pardijaht

2004. aasta teemad
Kasutaja avatar
srpeeter
Postitusi: 19
Liitunud: T Apr 15, 2003 1:25 pm

pardijaht

Postitus Postitas srpeeter »

Kuidas valmistute algavaks pardijahiks. :lol:
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Rannikul kurdetakse kohaliku pardi vähesust. Vaatasin nädalavahetusel Topu, Pullapää, Noarootsi kandis ringi ja ega suurt peale kormoranide midagi näha ei olnud. Väidetavalt on parti palju Haapsalus aga see on linnas sees ja ei tea miskit nippi kuidas ta sealt peaks jahialale liikuma.
Küll võib täheldada aasta aastalt kasvavat kühmnokkluige populatsiooni.
Soomlaste jahilistis oli mõni aeg tagasi küsitlus- millal Soomes luik jahilinnuks kuulutatakse. Pesitsus ja toitumisalad kattuvad ju ujupartitega.
volli30
Postitusi: 155
Liitunud: N Veebr 05, 2004 7:49 am

Postitus Postitas volli30 »

Käisin täna siin luures... ja kahju-kahju, peale mitmetunnist kõndimist nägin kahte parti.A pardijahi algus on kalendris punane.Ikkagi riiklik püha :D
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Nii... mina siin istun arvuti taga (st. et polegi pardijahis)... ja seetõttu oleks nüüd huvitav lugeda, et kuidas siis teistel läinud on. (tuvijahis ringi kolistades sattusin 4 parti nägema, aga eks nad loodetavasti ootavad kuni ma tagasi lähen).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
volli30
Postitusi: 155
Liitunud: N Veebr 05, 2004 7:49 am

Postitus Postitas volli30 »

Pool päeva käisin tühjalt a peale lõunat õnnestus 3 parti kätte saada.Vot nii möödus esimene jahipäev :D
vollike
Postitusi: 62
Liitunud: P Dets 07, 2003 7:36 pm

Postitus Postitas vollike »

terekest .käisin ka esimesel päeval pardi jahil ja ütleks et juba piilu on parves ja vist kohe kohe algab ka ränne kuna õhtul oli ikkagi tunnine lend mis on ikkagi mainimis väärt asi .küsimus suurele ringile kui palju on teie maadel hallhaigruid .meil on hallhaigrud pardi pesitsus paigad ära võtnud ja nendes kohtades ei olegi parti enama , ei te kas siis haigur peletab pardi minema või mis .see aasta alustain ma pardi jahi hooaega esimeste paukudega haigru pihta ,kuna neid on ikka mega palju küll .mere ääres olid juba kormonovi parvedes ja neid sai ka ikka paugutatud .
vaata selja taha et keegi ei luusiks seal ....
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

... Ränne algas jah. Partidel. Neil see kalendrijärgi käib- pääle 20. augustit sisemaale rändavad. Vähemalt S.-Emajõelt.

Küsimus aga- kas nad vabatahtlikult rändavad?
Olin parajasti juba neljapäeva õhtul Kalli jõe vastas laagris- käisime Peipsil koha püüdmas- teadsin, et 20 jahi traditsiooniline avamise kuupäev on- aga... arvasin- et oma tapatalgud olen mahapidand, paadist tohib parti lasta vaid seisva mootoriga...

Ei taha kaatrite numbreid siin avaldada ja kuda see asi tegelikult välja nägi- AGA NII RÄIGET SÕDA NING SEADUSERIKKUMIST pole tsuks varem näind...

Äbi akkas- et need mehed 4-6-kesi paadis laksutavad jutti... Kõigele, mis liigub... jahimehed... näh...
Mõistus- tule koju!

Siit küsimus- kes ja mis tingimustel üldse jagab pardituusikuid Kallile, Koosale, Ahjale ja Suur-Emajõe alamjooksule???
Kus on 1313 mehed?
tsuks nigu ma olen...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Sai nüüd ise ka jahis ära käidud. Täiesti põnev oli... ilm oli ka mega. Vahepeal sadas, kohati paistis päike... muidu oli suht pilvine. See selleks. Ma ise nagu Keeri peal käin partsi laskmas, ja magusam koht on väljuv Elva jõgi. Nu, esimene tuli kohe alguses. Siis sõitsime ringi ja siis sai tagasi sõidetud.. ning passime jäädud. Lõbus seik oli siis kui parajasti sai pannkoogid välja kougitud ja siis teise tegelasega neid näsisime. Silmanurgast nägin otse lähenevat parti, nu eks siis hakkas kiire (mul kukkedega Tuula). Aga tulemus oli see, et teine tegelane oleks selle pardiga peaaegu vastu pead saanud... hilisemal lahkamisel selgud, et 18 haavliauku oli rinnus, pardil :? Seni oli kõik päris lõbus kuni üks part jäi järvelt tuleva jutuvada pärast laskmata... nu, läksime siis asja uurima... järvel oli 4 paatkonda kalamehi. Nujah... rohkem nagu pauku ei teinudki.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Tshuktsile

