.308 & 30-06

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
peeter

Postitus Postitas peeter »

bambino kirjutas:Vaadates Lapua tabelit on 308 ja 30-06 testraud mõlemal 24" (610 mm), väike vahe on vindisammus. Kuna max rõhk on niikuinii antud SAAMI järgi, siis ei tohiks püssidel erilist vahet olla.


Tabelid ei ole eriti usaldusvâârsed . Sai kunagi testitud ja môôdetud kahte cal. 308 relva . Rauapikkused samad , erinesid keermesammult . Vâga ûhtlase kvaliteediga , ise laetud padrunite kiirused erinesid keskmiselt 70 m/s sekundis . Kiiruse erinevuse saab antud juhul panna ainult keerme erinevusele . Ainuke kindel moodus omalaetud moona testida on , seda ise teha ja andmed kirja panna . Lapua tabeleid on aastate jooksul palju vâlja antud . Vâga suured erinevused on seal kui vôrdlema hakata ja ka testrelva ja laengute andmed on puudulikud .
Viimati muutis peeter, R Nov 16, 2007 12:27 am, muudetud 1 kord kokku.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

kult kirjutas:Kakuke ,ära nüüd võta asja nii konkreetselt/isiklikult ,ma ju kirjutasin "enamasti" mis ei tähenda ,et see 100 % nii oleks. ...

Ega võtnudki, pakkusin lihtsalt alternatiivi autokatusele. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
bambino
Postitusi: 134
Liitunud: K Nov 30, 2005 11:44 am

Postitus Postitas bambino »

Seda küll, et kiiruse erinevus tuleb konkreetsest relvast. Ma mõtlesin pigem seda, et keegi oma relva nüüd lõhki ei hakka laadima, sest tabeli max rõhud on antud standardite järgi, mida relv peab niikuinii taluma.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: 308-3006

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Kallekke kirjutas:Kaupo:

Vaatame natuke seda "peajagu üle olemist":

308 WIN
rohi Vihtavuori nr N530 kogus 2,76 g kuul 9,7g algkiirus 892 m/sek

VV nr N540 3,13 g kuul 9,7g algkiirus 901 m/sek

30-06 Spr

rohi VV nr N550 kogus 3,87 g kuul 9,7g algkiirus 917 m/sek
VV N540 kogus 3,64g kuul 9,7 g algkiirus 906 m/sek

1.Mis rohud need "kättesaamatud" on?

2.Vaata, tulemused on ligikaudu samasugused. Aga juhin tähelepanu sellele, et sama tulemuse saavutamiseks on vaja ühel puhul laadida 3,13 g ja teisel juhul 3,87 g (brrrrrrrr...) rohtu. Milleks? Kärakas on jube, lasta on ebamugav ja 308-l on peaaegu sama kuuli algkiirus mõistlikuma laenguga? Rolling Eyes
3.oot oot millise "kättesaadava rohuga"pigistab 30-06-st 9,7-sega V0-liks 937 m/s???




Küsiks Kaupolt et mis on ühist vene,saksa,inglise vindil,ak 47-mel,30-06-el jne. sõjarelvadel?
kui sa arvad et 30-06-el see 0,74 grammi rohtu niisama sinna kõvema kärtsu saamiseks on pandud,umbes samasugu v0-lide saamiseks 308 superlaengutega siis mõtiskle veel korra asja üle.
Rohu all mõtlesin Hodgon-i.
Enne kui sa siin 308-sale superlaenguid jagad tee ikka rahvale selgeks ka millistes 308-sa cal-iga püssides seda kasutada võiks-vastasel juhul on mõnel innukal kuulajal ja laadijal hambad mustad ja püss kinni kiilunud.
N550-nega pigistab sellise 937m/s laengu välja.(ammus need 500 seeria rohud tulid)



ei midagi isiklikku.


Ära häma, Kallekke!
Sa ei vasta ühelegi minu küsimusele, udutad ja keerutad...

1.Kättesaadav rohi Hodgon? Missugusest kohast kättesaadav? Mis hinnaga, mis laeng?

2.Kui mina oskan kohe nimetada Eestis müüdavatest/müüdud 308 Win relvadest Tikka T3 Varminti, Sako Varminti, Weatherby Mark V Accumark 308 , Blaser R93, jne relvad mis päris korralikku, ka max laengut taluvad, siis ütle sina kus on need 30-06 Spr tugevad, max laengut taluvad sportlikud jahirelvad? Ka paksu, Match või Varmint rauaga 30-06 relvad?

