Kaitseliidu Männiku Lasketiir eraisikutele 1.03.08 keelatud

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
Vasta
Tooming
Postitusi: 150
Liitunud: P Dets 02, 2007 3:13 pm

Kaitseliidu Männiku Lasketiir eraisikutele 1.03.08 keelatud

Postitus Postitas Tooming »

Käisin täna laskmas . Ja sain sellise info ,et 1 Märtsist eraisikud tiiru kasutada ei saa ,ainult kaitseliit :evil: . Kus on Harjumaal veel võimalust laskmist harjutada ? Jahilasketiir on ka kohe selle tiiru taga , aga seal saab lasta minu teada ainult jooksvat siga , aga seisvaid märklehti 100-300 m . Kuidas sõjaväe laskeväljadel lasta võib ( need mis asuvad Männiku karjääride taga), kuskilt luba küsima või võib niisama laskma minna ? Nädalavahetusel ju sõjavägi laskmas ei käi !? Saaks lasta ka pikemaid distantse kui 300 m :A . Kui vaja optikat kontrollida , uut moona katsetada või lihtsalt laskmist harjutada ???? Hakkavad Harjumaa jahimeded metsas " jahti pidama " lastes märklehti ? Kindlasti on Harjumaa inimesed "väga rõõmsad" kui põldudel/metsas jalutades kuulid üle pea vihisevad !?
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Postitus Postitas Heino »

Minu soovitus on Kaitseliitu astuda. Peadselt on seal elektroonilised märklauad ja siis on harjutamine eriti mugav! Mul avaldus sees juba :-)
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

häda

Postitus Postitas Arles »

Halb soovitus, kui just Kaitseliidul pole vaja liikmeid, kes vaid nimekirjas ja lasketiirus.
St. kui Kaitseliit tahab omale tegusaid liikmeid pole vast tiiru piiramisega (sorry, aga nii 100 m kui 50 m tiiru rahad ajasid välja jahimehed, ehitasid ja tööd korraldasid jahimehed - olin isegi juures - eesmärgiga EM2004) küll õige tee.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Aga kas sellise asja klattimine mitte ei võiks olla EJSL rida?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Hannes
Postitusi: 24
Liitunud: P Veebr 24, 2008 4:27 pm

Eraisikutele alates 01.03.2008.a. laskmine keelatud

Postitus Postitas Hannes »

Tõepoolest on alates 01.03.2008.a. Kaitseliidu Tallinna maleva lasketiirus eraisikutele laskmine malevapealiku korraldusega keelatud.
Tegemist on ajutise korraldusega ja administratiivset laadi põhjustega. Kindlasti mingi teatud aja pärast see keeld tühistatakse, millal seda tehakse siinjuures öelda ei oska, kuigi sooviks isegi seda teha.
Lasketiirus saavad lasta kaitseväelased, kaitseliitlased ja seda tasuta nii nagu ka ennem.
Mida ma saan siinjuures soovitada?
Astuge kaitseliidu liikmeteks. Ma mõistan Arlese jutu mõtet siinjuures väga hästi ja ka seda, et EJS on oma suure panuse lasketiiru ehitamisel ja hooldamisel andnud. Kindlasti teeme ja jätkame seda üheskoos veel ka edaspidi...
Praeguse seisu tekitasid erinevad põhjused, milliseid ei ole pikema aja jooksul suudetud lasketiirus kõrvaldada.
Teema algataja küsis infot Eesti Kaitseväe poolt hallatava Männiku laskevälja kasutamise kohta samuti, mis asub Männiku karjääris. Annan siinjuures lingi, milliselt saab infot antud laskevälja kasutamise kohta.
http://harjutusvali.mil.ee/
Kaitseväele kuuluval Männiku laskeväljal käivad laskmas niisiis kaitseväe ja kaitseliidu jpt jõustruktuuride üksused. Kas seal ka eraisikud üksi-kaksi saavad laskma minna on juba laskevälja haldajaga kokkuleppe küsimus. Männiku laskeväli leiab ka kasutamist nädalavahetustel kaitseväe poolt, kui eks seal ole ka selliseid päevi, millal ei ole kedagi laskmas. Kes on asjast huvitatud saab eelpool nimetatud netilehelt infot uurida. Üldiselt teadmiseks, et harjutusväli tuleb oma kuu aega (täpselt ei mäleta enam) ette kasutuseks broneerida.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Eraisikutele alates 01.03.2008.a. laskmine keelatud

Postitus Postitas kakuke »

Hannes kirjutas: Üldiselt teadmiseks, et harjutusväli tuleb oma kuu aega (täpselt ei mäleta enam) ette kasutuseks broneerida.

Täpselt sama kord on ka mujal ja siis taotleb seda tiiruaega juba konkreetne jur. isik, kellel on määratud vastutav isik tiiru kontaktandmetega jne.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Re: Kaitseliidu Männiku Lasketiir eraisikutele 1.03.08 keelatud

Postitus Postitas lendorav »

Käisin täna männikul haavlit laskmas ja astusin ka huvi pärast KL tiirust läbi.Administraator arvas, et aprillist peaks tiir olema jälle avatud kõigile.Ma ei oska küll öelda kui adekvaatne see info on, aga nii ta ütles.Hoiame pöialt.
Veel sain teada, et saab ka lasta "eriloaga", mida peaks saama KL Harju malevast ja seal on keegi kodanik Brikker kellega peaks suhtlema.Loodan, et nimi jäi ikka õieti meelde.
Kui keegi juhtumisi selle "eriloa" välja räägib, siis andke meile ka teada kui keeruline protsess on.
Hannes
Postitusi: 24
Liitunud: P Veebr 24, 2008 4:27 pm

Re: Kaitseliidu Männiku Lasketiir eraisikutele 1.03.08 keelatud

Postitus Postitas Hannes »

lendorav kirjutas:Käisin täna männikul haavlit laskmas ja astusin ka huvi pärast KL tiirust läbi.Administraator arvas, et aprillist peaks tiir olema jälle avatud kõigile.Ma ei oska küll öelda kui adekvaatne see info on, aga nii ta ütles. Hoiame pöialt....


