Jahinoad

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Jahinoad

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Nii. See nuga praktiliselt ei nürine! Kaks sokku, üks põrsas nülitud ja tükeldatud, võhma jätkub täiega. Kuramus ei karda konti ka, lõikab ennast kasvõi kondi sisse kinni aga peal ei libise! Jube!

Nüüd püüdsin teritada, teemantluisk libiseb peal ja võtab väga vaevaliselt. Samas pole nuga nüri olnudki! :roll:
ago
Postitusi: 34
Liitunud: N Jaan 15, 2004 7:49 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas ago »

kuskohast selliseid asju saadakse :)
Kas maksis ka midagi?
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas sooviku »

Aidake otsustada!Nuga on Browning Kodiak millel AUS-8A terasest tera.Kas selle riista peale tasub 1300kr kulutada.Minule asi meeldis aga äkki targad mehed ei soovita. :)
Naine võib olla,koer peab olema!
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas Ats »

kas on kellelgi kokkupuuteid olnud noaga AHTI Leuku 90?
http://www.hft.ru/catalog/?idc=69&id=12603
Pole looma, pole probleemi!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas kakuke »

sooviku kirjutas:Aidake otsustada!Nuga on Browning Kodiak millel AUS-8A terasest tera.Kas selle riista peale tasub 1300kr kulutada.Minule asi meeldis aga äkki targad mehed ei soovita. :)

Kas see ei või häirima hakata, et liigendnoa vahed tõmbab kiirelt igast sodi täis?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas sooviku »

Eks ta natuke häirib aga ju siis tuleb hoolsamalt nuga puhastada.Mulle meeldis see nö.kaks ühes,konksu ja tera saab eraldi avada.Mo arust pole noal välimust,kui konks on tera küljes.Ja ikkagi,äkki keegi kommenteeriks seda Aus-8A terast ja hinda.
Naine võib olla,koer peab olema!
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Jahinoad

Postitus Postitas kirp »

Laialt kasutatud jahinoa teras, minu mäletamise järgi sihuke vintskemat sorti, mis painutada kannatab. Keskmine kvaliteet, mitte midagi erilist, aga ka mitte sitt. Kas 1300 hinnaks on õigustatud - sõltub paljus kuidas muu osa viimistletud. Ega nende nugade ostmisega on alati natuke tegu "põrsas kotis" ostmisega. Metalli margi kõrval on tähtis mehhaaniline ja termiline töötlus. Tuntud firmade puhul on vähe kindlust, aga praegu liigub väga palju ebamäärase kvaliteediga kollast toodangut. Enese kohta võin öelda, et enne ei oska tera tegelikku kvaliteeti lõplikult hinnata kui kord paar teritatud ja vahepeal nüritatud. Aga lastakse sul poes tuhande-paari kroonise noa ligi terituskomplektiga :lol:
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas sooviku »

Nii,et tuleks ära osta.......vist.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas Metslane »

Ats kirjutas:kas on kellelgi kokkupuuteid olnud noaga AHTI Leuku 90?
http://www.hft.ru/catalog/?idc=69&id=12603


Mul on Ahti Leuko nuga. Selline siis: http://knife.ru/index.php?1=1&do=view&i ... ducer=Ahti Kasutan nahastamisel ja saan sea probleemideta tehtud. Välimus ja tupe on hea väljanägemisega, nuga istub tupes nagu valatult. Käes seisab ka ilusti ja nahastamiseks sobib ideaalselt.
Aim small, miss small!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Jahinoad

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

sooviku kirjutas:Aidake otsustada!Nuga on Browning Kodiak millel AUS-8A terasest tera.Kas selle riista peale tasub 1300kr kulutada.Minule asi meeldis aga äkki targad mehed ei soovita. :)


Miks mitte, AUS-8A (mis konkureerib 440-B-ga) teraga nuga mul endal olemas, absoluutselt roostekindel ja küllalt magusa võtmisega! 0,75% süsinikku ja 13-14% kroomi, 0,1-0,25% vanaadiumi (vat vanaadiumi karbiidid annavad väga vinge lõiketeravuse!)kah, tera kõvadus tavaliselt 56-57 HRC. :lol:
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Jahinoad

Postitus Postitas kirp »

Kas rahvas oskab pakkuda kohti kust noa terasid saab? Olen netis tuhlanud, aga head (valik, hinnad) noa komponentide müüjat pole leidnud.
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas 22LR »

Kui on Soome asja,siis valik üsna suur
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Jahinoad

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

kirp kirjutas:Kas rahvas oskab pakkuda kohti kust noa terasid saab? Olen netis tuhlanud, aga head (valik, hinnad) noa komponentide müüjat pole leidnud.



http://www.fallkniven.com/us-blades.htm


Vali just lamineeritud tera! Väga magusa võtmisega!

Brisas ka terasid palju! https://www.brisa.fi/portal/index.php?o ... e&Itemid=1
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas jorr »

Kolistasin netti mööda ja leidsin sellise firma"Marrandi,noad ja graveeringud",mida teate temast?Pidi asuma lausa Eestimaa keskel ja valmistama nuge igale maitsele.Noapea materjal ka välja toodud aga minu otsimine terade kohta mingit teadet ei leidnud, kuid enda arvates on noa juures just tera tähtis,nuga ju lõikamiseks?Jahimehele on nuga töövahend,ja kui hea teraga siis ei oma see graveering ja peamaterjal erilist tähtsust,ilus muidugi on ja saab ka teiste ees nati sulgi kohevile ajada,et minul ikka selline iludus kaasas.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas Ain Aavik »

Kaupo Kindsigo kirjutas:
Nii. See nuga praktiliselt ei nürine! Kaks sokku, üks põrsas nülitud ja tükeldatud, võhma jätkub täiega. Kuramus ei karda konti ka, lõikab ennast kasvõi kondi sisse kinni aga peal ei libise! Jube!

Nüüd püüdsin teritada, teemantluisk libiseb peal ja võtab väga vaevaliselt. Samas pole nuga nüri olnudki! :roll:

millise noaga on tegu konkreetsemalt ja millistest rahaühikutest on antud noa puhul jutt , kui see loomulikult suur ''riigisaladus'' pole - olen väga tänulik info eest

dōmo arigatō
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Vasta