Sooviksin lasta teha mõned vorstid - aga kus

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
kalajuss
Postitusi: 7
Liitunud: N Apr 03, 2008 4:49 pm

Sooviksin lasta teha mõned vorstid - aga kus

Postitus Postitas kalajuss »

Tere!

Lugesin ja otsisin siit foorumist aga ei leidnud oma küsimusele vastust.
Kus on parimad vorstivabrikud ja lihasuitsetajad Eestis?
Millised on nende tingimused (min liha kogus)?

Ennast huvitab rohkem Harjumaa kant aga kindlasti on siin foorumilugejaid kes oleks ka huvitatud teistest vorstivabrikutest.

Jagage oma kogemusi ja andke tehase kontakt, et ka teised saaks suhu head mekki :)

Päikest.

Hetkel siis pakutud lihatööstused:
Saare Uluk, Vaivere, tel: 453 9283
A-Vorst, Alavere, tel: 6049525
Viimsi Lihatööstus, Viimsi vald, Harjumaa tel: 6011321 küsida Olevi või Andruse käest
Kehtna Mõis, Kehtna, Rapla maakond http://www.kmoy.ee/
Linpet, Oru vald, Läänemaa , http://www.linpet.ee/
Viiratsi Lihatööstus OÜ, Viiratsi vald Mäeltküla, http://www.lihatoostus.ee
Viimati muutis kalajuss, K Juul 09, 2008 6:53 pm, muudetud 2 korda kokku.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Sooviksin lasta teha mõned vorstid - aga kus

Postitus Postitas aivar00 »

Vat selle maitsega on nii ja naa. Ühele meeldib teisele mitte. Teenuse osutajaid sinu piirkonnas peaks kohalikud jahimehed kõikse paremini teadma. Kasvõi Linpet Läänemaal, saarlased midagist tegid, Viimsis miski väike tööstus, Raplamaal Kehtna mõis jne. Igal kohal eri tingimused :lol:
ikka lõbusalt
kalajuss
Postitusi: 7
Liitunud: N Apr 03, 2008 4:49 pm

Re: Sooviksin lasta teha mõned vorstid - aga kus

Postitus Postitas kalajuss »

Selle Linpetiga ei olnud meie mehed rahul vähemasti eelmine aasta. Ise ei tea maitsta ei saanud :)

Kas mõtled seda Viimsi lihatööstust kellel ka oma kauplus seal samas on? Raplamaal seda Kehtna mõisa ma ei teadnud, tänud.

Päikest
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Sooviksin lasta teha mõned vorstid - aga kus

Postitus Postitas annaliisa »

"jahimehes" Saare Uluk iga kord reklaamib, et ostavad kokku ja minu teada teevad vorsti ka. pidi täitsa söödav olema :)
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Sooviksin lasta teha mõned vorstid - aga kus

Postitus Postitas hendrik »

kalajuss kirjutas:Selle Linpetiga ei olnud meie mehed rahul vähemasti eelmine aasta. Ise ei tea maitsta ei saanud :)

Kas mõtled seda Viimsi lihatööstust kellel ka oma kauplus seal samas on? Raplamaal seda Kehtna mõisa ma ei teadnud, tänud.

Päikest


Eks maitse asi, aga seni Linpetist sellist kaupa pole saanud, mis hamba alla ei sünniks panna ja raha väärt ei ole. Mitmeid kordi käinud seal loomi küpsetamas.
kormoran
Postitusi: 183
Liitunud: E Dets 11, 2006 10:01 pm

Re: Sooviksin lasta teha mõned vorstid - aga kus

Postitus Postitas kormoran »

Harjumaal Alaveres asub A-Wurst, need teevad ka väga hästi.
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: Sooviksin lasta teha mõned vorstid - aga kus

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

...võiks hindadest ja tingimustest ka rääkida
Ole kui leebe tuul...
kalajuss
Postitusi: 7
Liitunud: N Apr 03, 2008 4:49 pm

Re: Sooviksin lasta teha mõned vorstid - aga kus

Postitus Postitas kalajuss »

Tingimused on servast serva st, et mõni tahab, et viiksid min koguse näit 60-100kg liha. Siis saad ka sama liha vorstina tagasi. Mõni koht jälle ei saada sind ka sokupoisiga ukselt tagasi. Panevad paraja koguse kokku ja siis teevad ühes suures ühises katlas vorstiks ja hiljem vastavalt viidud liha kaalule saad ka oma latid vorsti.

