7.-8.juuni Jahimeeste kokkutuleku eelvõistlused Järvamaal

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
Vasta
Kasutaja avatar
Metsakutsu
Postitusi: 38
Liitunud: T Mär 28, 2006 6:44 pm

7.-8.juuni Jahimeeste kokkutuleku eelvõistlused Järvamaal

Postitus Postitas Metsakutsu »

Et siis muljed ja arvamused toimunud võistlustest.
Ja ehk keegi oskab ka öelda,kust leida internetist nende võistluste tulemusi? :roll:

Ise käisin haavlit laskmas. Jahikaares tuul rikkus mul päris kõvast tulemust,aga eks kõigil olid võrdsed tingimused.CSP rada oli ka väga huvitav ,mulle vähemalt meeldis see rada ja istus ka suht hästi mulle.
mudaahv
Postitusi: 65
Liitunud: E Okt 24, 2005 7:19 pm

Re: 7.-8.juuni Jahimeeste kokkutuleku eelvõistlused Järvamaal

Postitus Postitas mudaahv »

Võistlus igati OK korraldatud ja tiir ka korralik. Vähe nõmeda mulje jätsid mingid tondid, kes seal tähte hakkasid panema. Et nemad leidsid võistlusjuhendist mingi vea ja nemad võivad VSS-i siga ka käsi kehal lasta. Veetsid seal oma minema marssimisega ja tagasi venimisega teiste aega. Kui see välja jätta väga kena võistlus.
ahvina sündinud-ise rahul
Kasutaja avatar
Metsakutsu
Postitusi: 38
Liitunud: T Mär 28, 2006 6:44 pm

Re: 7.-8.juuni Jahimeeste kokkutuleku eelvõistlused Järvamaal

Postitus Postitas Metsakutsu »

Haavlilaskmise tulemused leiad siit : http://www.ejsl.ee/default.asp?action=0 ... 001&type=2
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: 7.-8.juuni Jahimeeste kokkutuleku eelvõistlused Järvamaal

Postitus Postitas Ahto Kattai »

mudaahv kirjutas:Võistlus igati OK korraldatud ja tiir ka korralik. Vähe nõmeda mulje jätsid mingid tondid, kes seal tähte hakkasid panema.

VSS -i tulemused peaksid jahilsti jõudma homme!
Need nn. :wink: mingid tondid ei olnudki mingid tondid vaid eesti jahilaskmise parimad ja laskurliidu ametnikud! See intstent oli vast jah meie näpukas ja kes siis veel peaksid sellistele asjadele tähelepanu juhtima ! Võtame õppust ja ootame laskurliidult üheselt mõistetavat kehtivat võistlusjuhendit! Arvan ,et lasketulemusi see ei mõjutanud!Meie poolsed vabandused osavõtjatele!
Tänan siinkohal osavõtjaid ja publikut ,kes oma mõistva suhtumise ja korrast kinnipidamisega,aitasid kaasa võistluste sujuvale kulgemisele! Eriti suured tänud valga mehele ,Uudo Tormile,kes aitas meid kohtuniku töös,ajal mil ise tulejoonel olime!
Tänud kõigile! Võistluste üks korraldaja ja tulejoone kohtunik .
Kõige paremat ja rahuliku meelt! ahto.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: 7.-8.juuni Jahimeeste kokkutuleku eelvõistlused Järvamaal

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Tegelikult oli seal üks väike aps kus keegi tark (noh ma aiman kes see võis olla) oli kohtunikele öelnud, et kehalt (käsi puusa toetamas) ei või siga lasta ja kohtunikud asusid kirja panema kes puusalt laseb (no mina lasin oma seerias 3 lasku puusalt ja kaks sirgelt käelt kas siis kirja oleks läinud 3/2? :roll: ) . Kui küsisin, mis see märge tähendab, ütlesid kohtuniku abid, et kui kaks võistlejat saavad ühesuguse tulemuse, on parem koht käelt laskjal! See ajas mul enne pühapäevast võistlemist küll kulmud kõrgele. (Tegelikult on asend vaba!) Võistlusmäärusi pole muudetud ja kui segaduse FITASC-iga korda saame siis teame lõplikult kuidas Euroopa MV laskmine hakkab käima. Seni on segase sisuga maile vahetatud, aga täit selgust ei ole. :shock:
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: 7.-8.juuni Jahimeeste kokkutuleku eelvõistlused Järvamaal

