no

2004. aasta teemad
Suletud
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

no

Postitus Postitas serx »

huvitav praegu sead jube aktiivsed.......talumehed kurdavad ,et kartul kaob põllust ära.....
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Eheh, ehk notsul kõht vääääga tühi või siis kahejalgsel huvi värske kardula järele :lol: Vene ajal, mis seal varjata sai neid põllust tõmmatud küll kui oli vajadust ja tahet, nüüd nagu vaese talumehe tagant enam pole sünnis võtta...Tuleb maha suruda eesti matsi geenides leiduv saksa tagant võtmise komme!!
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

heh

Postitus Postitas serx »

aga nad krt pidid võtma ainult kindlat sorti kardulaid......kõike ei söögi ....eriti kavalad....ja see sort mida nad söövad pidi ka turus hästi minema.... nii et targad looma ...pole midagi kosta......
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Eks nad tegutsevad jah. Tuttaval jahimehel on juba 2 vagu läinud (võtavad ka sealt kus parem sort maas). Eks ta siis seal neid õhtuti hirmutab... suur emis karja pudilastega... pole muud teha kui pauk õhku... aga tagasi tulevad.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Ega muu asi sellele emisele ei aita kui ainult elektrikarjus. See aga peab olema 220 V toitega. Patareiomadele ainult naeravad. Pauku võib teha küll, kuid egas emis loll ei ole. Ta teab täpselt, et teda ei puudutaja on paari päeva pärast tagasi. Ise kunagi kartulikasvatuse ajal panin läbihigistatud pluusid põllu äärde, aga tänavu pole suve, et iga päev mitu pluusi oleks võtta olnud. :cry:
ikka lõbusalt
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

No ma ikka imestan kust tuleb inimestel mõistus panna valveta elektrikarjusesse 220 V sisse. Kas neid õnnetusi on vähe olnud kus karjusesse jalutab mõni teine loom või inimene? Kas see asi ikka nii hull on et sellist riski võtta?
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

hmm

Postitus Postitas serx »

kulla kodanik kui mina juhtuksin sisse jooksma karjusesse milles 220v ja ma ellu jääksin ........anna andeks .....ma laseks su lihtsalt maha....

no see jumala absurd.... pane siis võimalikult tugev kaitse kah sinna vahele ....ma soovitaks mingi a´la 25 30 A

:twisted:
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Ühe variandina soovitaks mineerimist, lisana on olemas kohene kuuldavus kui keegi kartulimaale satub 8) 8) 8)
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

aivar00 kirjutas:Ise kunagi kartulikasvatuse ajal panin läbihigistatud pluusid põllu äärde, aga tänavu pole suve, et iga päev mitu pluusi oleks võtta olnud. :cry:

Soovitaks sokke vms. need on ikka haisvad. Vanasti panime kadund isaga portjankad (jalarätid) põllu nurkadesse, 4 tk peletasid just parajalt igast küljest, inimese lõhn ikkagi. Aga sittumine ei aitand mitte ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Kahju, et ise vähe seletasin. Ma pidasin silmas karjust, millel adapter taga ja toide 220V. Egas nii hulle, kes otse 220 panevad ma eeldan, et ikkagi olemas ei ole. Sellega ainult jäma see, et energiamehed ei vaata hästi, kui põlluäärse posti otsast ühenduse teed. Samas paljudel see põld on maja kõrval, kust pikendusega toite saab. Kui on karjus patareitoitega, siis hoiab ainult lehmad eemale mõned päevad. Pika aia puhul ikka kõva voolutarve taga ning laseb patareid ruttu tühjaks. Aga eks hulle võib olla muidugi igasuguseid. Kui aias oleks 220V, siis ise küll ligiei julgeks minna eriti märja ilmaga. 220 küll ei tohiks tappa, aga nõrgema võib ka loojakarja saata.
ikka lõbusalt
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

[quote="aivar00"]Kahju, et ise vähe seletasin. Ma pidasin silmas karjust, millel adapter taga ja toide 220V. Egas nii hulle, kes otse 220 panevad ma eeldan, et ikkagi olemas ei ole.
jagub kål neid hulle.isegi tean åhte-sai suvega sea ja rebase
Suletud