Kindlasti on veel palju häid vorstitootjaid keda siin mainitud pole. Kui Tead mõda siis anna aga teada :)
vanapaha
Postitusi: 5
Liitunud: N Jaan 24, 2008 4:31 pm

Re: Sooviksin lasta teha mõned vorstid - aga kus

Postitus Postitas vanapaha »

Viljandi külje alla on lihatööstus, kelle toodang on alati väga hea olnud! Saab alati kokkuleppele. Eks koguste kohta ole igal pool niiviisi, et mida rohkem, seda parema meelega tehakse- tootmine efektiivsem ja raha tuleb rohkem sisse. Aga ma arvan, et eks alati saab rääkida.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Sooviksin lasta teha mõned vorstid - aga kus

Postitus Postitas kakuke »

vanapaha kirjutas:Viljandi külje alla on lihatööstus, kelle toodang on alati väga hea olnud! Saab alati kokkuleppele. Eks koguste kohta ole igal pool niiviisi, et mida rohkem, seda parema meelega tehakse- tootmine efektiivsem ja raha tuleb rohkem sisse. Aga ma arvan, et eks alati saab rääkida.

Järsku saaks mingi kontakt tel nr? Netist leida ei suutnud esimese hooga.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Sooviksin lasta teha mõned vorstid - aga kus

Postitus Postitas rajaleidja »

kakuke kirjutas:
vanapaha kirjutas:Viljandi külje alla on lihatööstus, kelle toodang on alati väga hea olnud! Saab alati kokkuleppele. Eks koguste kohta ole igal pool niiviisi, et mida rohkem, seda parema meelega tehakse- tootmine efektiivsem ja raha tuleb rohkem sisse. Aga ma arvan, et eks alati saab rääkida.

Järsku saaks mingi kontakt tel nr? Netist leida ei suutnud esimese hooga.


Eelmine aasta oli minuteada liha min koguseks 20kg. Aga teinekord sai ka väiksema kogusega kaubale, kui kits kaalu välja ei andnud.
Ise oleme seal teinud põdrast ja seast suitsuvorsti, kitsest grillvorsti ja sinki. Alati rahule jäänud. Singi tegemisel viid nülitud rümba(kitse puhul siis) kohale ja ise lõikavad tükid valmis. Kintsud lähevad tervelt suitsu, ribid samuti jne. Seal tehti siis seda rohelise kattega(dekooriks vist nimetatakse seda :roll: ) sinki. Mulle meeldib. Suht kuiv on see sink muidugi, aga mulle just selline sobib. Kes tahab aga hästi mahlast sinki, peab pöörduma Viiratsi lihatööstusesse.
Hindade kohta ärge küsiga, ma tõesti ei mäleta.
hurmas
Postitusi: 17
Liitunud: E Jaan 16, 2006 11:09 pm

Re: Sooviksin lasta teha mõned vorstid - aga kus

Postitus Postitas hurmas »

Saare Uluk ise ei tee miskit vorsti.Ta aint vahendaja lihakombinaadi ja jahimehe vahel.Kahjuks Saaremaal lihakombinaat jahimehelt enam ise metsloomi vastu ei võta,mõned aastad tagasi võttis, siis sai sealt päris head vorsti
Jaht on tore üritus...kuni käib lask
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: Sooviksin lasta teha mõned vorstid - aga kus

Postitus Postitas AndresR »

vanapaha kirjutas:Viljandi külje alla on lihatööstus, kelle toodang on alati väga hea olnud! Saab alati kokkuleppele. Eks koguste kohta ole igal pool niiviisi, et mida rohkem, seda parema meelega tehakse- tootmine efektiivsem ja raha tuleb rohkem sisse. Aga ma arvan, et eks alati saab rääkida.

Olen seal käinud kitse vorsti tegemas.Tundub igati ok koht olevat.Pakuvad veel erineva maitsega vorste.Mina tegin seal kuldset ja moskvat.Üks neist on küüslauguga aga mõlemad on hääd.Soovikorral ribi suitsetavad ära ja kui ei tahagi vorsti siis panevad kogu värgi suitsu.Vääga hää:)
Otto
Postitusi: 25
Liitunud: L Nov 22, 2008 11:56 am

Re: Sooviksin lasta teha mõned vorstid - aga kus

Postitus Postitas Otto »

Viljandi tooted on head, Saaremaa oma väga hea, kuid seal tüssatakse.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Sooviksin lasta teha mõned vorstid - aga kus

Postitus Postitas tony »

Aga kus siis ei tüssata?
Vasta