Valge toonekurg

2004. aasta teemad
Suletud
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Valge toonekurg

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Huvitav oleks teada mida sellest suurest õgardist arvatakse :?: Milline on näiteks selle linnu oso tedre kadumises eestis ja millist osa mängib ta väikeulukite n jänes arvukuses :?: Olen seda lindu pikalt jälginud ja oma tähelepanekutest annan teilegi teada,aga enne oleks tore lugeda teie arvamusi ja tähelepanekuid selle linnu kohta :wink:Kivi kotti!
hunt
Postitusi: 138
Liitunud: T Mär 16, 2004 10:20 pm

Postitus Postitas hunt »

pole tast midagist head arvata,jube röövel.On teisi palju juurde tekkinud, vist neegrid ta oma menüüst välja jätnud.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Neegritega see probleem, et nad söövad Lääne-Euroopas elavat populatsiooni. Baltimaades (ja Soomes) elutsevad kured rändavad läbi Egiptuse (kui ma õigesti mäletan) ja seal ei söö neid keegi. st. et neil soodsad paljunemistingimused.
Ise olen suht kibeda pilguga ka neid vaadanud. Kõige hullem pilt oli paari aasta eest kui viljakoristuspõldude ääres olevate telefonipostide otsas istus 210 toonekurge... iga posti otsas üks... no, tere hommikust. 10 lindu põllus pole aga mingi haruldus.
Ja ega selline reha jänesepojast ära ei ütle ka. Muidugi on väga hea konna-aasta (kobras sellele kaasa aidanud), aga jah... püüde teemal ei oska ise midagi kosta. Jänest on on meie maadel õnneks rohkem näha kui vanasti.. (kõrvalpõige teemast), aga kui kurgede teema nii edasi läheb, siis on jamasti küll. Lootsin, et valge toonekurg võetakse II astme pealt üldse kaitsest maha... aga tuhkagi, III kategoori alla pandi. Loodetavasti nad ikka paari aasta jooksul ikka toonekure kuidagi jahiulukiks saavad. Isegi laseks vast paar tükki aastas.
Ps. toonekur = siis valge toonekurg. Sookurgesid on ka palju saanud.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

toonekurega pole muud kui tina,midagi pole teha kui tahame põldpüüd või jänest lasta,ega toonekurg saa sest aru kas ta soi rohutirtsu ara või oli see põldpüü tibu,mina saadan aastas paarkümmend kurge teise ilma ja kui sa teda just omale koju ei tiri ega peale pauku näpima ei lähe ei saa ükski seadus ka sind karistada,loomulikult ei soovita ma salajahti,aga minu valik on niisugune.
243win
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

jahemees kirjutas:mina saadan aastas paarkümmend kurge teise ilma ja kui sa teda just omale koju ei tiri ega peale pauku näpima ei lähe ei saa ükski seadus ka sind karistada,loomulikult ei soovita ma salajahti,aga minu valik on niisugune.


Vot, see on õige jutt.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
god17
Postitusi: 33
Liitunud: K Mär 31, 2004 8:22 am

Postitus Postitas god17 »

minulgi on õnnestunud neid raisku teise ilma saata. see aasta on veits vähe.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

kurg

Postitus Postitas honkomees »

Mul pole nagu probleemi olnud toonekurega, üks paar meie külas pesitseb, neilgi pole see aasta lasteõnne olnud, aga need sookured... vanasti, kui veel põldu tegin, siis võtsid terve põllunurga kartulit üles, rohkem kui sead. Kartulil varred püsti ja maa sees koonuseline auk, kust kartul alt ära võetud - jokk :evil: Neid sookurgi on ka nüüd üksjagu ringi kooserdamas, aga pole ise selle peale mõelnud, et nad miskit paha kah teevad loomadele-lindudele. Ega pole ise küll nende pihta pauku teind, aga :?:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

jahemees kirjutas:mina saadan aastas paarkümmend kurge teise ilma ja kui sa teda just omale koju ei tiri ega peale pauku näpima ei lähe ei saa ükski seadus ka sind karistada,loomulikult ei soovita ma salajahti,aga minu valik on niisugune.



njah mis siin imestada mis tegudega inimesed hakkama saavad. omakohus pidi ju ikka see kõikse õiglasem olema. sel aastal on ju see suur valge kure loendusaasta ja küllap selgub sellest ka midagi. vähemalt võiksite selle teema siis suuremas plaanis üles võtta mitte niisama salaja kõmmutada!!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

god17 kirjutas:minulgi on õnnestunud neid raisku teise ilma saata. see aasta on veits vähe.

jahemees kirjutas:mina saadan aastas paarkümmend kurge teise ilma ja kui sa teda just omale koju ei tiri ega peale pauku näpima ei lähe ei saa ükski seadus ka sind karistada,loomulikult ei soovita ma salajahti,aga minu valik on niisugune.


Kuidagi arusaamatu :shock: ja taunitavad mõttekäigud :shock: ,ei jäägi midagi muud üle ,kui silmi punnitada ja sõnatuks võtab :(
Suletud