Sigade hävitustöö Hiiumaal.

Siin võiks esitada küsimusi , mis puudutavad jahindus- ja relvaalast seadusandlust ,et oma ala tundvad inimesed saaksid teile vastata.
asjapulk
Postitusi: 1
Liitunud: N Aug 21, 2008 4:31 pm

Sigade hävitustöö Hiiumaal.

Postitus Postitas asjapulk »

Tere.
Ma pole jahimees, regasin end siia, et jahimeestelt nõu saada.
Selline artikkel Hiiu lehes. Ja sellised kommentaarid.
http://www.hiiumaa.ee/index.php?arhiivi=&idc=1011128100074691000
21.08.2008 17:23:15 kommentaar on minu.
On mul õigus? Kui jah, siis kuhu pöörduda, mida teha, et see õnnetus lõppeks.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Sigade hävitustöö Hiiumaal.

Postitus Postitas andrus »

Ärge peksma hakake aga minule näib see mõningate tegemata tööna.
jahismurf
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Sigade hävitustöö Hiiumaal.

Postitus Postitas Olgerd »

Artiklis selgelt öeldud, et tuleb kontakteeruda kohalik jahiseltsiga. Ja siga ei tule sellepärast teie koduõuele, et tal nälg nii suur vaid sellepärast, et sealt on kergem võtta kui metsast. Aga nõustun sellega, et mõningatel on töö tegemata jäänud.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Sigade hävitustöö Hiiumaal.

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Kui Hiiumaa mehed majanduslanguse alguses veel sealubadele oksjonit korraldavad, pole miskit imestada, kui sead laskmatta on :M :VS Meil meestel load tasuta käes ja sigadel elu palju nutusem, keste küla ikka ruigama ei kipu :wink:
Maaomanikele soovitaks elektrikarjust, just seda nööriga varianti. Korra-paar parandad ära ja edaspidi suht rahulik. Sead õpivad kiiresti selgeks selle nööri tähenduse :lol:
Kellapoiss
Postitusi: 149
Liitunud: K Nov 01, 2006 5:05 pm

Re: Sigade hävitustöö Hiiumaal.

Postitus Postitas Kellapoiss »

Minu lugupidamine

Tundes Hiiumaa asja veidi,lisan õli.Näiteks Tahkuna JS-esimese sealoa hind 500 eek,teine ja järgmised-750.Jääb ju mulje ,et sa mitte neid ei laseks.Juba häda,palju suuri lastud.Kuna oman seal heinamaid,mida niidan igal aastal,olen sunnitud neid seal lasma,vaatamata loa hinnale.Ja heinamaade kahjustused ei ole minu arust väikesed.5-6 siga olen nüüd lasnud jutti ainult oma maade pealt,mutikeste kahjustuste peale pole mul aega mõeldagi.Ja teised võtavad kalleid lube vähe.Praegu jääb mullje ,et sea arvukuse reguleerimine ei ole tähtis,vaid tähtis tundub olevat soolise vahekorra säilitamine ,samuti arvukuse ülal hoidmine.Minu arust tuleks sigadest nagu rehaga üle käia.Vene ajal võisime töö arvelt jahti pidada.Me loendasime sigu vähem-nüüd on jama majas.Siga võib paljuneda aastaga kuubis(ise näen kuidas nad aias mul paljunevad).Sead sõid ühel mehel rõdult koera krõbinad kah ära.Ja ei saa tahta ,et kõik oma õued karjusega piiraksid .KAS on soovitajal teada ,mitu maja hiiumaal aastas juurde ehitatakse?Palju.Ka uued omanikud on hädas.Arvan,et häda on ühes organis(see on igas maakonnas),kes peaks riigi esindajana oma tööd tegema hakkama
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Sigade hävitustöö Hiiumaal.

Postitus Postitas Feen »

Lihtsalt huvipärast uuriks, et kuidas see asi üldse seal käib. Tahab nt mandrimees kusagil jahti pidada ja puhata (omal maal nt sigu lasta ei saa või on see kuidagi keeruline, või pole usagil jahimees), kas siis teeb pakkumise, saab loa ja tuleb ning laseb? Või on asja juures mingid nüansid juures, et vaja jäägrit ja hinnad aetakse kuidagi üles (500-700 peaks kesiku jaoks suht ok hind olema, kui seda asja niisama puhkuse ja olemisega sättida).