Postitus Postitas ozz »

Tead tshuks püüa oma kala edasi, aga meid jahimehi jäta rahule. Muidu tulevad ja topivad su pea tõesõnaga koos su kaladega purki. Ja siin ei aita ei 1313 mehed ega 110 ega 112. Kui oled tshuks siis selleks ka jääd!!!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

yllatus

Postitus Postitas sammal.habe »

:shock: ega eelkirjutaja ometi salaküttimist ja röövlitööd ei poolda?

pean tunnistama, loode-siberis olen minagi mõned korrad liikuvast kaatrist parte lasknud. Obi delta jõekestel. ka seal on see illegaalne, kuid handi- ja neenetsinoorukite armastatuim lõbu sügisesel pardijahihooajal. adrenaliini tuleb kuhjaga.

aga - mis on kohane siberis, ei sobi emajõe suursoo kaitsealale!
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Mnjah

Postitus Postitas ozz »

Loodus tühja kohta ei salli. Minu meelest pole mõtet iga paugu pärast põdeda. Ja pole ka mõtet põdeda, kui mees, või mehed on püsti või pikali seal paadis. Selge on see,et seadused on kirjutatud selleks,et...kes täidab kes mitte. Ja kui mehed tahavad paugutada siis las paugutavad, nagunii enamus pauke läheb mööda ja lastakse kõike mis liigub. See on ju selgemast selge, adrenaliin voolab ja tavaliselt ka õlu. Peaasi, et kõik oleks normaalsuse piirides. Et keegi ei kukuks vette, et dokumendid oleks korras ja jahti peetaks seal kus on lubatud. Olen ise ka jahimees ja eriti ei põe kas kaaslane laseb parti pikali püsti külili või kuidas veel?
Aga seda ma ütlen küll,et: parti pole eetiline veepealt lasta küll aga väga praktiline!!! Proovige ja te ei kahetse....!?

Igaüks mõistab oma rikutuse astmelt
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Re: yllatus

Postitus Postitas pri:t »

sammal.habe kirjutas::shock: ega eelkirjutaja ometi salaküttimist ja röövlitööd ei poolda?

pean tunnistama, loode-siberis olen minagi mõned korrad liikuvast kaatrist parte lasknud. Obi delta jõekestel. ka seal on see illegaalne, kuid handi- ja neenetsinoorukite armastatuim lõbu sügisesel pardijahihooajal. adrenaliini tuleb kuhjaga.

aga - mis on kohane siberis, ei sobi emajõe suursoo kaitsealale!


No kui see seal siberis kah illegaalne on siis ma arvan et see ei sobi ka sinna. Seaduse rikkumine ta ikka igatpidi. Omal maal nö. omi parte siis ei raatsi liikuvast kaatrist lasta? :?
Mine metsa!! ;)
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

...njahh, tuttav tuli pardijahilt, sai 2 parti aga pauke oli 45, tabavus protsent on väga niru, küll aga lõbus.
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

zakslane kirjutas:...njahh, tuttav tuli pardijahilt, sai 2 parti aga pauke oli 45, tabavus protsent on väga niru, küll aga lõbus.

:shock: ca. 4,5%
Mine metsa!! ;)
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: yllatus

Postitus Postitas sammal.habe »

väike põrsas kirjutas:No kui see seal siberis kah illegaalne on siis ma arvan et see ei sobi ka sinna. Seaduse rikkumine ta ikka igatpidi. Omal maal nö. omi parte siis ei raatsi liikuvast kaatrist lasta? :?

ei raatsi jah. poleks ka seal raatsinud. ent kui elad koos pärismaalastega, siis teed ja käitud võimalust mööda nii, nagu neil kombeks on. tundral ja taigal on oma seadused, karmid ja praktilised. oli aegu, kui part oli ainus liha meie potis...
mina ei lähe arvama (ka mitte netifoorumis) ja siberlastele nina peale kirjutama, kuidas nad elama peaksid.

aga eestis võiksime siiski euroopalikest jahipidamise tavadest kinni pidada? ja netiketist samuti - khm,
... Muidu tulevad ja topivad su pea tõesõnaga koos su kaladega purki. ...
Suletud