3.rohi VV nr N550 kogus 3,87 g kuul 9,7g algkiirus 917 m/sek on 30-06 Spr max laeng, sinu 937 m/sek on eluohtlik, üle max laengu tulemus, ära blufi, ära ohusta teisi! Ole vastutustundlik!

Vasta palun nendele küsimustele muidu jätad tühikargaja mulje...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: 308-3006

Postitus Postitas kakuke »

Kaupo Kindsigo kirjutas:2.Kui mina oskan kohe nimetada Eestis müüdavatest/müüdud 308 Win relvadest Tikka T3 Varminti, Sako Varminti, Weatherby Mark V Accumark 308 , Blaser R93, jne relvad mis päris korralikku, ka max laengut taluvad, siis ütle sina kus on need 30-06 Spr tugevad, max laengut taluvad sportlikud jahirelvad? Ka paksu, Match või Varmint rauaga 30-06 relvad?

Sellele oskan mina ka kohe hoobilt ühe variandi välja käia. 30-06 Spr kaliibris Sako 75 Varminti olen mina ka näinud Tartu mnt Küti Äris müügil. Just 30-06 mitte 308 (kuigi ka seda oli seal). Muideks Sako kodulehelt sellist püssi selles kal. juba ei leia. ;) Müügis nägin ca 2a tagasi, kui kadus tootmisest Sako 75. Samuti on vähemalt Tikka lehel Tikka T3 Varmint selles kal saadaval.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

308-3006

Postitus Postitas Kallekke »

Ära Kaupo täna enam peale võta,proovi homme selge peaga mõelda mis ma nagu silmas pidasin ja ära enam raamatuid maha kirjuta siia-neid me oskame ise ka lugeda,pajata ikka oma kogemustest ja katsetustest 308 ja 30-06 -ga (sul muidu relv on ikka nende kaliibritega või?)
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Ei miskit isiklikku!
Aastaid tagasi käis Tartus üks mees korduvalt kutmas, et tema tuliuus, kas SAKO või TIKKA, cal. 30-06 kohe ÜLDSE EI LASE TÄPSELT! Lõpuks (vist keegi Trapperist) läks koos mehega tiiru asja uurima. Selgus eriti sürrealistlik olukord! Mees laadis oma 30-06 relva 308WIN moonaga! Ja vist veel ''hästi odavalt'' saadud sõjamoonaga.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: 308-3006

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Kallekke kirjutas:Ära Kaupo täna enam peale võta,proovi homme selge peaga mõelda mis ma nagu silmas pidasin ja ära enam raamatuid maha kirjuta siia-neid me oskame ise ka lugeda,pajata ikka oma kogemustest ja katsetustest 308 ja 30-06 -ga (sul muidu relv on ikka nende kaliibritega või?)


Minul on Soome käsitöörelv , JJ-93 (Mäkise rauaga) kaliiber 308 Win.

Sina raamatuid ei loe? Tarkus tuleb iseendast katsetuste tulemusena mis kõik õnnestuvad?
Mõnele minu küsimusele soostuksid äkki vastama?

1.Kättesaadav rohi Hodgon? Missugusest kohast kättesaadav?

2.Missuguse eluohtliku" laenguga sa oma VV nr N550 (kuul 9,7g 30-06 Spr) "kuuli algkiiruse 937 m/sek s a a v u t a d??`????
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Ka võiks ''kõvema paugu'' katsel kasutada BARS püssirohtu. ERITI KÕVA PAUK on garanteeritud! Läänemaal ka aastaid tagasi Mossini vindiga ära proovitud. ''Katselaskur'' jäi ELLU! Ilmselt vaid tänu sellele, et tal püss õlas ei olnud, muidu oleks lukupolt rikastanud tema nägemis- ja mõtlemis-(kaheldav) aparatuuri. Aga pärast edukalt sooritatud lasku oli tegu ka püssi jääkide leidmisega. Mees pääses suitseva vatijope, lõhkiste ja pinde täis näo- ja kätega. Mõnel kohe lastakse kaks korda sündida!
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
bambino
Postitusi: 134
Liitunud: K Nov 30, 2005 11:44 am

Postitus Postitas bambino »

Huvitav, et 30-06 pole Lapual antud 10g Moly Scenari andmeid, see võiks teoreetiliselt küll 937 m/s välja võtta lubatud rõhu piirimail...
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

308

Postitus Postitas Kallekke »

indian kirjutas:Ei miskit isiklikku!
Aastaid tagasi käis Tartus üks mees korduvalt kutmas, et tema tuliuus, kas SAKO või TIKKA, cal. 30-06 kohe ÜLDSE EI LASE TÄPSELT! Lõpuks (vist keegi Trapperist) läks koos mehega tiiru asja uurima. Selgus eriti sürrealistlik olukord! Mees laadis oma 30-06 relva 308WIN moonaga! Ja vist veel ''hästi odavalt'' saadud sõjamoonaga.


