sileraudse jahipüssi otsingul

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
Kasutaja avatar
Mattis
Postitusi: 39
Liitunud: R Okt 08, 2004 2:00 pm

sileraudse jahipüssi otsingul

Postitus Postitas Mattis »

Tere.
Otsin sileraudset (pukk) jahipüssi. vaatasin seda finnclassic 512 aga miski ei meeldi selle püssi juures. eelarve on no max. 20000.- eeku. on ju veel rizzini ja fabarm. relva tahaks peamiselt linnu - ja ajujahi jaoks. vahel lasen ka pigilindu.
oskab äkki kedagi soovitada mingit mudelit selles hinnaklassis. :M eestis on valik kesise võitu tundub netipoodidest surfates. poolautomaadid on populaarsed paistab.

Edu peagi algaval pardijahil
M.
Otsid mind - MINE METSA :) !
Teet
Postitusi: 67
Liitunud: P Veebr 20, 2005 9:20 pm

Re: sileraudse jahipüssi otsingul

Postitus Postitas Teet »

Tere, Kui tahad peamiselt linnujahiks ja ajujahi relva siis mina soovitaks raudselt poolautomaati.
Hane ja pardijahil asendamatu. Näiteks Benelli. Maksab vist tiba rohkem aga on asjalik relv ka.
Kasutaja avatar
einstein
Postitusi: 94
Liitunud: L Juun 18, 2005 4:20 pm

Re: sileraudse jahipüssi otsingul

Postitus Postitas einstein »

On veel ka Marocchi .......

Mina olen näiteks täiesti poolautomaadi vastane. Täiesti mõttetu kolakas, eesti seadused niikuinii vaid 3 pauku lubavad jne jne.
Olen oma poolautomaadi vastalistest arvamusest ja põhjendustest siin enne pikemalt kirjutanud....otsi üles.

Aga eks igaüks otsib ikka omale relva mis talle meeldib ...... mul seisab poolauto kapis kasutult.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: sileraudse jahipüssi otsingul

Postitus Postitas sooviku »

Õige,tänu seadusele pole nagu poolautomaadil eriti mõtet.Ja kui olekski lubatud üle kolme padruni,kas see piilu tõesti väärib terve salve tühjakskõmmutamist :wink: .
Aga kas tead Mattis,Browning on hea püss.Ega sa relva üheks aastaks ei osta.Pane nats raha juurde ja saadki Browningu.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: sileraudse jahipüssi otsingul

Postitus Postitas honkomees »

Miks ka mitte BRNO kaheraudset vaadata, sellel pidavat ka veel teisi rauapaare juurde saama tellida, nt kombit või vintrauapaari ... hinnalt mahub piiride sisse ja egas ta töökindluselt kah nii vilets tohiks olla.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
VIU
Postitusi: 3
Liitunud: E Sept 22, 2008 11:13 am

Re: sileraudse jahipüssi otsingul

Postitus Postitas VIU »

Samasugune huvi, otsin ka 12 cal püssi. Netis erinevatel tootjatel raudade pikkused alates 61cm kuni 90cm hanepüssini. Kes kui pikka jahil reaalselt kasutab?
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Re: sileraudse jahipüssi otsingul

Postitus Postitas Eraser »

Eks see ju oleneb kas kasutusel on poolautomaat või kaheraudne. Nö hanepüssid poolautomaadid, üldjuhul relvad ikka 71-81 cm rauapikkusega, kuid on ka lühemaid ja pikemaid. :)

Igatahes edu valikul, kuradi raske ülesanne on :)
Kasutaja avatar
Mattis
Postitusi: 39
Liitunud: R Okt 08, 2004 2:00 pm

Re: sileraudse jahipüssi otsingul

Postitus Postitas Mattis »

Minu valik langes fabarm axis AL 12/76 kasuks. Kahju, et momendil seda üheski eesti jahipoes sees ei ole :( eestis tegeleb selle relva pisnessiga trapper vist ainsana. Mhhmm ...peab vist soetusluba pikendama :?
Otsid mind - MINE METSA :) !
raimps
Postitusi: 3
Liitunud: K Sept 10, 2008 5:13 pm

Re: sileraudse jahipüssi otsingul

Postitus Postitas raimps »

Fabarmi on hea valik (y) Mattis ostsin omale augusti ja ma ise ka saare mees kui huvi ja tahtmist võib tiiru minna ja saad ka proovida siis pilt selgem kohe . Hind ja kvaliteet on paigas.
kalamees :)
Postitusi: 191
Liitunud: K Juun 21, 2006 11:26 am

Re: sileraudse jahipüssi otsingul

Postitus Postitas kalamees :) »

Eks iga mees kiidab oma :D, kuid soovitan proovida/vaadata veel Weatherby´t. Endale sai soetatud klassikaline Weatherby Athena D´Italia III ja mina olen väga rahul. Otsustavaks sai just õlgaistumine ja mugavus.
julged teha, julge ka vastutada...
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Re: sileraudse jahipüssi otsingul

Postitus Postitas Eraser »

Mina valiks kah Fabarmi poole, Tribore rauad jpm räägib just selle kasuks. Tähtsaim osa on aga muidugi relva sobivus soetajale ja selle istumine mis on väga individuaalne asi!
Vasta