärast mitte vahele segada.
....

Ja mina rumal olen kogu aeg oma kehvades laskudes süüdistanud seda tihendit püssi ja maapinna vahel. :roll: :lol: :oops:


Sa pole õnneks ainukene " loll " . :roll:
Endrik
Postitusi: 25
Liitunud: E Nov 12, 2007 10:20 pm

Postitus Postitas Endrik »

[quote="kraavik"]See, et Blaser on kergem, ei pruugi automaatselt tähendada oluliselt tugevamat tagasilööki.

Sama kaliibri/moona juures on kergemal püssil suurema tagasilöök kui suurel. Vaatan siin teadjameeste tabelit ja soovitus on järgmine: kellel on tähtis kerge püss valigu "pehme" kaliiber näiteks .25-06,7mmm-08,7x57 Mauser, .270,.280. Miinimumkaalu vähemalt 3,5-3,6 kg nõuab näiteks 30-06 ja 7 mm magnum, suurem magnum näiteks .300 win vähemalt 4,0 kg ja veel võimsamad .375 H&H 4,5 kg ja .458 vähemalt 4,7 kg.
Seepärast R93-le seda kickstoppi ka suurele kaliibrile soovitatakse, sest on oma konstruktsiooni ja kergmaterjalide kasutamise tõttu tõesti tuntavalt kerge ja seepärast pikkade vahemaade jaoks hea valik.

Aga ja neile kellele ei meeldi R93 plastmass lukk, salve puudumine, võtmete vajadus raudade vahetamisel, kergus, soovitaks sama kvaliteedi/hinnaklassis kaaluda ka näiteks Sauer 202 Take downi.
kaos
Postitusi: 69
Liitunud: R Okt 07, 2016 3:44 pm

Re: Blaser R93

Postitus Postitas kaos »

Tere.
Endal samuti plaanis R93 300win mag soetada. kuid natuke teeb ettevaatlikuks et nii suur kaliiber et kas kõik seast väiksemad loomad lendavad pilbasteks või mis moodi?

tänud
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Blaser R93

Postitus Postitas Välek »

kaos kirjutas:et kas kõik seast väiksemad loomad lendavad pilbasteks

Sõltub seasuurusest. Kui siga on Suur nagu Lenin, siis ei pruugi. :wink:
kaos
Postitusi: 69
Liitunud: R Okt 07, 2016 3:44 pm

Re: Blaser R93

Postitus Postitas kaos »

Välek kirjutas:
kaos kirjutas:et kas kõik seast väiksemad loomad lendavad pilbasteks

Sõltub seasuurusest. Kui siga on Suur nagu Lenin, siis ei pruugi. :wink:


mõtlesin selle all veel metskitse ja vahest vb isegi rebast/jänest/kobrast. :D
või peaks siis kohe ka lisaraua hankima ja tuleb odavam kui 2 erinevat soetada :D

Rasmus
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Blaser R93

Postitus Postitas aivar00 »

Lisaraud osta kohe kindlasti peenema kaliibri ja suurema kuuli lennukiirusega. Siis alles saad kitsedest ja rebastest poolmantlitega koeratoitu tegema hakata. Jäme kaliiber koostöös kuuli aeglase lennuga lõhub kordades vähem, kui peenike kaliiber kerge kuuli ja suure kiirusega. See teema siin mitu korda läbi räägitud. Eestis jahti pidades 9,3 -st jagub kuhjaga.
ikka lõbusalt
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Blaser R93

Postitus Postitas andrus »

Ja R93-le seda peent rauda siit riigist suht võimatu leida. Ma juba mõnda aega otsin aga tulemusteta.
jahismurf
kaos
Postitusi: 69
Liitunud: R Okt 07, 2016 3:44 pm

Re: Blaser R93

Postitus Postitas kaos »

Kuidas seni kogemust on 300win mag laskmisel? Loen et kasutajal Tony peaks olemas selline kuid kas kellegil veel?
Vaadanud et küll lasekemoon selline 2.5-4eur(võrreldes 308 mis on oluliselt odavam) on padrun, kuid ega sellise jõulise kuuliga vist väga palju neid ei kulu. :D
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Blaser R93

Postitus Postitas sokk »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kulub ikka vastavalt palju lased, mööda lastes kuluvad ühtemoodi.
Pihta saad, siis šokk suurem. Jänest vast pole mõtet sellega lasta.
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Blaser R93

Postitus Postitas Välek »

Esialgu ei meenugi peale 338 lapua hullemat kahurit kui 300 win mag, noh mis nagu vähe tuntum kaliiber. 5000 j on kõvem näitaja kui 375HH ,( millelt 300 win magile kest laenatud), suudab välja puhuda. Seda arvesse võttes, kõlab üsna huvitavalt küsimus, "et ega väga ei lõhu". Põhimõtteliselt polegi eriti letil valikut, mis veel rohkem saaks lõhkuda. Kindlasti on tegemist hea seast ülespoole jahikaliibriga pikkade distantside jaoks, aga selle võimekuse realiseerimine läheb veidi keeruliseks Eestis , kui just jahimaad sellist võimalust ei paku. Kivi kotti.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Blaser R93

Postitus Postitas Beretta »

kaos kirjutas:...kuid ega sellise jõulise kuuliga vist väga palju neid ei kulu. :D

70-ndatel oli soomalste "Tekniikan Maailma" ajakirjas konkurs, kuidas saavutada suurim kütuse kokkuhoid. Maksimaalse tulemuse sai mees, kes pani auto garaaži, lasi kõik neli kummi tühjaks ja viis autovõtmed hoiule. Üldse ei kulunud. :D
Grumpy old man
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Blaser R93

Postitus Postitas kakuke »

kaos kirjutas:...kuid ega sellise jõulise kuuliga vist väga palju neid ei kulu. :D

Võibolla tõesti, kui peale püssi proovimist selgub, et ei tahagi sellega rohkem lasta. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Blaser R93

Postitus Postitas smtasku »

Ei ole küll selle kaliibriga seotud, kuid võtaks sõna laskemoona kulude kohta.
Nii kümmekond aastat tagasi soetasin omale laadimiskomplekti arvamises, et saan odavamalt läbi laskemoona kulude pealt. Ega ikka ei saanud küll, hakkasin hoopis palju rohkem lasma, nii tiirus kui metsas. Sellega paranes tuntavalt kindlus laskmisel ja laskeoskus. Nüüd alles võin õelda, et suudan saavutada kokkuhoidu.
Ega kaliiber üksi ei tapa, esmane on ikka laskeoskus ja tarkus, millal, kuidas ja kas üldse lasta.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
kaos
Postitusi: 69
Liitunud: R Okt 07, 2016 3:44 pm

Re: Blaser R93

Postitus Postitas kaos »

Sai see saaga ka lõpu, kätte tuli Blaser R93 kaliibriks 308win sünteetilise kabaga, koos docteri kollimaatoriga ja nikoni 2,5-10x56 puna7rohetäpp optikaga.
Hetkel vaja optika paika sättida siis jääda ootama uut hooaega. :)
Vasta