Postitus Postitas Arles »

1. Võistlus oli korralikult korraldatud, arvestades eriti meeste esmakordset võistluste korraldamist - ja seda veel nii suures mahus.
2. See, et korraldajatel segadusi tekib - eriti veel, kui EJSL vastutav sekretär kinnitab neile reeglite muudatusi (seekord siis omavoliliselt ja ilma reeglite tegeliku muutuseta) ei olnud küll korraldajate põhjustatud jama. Pealegi sai asi pea-aegu lõpuni klaariks.
3. Võistlused olid pigem ajast ees ning erilist takka kiirustamist polnud, märgid olid sellised, nagu need EJS majast müüdi - st. ongi kasutusel kahe suurusega märgid.
4. Puusalt laskmine või vabalt käelt laskmine - Eesti paremiku võib pea üle ühe lugeda pooleks - kes laseb kehalt ja kes käelt. Soomlased lasevad kõik kehalt ja Norrakad käelt. Ei tahaks küll olla see "tõekuulutaja", kes õige asendi "määrab" aga poolte laskjate ühe mehe poolset ahistamist ma just pisikeseks tähe panemiseks.


Kokkuvõtteks suured tänud sujuva korralduse eest Raivo, Ahto, Raivo kaasa, arvutipoiss ja loomulikult legendaarne Uudo!


Parmat!

Arles

P.S. Tondid on: Arles Taal, Priit Roostfeldt ja Aarne Taal. Kes **** on mudaahv?
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: 7.-8.juuni Jahimeeste kokkutuleku eelvõistlused Järvamaal

Postitus Postitas Feen »

Võistlus oli igati tore. Saime trennigi teha paar päeva enne. Märkidega tutvuda ja proovida. Kaikad ka läbi näperdada. Võistlusel oli tunne nagu treeningul, aga tulemus 24 silma kehvem. Vat siis. Kui lehe juurde läksin, arvasin tulemuse olevat tunduvalt parema, aga mingi koterman oli sel päeval sees. Nojah, endale piitsa ja rohkem trenni, eks varsti saab asja üle toksida.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
mudaahv
Postitusi: 65
Liitunud: E Okt 24, 2005 7:19 pm

Re: 7.-8.juuni Jahimeeste kokkutuleku eelvõistlused Järvamaal

Postitus Postitas mudaahv »

Ma tean tegelt ise ka kes te olete, lihtsalt kui te kuulute eesti kuulilaskmise aktiivi ja ejls juhtivad tegelased, siis leppige ükskord konkreetselt see asi kokku. Kui teie ei tea võistlusele tulles mis asendist siga lasta, siis mida lihtvõistleja peab tegema. See on nii väike otsus ja kokkuleppimine, et kui seda ka aasta jooksul tehtud ei saa, siis mida sellelt organisatsioonilt oodata on?
ahvina sündinud-ise rahul
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: 7.-8.juuni Jahimeeste kokkutuleku eelvõistlused Järvamaal

Postitus Postitas kakuke »

Igati lahe üritus oli ja erilised tänud minu poolt korraldajatele, et viitsisid mind ära oodata. Nimelt, kui tulema hakkasin lasin netist (EJSL lehelt) välja plaani, mis mind juhatas haavlitiiru. Mul muidugi oli vaja saada kuulitiiru. :( Oma viga, et tähelepanelikult juttu läbi ei lugenud, mis listiga tuli. Üks väike mõte tegelikult korraldajatele tulevikuks, et kui haavli ja kuulilaskmine toimub eri tiirudes siis kaarti tehes võiks lõpppunkti kirjutada peale haavlitiir või kuulitiir või siis kaardile pealkiri kohe vastav panna.
Reeglite kohta. Need võiksid emakeeles tegelikult rippuda EJSL kodulehel, kust siis iga korraldaja saab need endale välja trükkida. Olgem ausad, igasugune jama võistlustel käib ka teiste laskjate arvelt. Mul isiklikult kama2, kuidas keegi laseb, kas kehalt või käelt. Tähtis on vaid sea 10 kätte saada ja konkurent ellimineerida tema eripära tõttu pole küll mõistlik. :D
Enda laskmisest, eelmine aasta oli minu lemmik igasugune toikaga harjutus. Nüüd on mingi totaalne nõks läbi käinud ja kuidagi ei suuda ennast seal taga leida stabiilsena. :M
Tervitades,
Janek
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ülo
Postitusi: 113
Liitunud: N Juul 22, 2004 10:11 am