Kas sellised variandid on ka võimalikud, et keegi maainimene annab telkimisplatsi, vee, nülgimiskoha ja ehk ka mingi võimaluse toitu valmistada? Võimalik, et on neid ka, kes lahkelt memme-taadiga liha jagaks.. vist :) Kui ikka asi nutune ka järgmine aasta, võiks mõne mehe-naisega suvel puhkuse ajastada ja kohalikke stepsleid kiusama minna.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Sigade hävitustöö Hiiumaal.

Postitus Postitas rajaleidja »

Foorumlaste seajaht Hiiumaal :lol: :lol: :lol:
rait156
Postitusi: 22
Liitunud: P Juun 12, 2005 9:36 pm

Re: Sigade hävitustöö Hiiumaal.

Postitus Postitas rait156 »

Tahkuna sektsioon ju teadatuntud mandrimeeste jahijaoks ka, ise ka hiiumaal jahimees ja pühalepa sektsioonis võiks igatahes sigu rohkem olla, luba ka meil muidugi odavam ja kui ära lased antakse heameelega uus, ei mingit hinnatõusu (y)
Jahimees pole niisama mees!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Sigade hävitustöö Hiiumaal.

Postitus Postitas andrus »

No **** võtaks,mis raha veel küsida julgetakse kui niigi jama lahti.Krt kui ise hakkama ei saa siis tuleb lihtsalt naabrid appi võtta ja TULD.


Aga jah foorumlaste seajahi vastu poleks küll midagi. (y)
jahismurf
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Sigade hävitustöö Hiiumaal.

Postitus Postitas Eik »

rajaleidja kirjutas:Foorumlaste seajaht Hiiumaal :lol: :lol: :lol:


Pole paha idee :D
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Sigade hävitustöö Hiiumaal.

Postitus Postitas tony »

Ise Määvli jahtkonnas arvel ja seal nüüd küll sigade uputust ei ole :cry: Load samuti vabalt saadaval ja odavamad.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Sigade hävitustöö Hiiumaal.

Postitus Postitas jorr »

Siit tulebki siis välja,et mõnes piirkonnas tahavad jahiseltsid lihtsalt raha teha.Suure raha eest kohalik neid ei lase ja kui veel soolist vahekorda reguleerida kohal,kus siga uputab,siis pole ju mingi ime,et looma palju.
Foorumlaste hiiumaa seajaht oleks täitsa tore aga see ju rohkem seltskondlik üritus ja palju sa ühe kahe päevaga ikka lasta jõuad.Saaks kohalik selts aint loaraha.
Arvan,et sigadeuputusega peaksid ikka kohalikud mehed tegelema ja kui siga palju siis laskma loahinna alla või andma päris ilma rahata laskelubasid välja,mitte aint senti püüdma.Maaomanikud ju kannatavad.
noorus on ilus aeg
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Sigade hävitustöö Hiiumaal.

Postitus Postitas andrus »

RMK-metsa sõber.

Millegi pärast olen ise viimasel ajal aina rohkem veendumas,et RMK,METS ja SÕPRUS on kolm erinevat asja.
jahismurf
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Sigade hävitustöö Hiiumaal.

Postitus Postitas aivar00 »

No hakkab juba arusaam ka tulema. Meil ei jäänud RMK-l lõpuks muud üle kui andis maaomanikust jahimeestele suurte kahjustuste piirkonnas loa küttida palju tahad. Kui looma endale võtad maksad kesiku eest 500.- Kui ära annad ei maksa midagi (peale padruni ja kütuse kulu).
ikka lõbusalt
teeeeee
Postitusi: 6
Liitunud: P Aug 19, 2007 1:42 pm

Re: Sigade hävitustöö Hiiumaal.

Postitus Postitas teeeeee »

Kasulik diil RMKle ju, kahjustustega ei pea ise tegelema ja raha ka tuleb.
Vasta