kas sihtida ühe silmaga või kahe?

2004. aasta teemad
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Kas ühe või kahe silmaga.

Silma kinni hoidmine väsitAB SILMALIHASEID ja tekitab lisapingeid ning pikema laskeseeria puhul lasketäpsus halveneb kohe kindlasti. Jahil tavaliselt on seeriad väga lühikesed seega vahet pole.
Inimesel on tavaliselt üks silm juhtsilm. Siruta käsi välja suuna põial mingile kindlale objektile ja vaata seda objekti kordamõõda parema ja vasaku silmaga.Kumma silmaga objekt paigale jääb - see ongi juhtsilm.
Ja selle silmaga peaks toimuma sihtimine laskmisel.Kui aga mõlemad silmad on juhtsilmad siis laskmise ajaks on soovitav ühe silma ette panna kate.
Tavaliselt on harjumusel suur jõud ja ümberõppida on raske.Aga proovige.
Egas elevant pole siga!
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Igati lahe informatsioon-sain teada et minul juhtsilm parem :wink: Asjalik nipp!
Mine metsa!! ;)
Arles

kahe silma värk optikaga

Postitus Postitas Arles »

Ootan huviga, et keegi mulle seletaks, kuidas saab optika puhul korraga kahe silmaga vaadata?
Loogiline on, et optikasse vaatava silma fookuskaugus ja vaba silma oma on erinevad - minu teada on selline erinev korraga fokusseerimise võime hanedel ja kotkastel/kullidel.
Uudishimulik
Arles
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Pukis istudes hakkas ka ennast see kahe silmaga sihtimine huvitama. Proovisin. Võtsin suvalise sihtmärgi ja proovisin optikasse saada. Ja ega see võimatu ei olegi. Lihtsalt harjutamist vajab
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Vahva. Polnudki sellel teemal enne mõelnud. Alati nagu lihtsalt sihitud, aga kui hakkasin meenutama, et ikkagi sihin, siis küll ei osanud esimese hooga öelda. Eks ma siis katsetasin. Selgus, et sihtides mõlemad silmad lahti, ja juhtsilmaks on parem silm :) Ja üks silm kinni sihtida tundus väga ebamugav :D (nii, et kordaks jälle teada tõde - harjumuse asi).
Ahjaa, see optikaga 2 silma lahti, teema... mikroskoobist vaadatakse ka rakke kahe silmaga, aga seda põhjusel, et mõlema silma jaoks on "toru". Aga vahel on juhtunud, et viskan kiire pilgu ainult ühte neis, ühe silmaga, siis on ka teine silm lahti, aga kui kiirelt vaja midagi paremini fokusseerida, siis on hea teine silm kinni panna. Eks optikaga on vist sama lugu, pole küll proovinud.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Ei saa mina kahe silmaga sihtida, harjumuse jõud on liiga suur. :D
Ma parem ei hakka üldse treenimagi, nii võib see viimanegi laskmise oskus-täpsus kaduda. :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: kahe silma värk optikaga

Postitus Postitas kakuke »

Arles kirjutas:Ootan huviga, et keegi mulle seletaks, kuidas saab optika puhul korraga kahe silmaga vaadata?
Loogiline on, et optikasse vaatava silma fookuskaugus ja vaba silma oma on erinevad - minu teada on selline erinev korraga fokusseerimise võime hanedel ja kotkastel/kullidel.
Uudishimulik
Arles

Teooriat sellisel tasemel ei valda, et sellest siin pajatada, aga mulle näiteks soovitas seda vintrelvast jooksva sea laskmises Eesti rekordi välja lasknud mees (peaksid teda teadma). Pidi niimoodi kiiremini sihtmärgi ülesse leidma. Olen proovinud ise ka 100m joonel kaks silma lahti lasta ja praktikas mingit probleemi ei kohanud. Soovitan ise seda tiirus proovida (siis veendud, et see pole võimatu ja saad tunda ennast hane/kotka/kullina). :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vana
Postitusi: 1
Liitunud: T Juul 13, 2004 2:19 pm

Postitus Postitas Vana »

Inimesel on üks silmadest juhtiv. Milline on sinu juhtsilm ,saad kindlaks teha nii:
Tõsta relv õlga (paremaltlaskjatele), pigista vasak silm kinni ja võta märk kirbule. Ava ka vasak silm. Kui kirp jäi nägemisalas ilusasti märgile paika,
on sinu juhtsilm parem.
See tähendab, et võid julgelt hakata mõlema silmaga sihtimist harjutama , saad selle üsna kiiresti selgeks .
Mis värvi on valgejänese jälg vanal lumel selge ilmaga 02. veebruaril kell 17.35 ?
Ahhaa , ei ütle ! Uuri ise...
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Aga kui juhtsilmaks on vasak :?: Kas siis peaks äkki vasakult õlalt laskma hakkama :?:
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Vaatasin ka järgi, et minu juhtsilm on parem aga lasen vasakult õlalt, pean ma siis äkki ümber õppima !? :?
Kaupo Kindsigo

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Alati lasen ainult kahe lahtise silmaga nii vintrelva kui ka sileraudset püssi!
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

Aga mitme silmaga peaks ämblik sihtima ? Peeter soovitas ka konnasilmaga laskmist proovida .
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
Suletud