Re: 7.-8.juuni Jahimeeste kokkutuleku eelvõistlused Järvamaal

Postitus Postitas Ülo »

Tere

VSS tulemused on üleval ka EJS kodulehel ja kohe kohe paks sinna jõudma ka haavliaskmise tulemused. Samuti haavlilaskmise finaali juhend
Ülo
Postitusi: 113
Liitunud: N Juul 22, 2004 10:11 am

Re: 7.-8.juuni Jahimeeste kokkutuleku eelvõistlused Järvamaal

Postitus Postitas Ülo »

Sai ennist vihjatud, et EJS kodulehele tulevad ka haavlilaskmise tulemused üles - kahjuks neid hetkel (kell 17.15) veel seal ei ole, vaatamata sellele, et sai NELI korda üle helistatud.
Tulemused on üleval jahipraktilise laskmise kodulehel.
Kui vaja, saatke mulle meil yl.mets@mail.ee ja saadan teile tulemuste tabeli.

Parimat
Ülo Mets
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: 7.-8.juuni Jahimeeste kokkutuleku eelvõistlused Järvamaal

Postitus Postitas Arles »

Segadused võistluste korraldamisel.
Kirjutasin, üks juhatuse liige tekitab pidevalt segadust oma arvamise ja kehtivate reeglite vahel ning jagab sellele vastavalt valeinfot. Vabandan tema käitumise eest, kuid kahjuks ei suuda me teistele inimestele alati kätt ette panna.
Samamoodi oli segadus Harju AV korraldamisel, kus piirati laskeaega ja määrati märkide järjekord.

Kehtivate määruste ülesriputamine. Määruste elektrooniliseks viimisel avastasime, et määruste viimisel trükikotta on tehtud väga mitmeid viimase minuti "parandusi" kellegi poolt. Originaal word failis oli segane ja puudulik. Seega kopeerime trükikojast saadud pdf failist teksti ning viime läbi õigekirja ja loogika abil esmast toimetamist. Kui valmis, riputame lehele http://www.ejsl.ee. Sorry, aga tehes kogu seda pulli ja osaledes aktiivselt ka muus elus, eip jõua kiiremini :)
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Re: 7.-8.juuni Jahimeeste kokkutuleku eelvõistlused Järvamaal

Postitus Postitas reimakas »

Olen uustulnukana käinud see aasta kõigil VSS-i võistlustel. Antud võistlus oli hästi korraldatud ja tänud perenaistele, kes kohvi pakkusid (y) Probleemid võistlusmäärustikuga on varjutanud nii mõndagi võistlust või pigem määrustike puudumine. Ootaks kohtunike jõulisemat ja konkreetsemat sekkumist. Arusaamatuks jääb, et miks ei kontrollita optikaid, püsside kaalu jne. Olen märganud, et seltskond on üks ja sama, kes võistlustel liigub, aga reeglite kontroll peaks ikka olema, rääkimata Arlese märgitud vaikusest ja austuset võistlejate vastu. Ootaks muidugi, et kohtunikud oleks tasemel, mitte alles eelmise õhtu meeleolus......Aga kes võistlustel käinud, teavad ise, mida silmas pean.
Edu kõgile, kes selliseid üritusi organiseerivad ja tervitan lühikestele mõeldud Avinurem tiiru arhitekti :lol:
See, kes tapab, pole veel jahimees
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: 7.-8.juuni Jahimeeste kokkutuleku eelvõistlused Järvamaal

Postitus Postitas kakuke »

Arles kirjutas:Segadused võistluste korraldamisel.
Samamoodi oli segadus Harju AV korraldamisel, kus piirati laskeaega ja määrati märkide järjekord.

Soh, et siis minutis oli 45 sekundit või mis moodi? Ise käisin Männiku asemel Avinurmes.
Püsside kaalu on kontrollitud eesti meistrivõistlustel. Lõppkokkuvõttes, mida see teiste petmine ikka nii väga annab. Mida enam tipu poole, seda enam Sind ka jälgitakse kõrvalt.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta