Õhupüss liikuva märgi laskmiseks

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
Vasta
gilbert
Postitusi: 9
Liitunud: K Dets 01, 2004 3:57 pm

Õhupüss liikuva märgi laskmiseks

Postitus Postitas gilbert »

Tervitus kõigile,

Palun soovitage õhupüssi, mille otstarve oleks märki laskmine jooksva metssea/põdra raja vähendatud mudelil, umbes 10-20 m pealt. Eesmärgiks parem tulemus nii jahil kui tiirus. Et oleks võimalikult sarnane vintrelvale jahil, peaks vist ka mingi optika peal olema.

Tänud juna ette.
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Õhupüss liikuva märgi laskmiseks

Postitus Postitas sada »

gilbert kirjutas:Tervitus kõigile,

Palun soovitage õhupüssi, mille otstarve oleks märki laskmine jooksva metssea/põdra raja vähendatud mudelil, umbes 10-20 m pealt. Eesmärgiks parem tulemus nii jahil kui tiirus. Et oleks võimalikult sarnane vintrelvale jahil, peaks vist ka mingi optika peal olema.

Tänud juna ette.

Et siis oleks kaalult suht raske või palju need jahivindid õieti kaaluvad? On mingi hinnaklass ka välja mõeldud, muidu hinnad ju kõiguvad 250- 30000+ :D Kui suur see väike põder on?
gilbert
Postitusi: 9
Liitunud: K Dets 01, 2004 3:57 pm

Re: Õhupüss liikuva märgi laskmiseks

Postitus Postitas gilbert »

Kui ma ei eksi oli see vähendus ~10x normaalsest tiirust. Märkleht umbes 15-20 cm.
Kõige odavam on ilmselt mõtetu kaigas, samas kui kõige kallim oleks minu puhul tõenäoliselt raha raiskamine, kuna sportlike abitsioone pole. Nii nagu mainisin, peaks ta olema võimalikult lähedane vindile(2,5-3,5 kg), täpne, ses mõttes et möödalask oleks ikka minu, mitte püssi viga ning ka mõistlikult vastupidav. Hõbegraveeringuid ja muidu bling-blängi ei vaja. Tore oleks kui saaks 2000 kanti, kui ei tuleb rohkem anda, selleks nõu küsingi. Peale selle ei jaga ma kahjuks absoluutselt ka terminoloogiat a la psp, vedruga või gaasiga, tugevused, algkiirused jne. Ei jõua **** iagsse asja kõrvuni süveneda. Olen kindel, et siin foorumis on spetsialiste nagu muda.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Õhupüss liikuva märgi laskmiseks

Postitus Postitas Delta »

Ma ei tea, palju see sind aitab, aga tuttav, kes kunagi olevat ka jahilaskmisega tegelenud, valis endale kodupüssiks CZ Slavia 631 Lux, kui "päris" püssile lähedaseima konkreetses hinnaklassis (so ~2k).
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Õhupüss liikuva märgi laskmiseks

Postitus Postitas sada »

Oleks muidu Weihrauch odavamat otsa soovitanud, aga alt kangiga mudelid jäävad natuke hinnaskaalast välja.Arvan et liikuva märgi laskmiseks oleks Weihrauch kerge Rekord võistlus päästik väga hea lisa.Murtavaid on sellise päästikuga odavamaid ka. Vaata Field-targetist hindu http://www.field-target.ee/?section=et/329&class=shop_order_center&action=show_items&id=199
Diana on ka selline kvaliteetpüss http://www.jahipaun.ee/index.php?lang=est&main_id=2&cat_id=18
Muidugi peab nende lahjemate 170m/s kiiruste korral arvestama, et kerge külgtuul veab kuuli kõvasti ära :( Juba 4m/s (15km/t) tuul veab kuuli 20meetril üle 3cm kõrvale.Panen ühe pildi ballistilisest kalulaatorist tuule mõju kohta.All on kaugus, paremal cm ja punasega on tuule kiirus Km/t.
Manused
tuul.jpg
Vasta