Vaadake nüüd lugupeetavad. Männiku lasketiir (nn kuulilaskmise tiir, mitte jahitiir) kuulub juriidiliselt Kaitseliidu Tallinna malevale. KL Tallinna malev haldab antud tiiru, mitte ei tee seda Kaitseliidu Harju malev.

Nüüd sellest nn eriloast. Julgen arvata, et selleks administraatoriks oli lasketiiru valvur ja tõsi on see, et too kodanik võib palju asju omis mõtteis arvata, kuid tõsi see ei ole. Mingit eriluba kellegi käest te KL Tallinna malevast (Harju malevast ammugi mitte) kahjuks ei saa selleks, et tiiru laskma minna. Jääb vaid üle loota, et tekkinud probleemid suudetakse kiiremas korras lahendada ja kõik saavad jälle laskma minna kes soovivad. Hoian siin foorumis teid asjade käiguga kursis ja kui lasketiir avatakse kõigile siis ka siin foorumis sellest kohe teada anda.
Kaitseliidu liikmed käivad aga vabalt Männiku lasketiirus laskmas edasi, nii et nende jaoks ei muutunud ega muutu midagi lasketiiru kasutamise korra juures.
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: Kaitseliidu Männiku Lasketiir eraisikutele 1.03.08 keelatud

Postitus Postitas Heino »

Arles, Sul on veits ebatäpsed andmed, ma tean täpselt kust ja kui palju raha saadi. Jahimehed on tõesti väga suure panuse andnud tiiru arengusse aga põhiline rahastaja on Kaitseministeerium. Uurin Tallinna maleva pealikult, miks selline keeld on tekkinud ja kuidas asja lahendada saab.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: Kaitseliidu Männiku Lasketiir eraisikutele 1.03.08 keelatud

Postitus Postitas Arles »

Ma olen arvamusel, et oma allikates seekord ei eksi. Aga eks ma Heino ja Hannesega vaidlen privas :)

Nagu paljud, suhtlesin ka mina privas ja sain aru (vähemasti enda jaoks) ka keelu täpsematest tagamaadest. St. probleem on juriidiline ja keeld edasise kasutamise huvides, kuid siiski mõnede tegevuste puudumise tagajärg. Eks püüavad, kes saavad aidata ja ehk ülejäänud kannatavad loodetavasti.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: Kaitseliidu Männiku Lasketiir eraisikutele 1.03.08 keelatud

Postitus Postitas Heino »

Rääkisin malevapealikuga, ta ütles, et ei ole ühtegi keeldu. Tulemas on reglementeeritud tiiru kasutamise kord aga lubas selle kehtimahakkamisest koheselt teatada ja eks ma panen siis need tingimused siia üles.
Hannes
Postitusi: 24
Liitunud: P Veebr 24, 2008 4:27 pm

Jahimeestele laskmine lubatud jälle

Postitus Postitas Hannes »

Võite jälle minna Männiku lasketiiru laskma.
Saate seda vabalt teha juhul kui:
1. teil on kaasas kehtiv relvaluba relva(-de) kohta, millistest kavatsete lasketiirus lasta
2. teil on kaasas kehtiv isikuttõendav dokument (EV pass, ID kaart, autojuhiluba)
Registreerimine laskmise läbiviimiseks toimub endiselt Männiku lasketiiru valvuri juures ja samas
toimub ka ohutustehnika raamatusse allkirja andmine laskuri poolt ning muud vajalikud protseduurid (tasumine näiteks lasketiiru kasutamise eest).
Hindades on selline muudatus, et esimene tund 100 meetri lasketiirus laskmist maksab nüüd 100 EEK järgmine tund 50 EEK nii nagu ka enne teise tunni hind oli.
Endiselt on soovitav Männiku lasketiirust eelnevalt telefoni teel järgi uurida, kas teile sobiv
lasketiir on vaba sel ajal, kui soovite seda kasutada.
Telefon lasketiirus 6 041 494.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: Kaitseliidu Männiku Lasketiir eraisikutele 1.03.08 keelatud

Postitus Postitas Arles »

Sain just positiivse kinnituse!!
Männiku tiir sai valmis oma valgustusrajatise ning kohalikult omavalitsuselt loa tegutseda ööpäevaringselt!
Öisel ajal on lubatud siiski lasta kaliibritega 22lr, 222, 223. 22-250 puhul tuleb enne kella 20:00 õhtul teha testlask - kantava mõõteseadmega mõõdab tiiru ülem heli 4 kohas kõrvalasuvate majade juures (arvestatakse tuulesuunaga - laskja kasuks oleva ilma puhul kantakse vastav märge registrisse ning mõõtmist saab korrata kui tuul on majade poole).
Värskelt soetatud elektroonilised märklehed on ka üleval ning nende kasutamine tuleb kooskõlastada e-maili teel.
Kahjuks kaasneb positiivsega negatiivne - Kaitseliit otsustas seoses vabadussamba toetusfondi suurendamisega tõsta ka tiiru kasutamise tasusid ning nüüdsest maksab tund 350.-, millele lisandub km.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Kaitseliidu Männiku Lasketiir eraisikutele 1.03.08 keelatud

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

aprill!
Vasta