Nosler Ballistic Tip Varmint ja Barnese TSX 22cal

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Nosler Ballistic Tip Varmint ja Barnese TSX 22cal

Postitus Postitas kakuke »

Kas keegi on seda kuuli (55gr) kaliibril 222Rem juba katsetanud? Endal õnnestus saada natuke prooviks ja mõistatan, et millisest otsast proovima hakata. Kas toimivad paremini max laengu juures või pole vahet või on miskit mida teised juba välja leiutanud ja ise leiutama ei peaks?
Tean, et enda püssist pean järgi vaatama, kuidas ja mis jookseb, aga järsku on miskit mida teada võiks.
Ette tänades.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
M695
Postitusi: 93
Liitunud: N Aug 04, 2005 6:11 pm

Postitus Postitas M695 »

Sako laetud ballistic tip varmintit e siis (arrowheadi) olen proovinud. Ootused olid suured aga pettumus oli veel suurem :( 150 m pealt mahtusid küll köik A4 lehte, aga seda igalpool laiali. Sako FMJ 3,2g laseb aga 1,5 cm ringi.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Selleks, et kuul täpselt jookseks: oma rauale vastav parim laeng ja rohi tuleb "üles otsida".
Anna teada mis laengu ja mis rohuga laadisid!
M695
Postitusi: 93
Liitunud: N Aug 04, 2005 6:11 pm

Postitus Postitas M695 »

Nagu enne õeldud oli tegu Sako laetud padruniga...rohukogust ei oska öelda.
peeter

Postitus Postitas peeter »

M695 kirjutas:Sako laetud ballistic tip varmintit e siis (arrowheadi) olen proovinud. Ootused olid suured aga pettumus oli veel suurem :( 150 m pealt mahtusid küll köik A4 lehte, aga seda igalpool laiali. Sako FMJ 3,2g laseb aga 1,5 cm ringi.


Jârjekordne tôestus , et tehase moon on ebûhtlase kvaliteediga . Kes vâhegi tahab laskmist praktiseerida peab ka omale moona ise laadima !
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Sain täna üle hulga aja tiiru ja proovisin ära need kõnealused 2 kuuli. Lasin igat laengut 5 lasku.
Barnes selles laengus oli tõsine pettumus.
Lasin esmalt. Siin kadus ära kaks kuuli.
Pilt
Siis võtisn ette väiksema laenguga moona, kus kadus ära 1 kuul.
Pilt
Lõpuks, aga kõige väiksema laenguga laetud moona.
Pilt
Sellest grupist miskit kaduma ei läinud, aga grupi tihedus on alla igasugust arvestust. Arvatavasti proovin veel ära N135 rohu. N120´st suurt suve ei looda, kuna kiirus paistab kehvalt mõjuvat täpsusele.
Kui TSX valmistas tõsise pettumuse siis Nosler oli tõsine üllatus positiivses mõttes. No on alles vägi välja mõeldud. Olgu märgitud, et lasin kõik TSX´id varem leotatud kataloogipakki, siis nende laskmisel lõi ainult pakist vett välja, samas kui panin max laenguga BST´ga siis pakk hakkas kõikuma ja moondus tunduvalt. Barnes seda ei suutnud. BST´d olid muidugi pulbristunud ka ja õnnestus leida vaid paari kuuli paksemad põhjad.
Lehed siis ka BST´ga laskmise tulemusest.
Pilt
Selle 1,35g´se laengu juures on paar minu viga ka sees (ise tundsin laskmise juures).
Pilt
Pilt
Pakk mida lasin nägi peale laskmist välja selline.
Pilt
Ja TSX´id 11 tk (üks jäigi kadunuks) olid kõik kenasti 100% avanenud nagu peab.
Pilt
lisaks veel nii palju, et mulle soovitati siin varem seda max laengut BST varmintile, siis ise seda ei soovita. Tongid lihtsalt ei pea seda valu vastu, peale pauku ei tulnud suitsu toru otsast vaid luku vahelt ja tongidesse peksis augud sisse. Selge märk liialt vihasest laengust. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

BST-le on sul 1,3g laeng VV 130 rohuga käes ja jookseb normaalselt aga proovi Barnes kuulile näiteks 1,20g? Edu! :lol:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mõtled N130´ga? Väheks ei või jääda? Kuule vaadates on selgelt näha, et mingid on vähem ja mingid enam avanenud. Pakun, et vähem avanenud need, millel vähem rohtu taga. Kui laadida alla min laengu, mnjaa ...
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Patterdale
Postitusi: 195
Liitunud: L Nov 06, 2004 12:32 pm

Postitus Postitas Patterdale »

Meil Kakukesega üks mure,ostsime need kuulid kahepeale prooviks.
Tsx oli ka minu püssist pettumus,A4 lehte oli raskusi pihtasaamisega.
Kasutades BR reflex-sumbutajat oli tihedus natukene parem kuigi ka jama
Kaliibriks siis minul 22-250.
Dog and man are truely partners in the hunt.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Tavaliselt on õnnestunud aeglasema rohuga täpsus kätte saada.
Soovitan proovida VV nr 133 või VV nr 135 laenguid 1,43g, 1,44g ja 1,47g ja 1,48g siis näeb milline laeng kõige täpsem on!

Edu! :lol:
Kasutaja avatar
Patterdale
Postitusi: 195
Liitunud: L Nov 06, 2004 12:32 pm

Postitus Postitas Patterdale »

Proovisin jälle TSX,seekord aretasin kuskilt jänkide foorumist leitud laenguga aga hullemaks läheb.Kättesaadud kuulid on muidugi ideaalsed.

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Dog and man are truely partners in the hunt.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Piltide pealt vaadates võtaks ma 1-2 gr kaupa rohukogust vähemaks, või prooviks mängida padruni pikkusega ja laeks 3 kaupa. Muidugi ei tohi rohukogust lasta väga väikeseks.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mina küll ei usu Patterdale puhul, et hüpe 2,2g pealt 2,1g peale (mis min laeng), suurt suve toob. Pigem võiks proovida N150 rohtu ja min laengut. See kuul ei paista kiirust armastavat. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Patterdale
Postitusi: 195
Liitunud: L Nov 06, 2004 12:32 pm

Postitus Postitas Patterdale »

Ok kõik mõtted ja soovitused on teretulnud,ainult sellised ilusad seened sain max laenguga, 2,2g avanes neljast ainult üks teised jooksin paberis nagu täismantlid.
Dog and man are truely partners in the hunt.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Kui Mardiga tiiru jaoks moona häälestasime siis selleks, et minu püssist grupp kokku jooksma saada oli vaja kuuli 0,2mm sügavamale suruda, laengut enam alla võtta ei saanud. Istusime Mardiga pool päeva tiirus, laud oli kaasas ja siis laadisime kolme padruni kaupa ning muudkui kõmmutasime.
Vasta