Neid 308 sõjamoona kasutamisi esineb jah päris tihti viimasel ajal,laskekatsetel,jahis,niisama paugutamistel.järsku peaks ka eelnõu esitama Riigikogule selle kaliibri keelustamise kohta tsiviilkäibes ühiselt,vmt.
huvitav oleks teada kust seda moona ostetakse.
Asja plussid:ostmisvaimustuse illusiooni purustamine hinna ajendil ja sellega kaasneva lootuse vähendamine sobitada seda padrunit vale kal. püssidesse.
Järgmine ka mitte vähetähtis fakt et riigil jääks padrunikadu oluliselt väiksemaks.
ja loomulikult väheneks augustatud ulukiraibete osakaal looduses(tea mis sellest Keskkond ja RMK arvaks)võibolla oskaks Badmann kommenteerida.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Keelustada 308WIN? Mõne pooletoobise pärast? Okei, ma olen nõus ja kiidan heaks, aga: Siis keelustame ka mootori jõul liikuvad sõidukid, eriti ''tsiviilkäibes'', sest need saadavad ikka iga aasta hullult inimesi taevaväravasse. Ja mida saaks kõike veel nii ära keelata. Ui Suur Jumal, missugune tööpõld, missugune gloaalne teema! Rssssk, oota, ma pühin lõua ja rinnaesise ''hõbeketist'' puhtaks! Keelame naised! Sest mõni on neist sünnitanud lapse, kes hiljem on saanud mõrtsukaks! Jesss! Läheme veel kaugemale, keelame ka mehed! Tema raisk selle mõrtsuka ju sigitas! Uhhhh! Mul kohe mõte jookseb! Mul nüüd kohe hiliste tundideni mõtlemist mida saaks veel ära keelata. Kaliibritest veel kindlasti ja ESIMESENA 30-06, sest see va kurja juur ja 308WIN ''lapsevanem''!

Vastus ka küsimusele: Ma L A E N I S E ! Ja igast paska rauast läbi ei lennuta, olgu hind või 1kroon.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: 308

Postitus Postitas kakuke »

Kallekke kirjutas:...
ja loomulikult väheneks augustatud ulukiraibete osakaal looduses ....

Kust kohast selline väide pärineb? Ma kohe tõsiselt tunnen huvi, et milliste andmete põhjal väidetakse, et 308´ga tekib raipeid rohkem, kui 30-06´ga. Alles hiljuti räägiti linnulistis, et keelustada tuleks suur-laukhane jaht, kuna kogemata VÕIDAKSE lasta jahi käigus ka väike-laukhane. Alleluuja, ega siis mingite jobude pärast ei pea karistama kohe kõiki, ka neid, kes lubatud rada käivad. Ma tiirus pole küll seni täheldanud, et 30-06´ga paremaid tulemusi oleks lastud välja, kui 308´ga. Ühtemoodi kehvalt lasevad kõik keskmised Eesti jahimehed ja pole ükski kopsupauguga loom ära läinud. Samas neid kehvalt lastud loomi, mida lastud 30-06´ts ja millest iganes on jälitatud küll ja küll. Väga õige, ühe õige eestlase toit peabki olema teine eestlane. :A
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Postitus Postitas Kellamees »

Teemaväliselt.
Mees laadis oma 30-06 relva 308WIN moonaga!


Mitte selleks, et kellegil järi proovida soovitaks aga Makarov'i püstolist sai lasta TT moonaga. Kuul oli märgis risti ja hülss oli kiilunud püstoli mehhanismide vahele aga paugu saime kätte.
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Re: 308

Postitus Postitas kraavik »

kakuke kirjutas:
Kallekke kirjutas:...
ja loomulikult väheneks augustatud ulukiraibete osakaal looduses ....

Kust kohast selline väide pärineb? Ma kohe tõsiselt tunnen huvi, et milliste andmete põhjal väidetakse, et 308´ga tekib raipeid rohkem, kui 30-06´ga.


Kallekke pidas arvatavasti silmas mitte seda, et 308-ga rohkem raipeid metsa jääb, vaid just seda, et 308 Win relvadesse kannatab seda ebakvaliteetset sõjaväe jaoks toodetud moona toppida, mille täpsus jätab soovida. Barnauli noh! Või mingit hiinakate moona. Kelle iganes. :D
Vasta