Lasketiiru lähedus ja meeste laskeoskus

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Sarvik kirjutas:fakt: lasin viimases (spets. kitse-)jahis 2 x mööda.... :oops: ...150-200m, terjeri eest täiega jooks, ädalapõld, ideaalne nähtavus.....

Mis me nüüd selle teadmisega peale hakkame :?:
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Selle teadmisega saab iga mees otsutada kas hakkab püssi tõstma150..200 m eemal täiega jooksva kitse peale. Ise ei tõstaks.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Beretta kirjutas:Selle teadmisega saab iga mees otsutada kas hakkab püssi tõstma150..200 m eemal täiega jooksva kitse peale. Ise ei tõstaks.


Mina tõstaks, aga ei tulistaks :D Ja kui peaks juhtuma selline lollus, et tulistaks, siis vähemalt ei läheks hiljem foorumisse oma lollust reklaamima ;)

BM
Kaarel
Postitusi: 98
Liitunud: R Mär 05, 2004 9:48 am

Postitus Postitas Kaarel »

Tere!

Kaupo võrrandiga, lasketiiru lähedus=laskeoskus, ei nõustu ma kuidagi.Olles ise tihedalt seotud lasketiiruga ja ka jahiga võin öelda, et võrrand ,lasketiirus lastud laskude arv=laskeoskusega, on peaaegu et tõsi. See oleks minu variant :wink:
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

baddmann kirjutas:
Beretta kirjutas:Selle teadmisega saab iga mees otsutada kas hakkab püssi tõstma150..200 m eemal täiega jooksva kitse peale. Ise ei tõstaks.


Mina tõstaks, aga ei tulistaks :D Ja kui peaks juhtuma selline lollus, et tulistaks, siis vähemalt ei läheks hiljem foorumisse oma lollust reklaamima ;)

BM


lollust (??? ilmselt mõeldud siiski mitteosavust/mittepiisavat laskeoskust) reklaamitaksegi selleks et vigu ei korrataks vaid harjutataks...irw

....ja teadmiseks et antud situatsioonis oli kaks kitsepikkust ettevõtmist vähe...
kärbes kirbule!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Sarvik kirjutas:
baddmann kirjutas:
Beretta kirjutas:Selle teadmisega saab iga mees otsutada kas hakkab püssi tõstma150..200 m eemal täiega jooksva kitse peale. Ise ei tõstaks.


Mina tõstaks, aga ei tulistaks :D Ja kui peaks juhtuma selline lollus, et tulistaks, siis vähemalt ei läheks hiljem foorumisse oma lollust reklaamima ;)

BM


lollust (??? ilmselt mõeldud siiski mitteosavust/mittepiisavat laskeoskust) reklaamitaksegi selleks et vigu ei korrataks vaid harjutataks...irw

....ja teadmiseks et antud situatsioonis oli kaks kitsepikkust ettevõtmist vähe...


Ei, mõeldud on justnimelt lollust.

BM
Ken
Postitusi: 9
Liitunud: K Aug 22, 2007 11:59 am

Mõte...

Postitus Postitas Ken »

Räägite siin täistuuridel jooksva kitse laskmisest 150 m pealt...kas sel puhul poleks ikka mõtet see lask sooritamata jätta, kui kahest kitsepikkusest ettevõtmisest väheks jäi. Ehku peale lastud laskude puhul võivad tulemused väga nigelad olla ju. Kui tal nii nobedad jalad olid siis las pigem elab - on selle auga välja teeninud. Ega neid kitsesid siis nii vähe ei ole, et tikutulega taga otsida - küll tuleb uus ja parem võimalus. Või mis!?
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

baddmann kirjutas:Ei, mõeldud on justnimelt lollust.

BM


eks see ole definatsiooni küsimus....mõne mehe jaoks on 50m pealt seisvale märgile paugutegemine ka mõttetu tegevus..irw

aga tehnilisteoreetiliselt on mõte teha pauku sinnamaani kuhu ulatab piisava energiahulgaga kuul....aga selleks peab olema tasemel laskur...ja selleks saab vaid harjutades....

to BM: tavaliselt võtab hinnangut andes inimene taustaks iśeenda oskuste taseme..... ja kõik kes millegipärast teevad/oskavad või soovivad teha seda paremini ....on lollid.....ja see on nii eestlaslikult armas sinust :lol:
kärbes kirbule!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Sarvik kirjutas:
baddmann kirjutas:Ei, mõeldud on justnimelt lollust.

BM



to BM: tavaliselt võtab hinnangut andes inimene taustaks iśeenda oskuste taseme..... ja kõik kes millegipärast teevad/oskavad või soovivad teha seda paremini ....on lollid.....ja see on nii eestlaslikult armas sinust :lol:


Mõttetu thread küll, aga Sarvik....kui mu varasemat postitust täpsemalt ja oma magistrikraadile vastava arusaamisoskusega loed, siis mina rääkisin iseenda lollusest, mida ma juhul, kui Sinu poolt viidatud kaugusel "täiega" jooksvat kitse laseksin, foorumisse reklaamima ei tuleks. Kui Sina enda lollust reklaamid, siis see on teistele pigem meelelahutus.

BM
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Ässitaja ei ole, kuid... no kas tuleb kummituba või mitte :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Minul viimases jahis tormas kits hirmsa pladinaga madalast merelahest läbi, risti eest läbi ja vahemaa oli natuke üle 100 meetri. Kitse kiirus oli nii suur, et sihtisin ja vedasin kaasa, aga vähimatki tahtmist tulistada ei olnud. Täiesti ebareaaalne tundus pihta lasta.
Samas, "utoopilises" situatsioonis olen korralikule hirvepullile pihta saanud aga siis (mõttes kutsusin kõik jahijumalad appi ja nad tulidki!!!) võtsin ninaotsast üle meetri ette ja tegin "imehea" päästikutöö. Kuul tabas taha, ristluudesse...Sarved on seinal!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Ei ole ise täistambiga jooksvat hirve näinud aga täistambiga kits paneb ju hüpetega,mitte ei jookse ühtlaselt.Vanasti õpetati seda hüpetega jooksvat kitse nii laskma,et vajutada tuli siis,kui kitsel jalad õhus.Et nagu maad puutub ja vajutad,siis ikka mööda.Jutt käis muidugi sileda kohta ja vindiga nati teine lugu vast.Üldiselt see,et tiirus liigub seakuju ilma hüpeteta aga metsas ikka kits ja siga täie tambiga tulles hüpetega,vahel jooksevad ka ühtlaselt aga siis pole jutt enam täiest tambist.Seahüppe kaugus on kolm- neli m ja kitsel rohkem aga ise pole kitsehüpet mõõtnud,seahüpet küll.
noorus on ilus aeg
Endrik
Postitusi: 25
Liitunud: E Nov 12, 2007 10:20 pm

Postitus Postitas Endrik »

Arvan et ei ole mingit vahet looma liikumise kiiruses ja kauguses kui on olemas hea varustus, laskeosavus ja kogemus. Tegija mees võib lasta ka lendavaid kitsi:). Iseasi on see, et igal mehel on selleni jõudmiseks pikk tee minna ja seda teed palistavad muidugi halvad lasud.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Endrik kirjutas:Arvan et ei ole mingit vahet looma liikumise kiiruses ja kauguses kui on olemas hea varustus, laskeosavus ja kogemus. Tegija mees võib lasta ka lendavaid kitsi:). Iseasi on see, et igal mehel on selleni jõudmiseks pikk tee minna ja seda teed palistavad muidugi halvad lasud.


Väike vahe vast ikka on, kui minna äärmusteni.. kas 5m pealt siledaraudse ja nr5 haavliga lasta tasahilju komberdavat opossumit või 500m pealt täistambil jooksvat ja hüppavat antiloopi, olgu või trg 338 lapua magnumi või mis iganes kaugelelaskmise riistapuuga(7stw,ultramagnumid jms toredad torud), millel tippkiiker peal ja kõigi maailmade meister kaba taga... :D
Aga eks spetsialiste on igal alal, kes kuipalju õnnele/kogemusele asju oskab rajada, ka jahinduses kui foorumis seda teemat lugeda.
Toivo
Postitusi: 74
Liitunud: E Dets 20, 2004 8:29 pm

Postitus Postitas Toivo »

Mulle Sarviku jutt meeldib. Nii fakt, kogemus kui õpetussõnad. Ei leia küll, et ta oleks tulnud siia foorumisse möödlasuga kelkima. Küll ta oleks osanud kelkimiseks mõne 300 m kaelalasu välja õngitseda. Iga jahimehe elus saabub päev, kui pauk ei taba, ja tähtis on sellest oma järeldused teha, et järgmise sellise päevani oleks võimalikult pikk maa. Minu arvamus on, et mees, kes sellest siia kirjutab, on õiged järeldused teinud ja niipea ta end samasse olukorda uuesti ei pane. Austan ja usaldan inimesi kes julgevad välja öelda, et mõnikord on midagi ka valesti läinud.
Vasta