Marlin 1895 45/70

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Marlin 1895 45/70

Postitus Postitas unt »

Meeldib mulle see relv! :M Aga tahaks teada meeste kogemusi. Näiteks seda, kui pika maa peale soovitav relv sisse lasta? Milline on otsejooks erineva kaaluga kuulidega? Millise kaaluga kuul oleks nö optimaalne põdra ja seajahil?
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Marlin 1895 45/70

Postitus Postitas Olavi Kool »

45-70GOW on selline lähivõitlusrelva moon kuni 100m, sobib koerameestele võsas müttamiseks mina soovitaks sisse lasta 50m peale. Sõbral oli selline vibulukuga aga ta läks ära parematele jahimaadele ning rohkem pole ma sellise kahuriga kokku puutunud
naised saunas rääkisid
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Marlin 1895 45/70

Postitus Postitas peepk »

Kui püss veel ostmata, telli Raplast 26tollise rauapikkusega Marlin, mudelinimetusega Cowboy. Kui seda mudelit kohapeal pole, tasub oodata, usu saad ilusa asja. Mina oma toru ootasin 3 kuud. Relv 1 lasuline lahtimurtav, kukega mudel raud 32 tolli, mudelinimi Buffalo Classic. Kasutan wini 19,4 grammiseid kuule ja tehasemoona. Püss sisselastud 100 m peale, esimese põdra lasin 150 m pealt tuginedes Rootslaste kogemustele. Kuul looma sisse pidama ei jäänud, kuuli langus minu pika rauaga relval sama, mis tabelid annavad 17senti langust 150 meetrilt.Raskemad 26 gr kuulid laskmiseks kuni 100 m ja lähemale ja kuuli langus võrreldes kergema kuuliga100 meetrilt 10-12 cm, see ka loogiline, sest eri raskusega kuulide kiiruste vahe 175 m .sekundis. Seega minu valik 19,4 gr kuulidega tehasemoon lagedal ja hirmsas rapikus see 26 gr kuul, kuid ise ei tohi unustada et sutsu üles peab sihtima siis ja selle 10 sendi pärast optikat küll kruttima ei hakka.
Viimati muutis peepk, R Apr 01, 2011 2:54 pm, muudetud 4 korda kokku.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Marlin 1895 45/70

Postitus Postitas baddmann »

peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Marlin 1895 45/70

Postitus Postitas peepk »

Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Marlin 1895 45/70

Postitus Postitas Veix »

Mõnusad käsikahurid paistavad pildilt :twisted:
Huvitav millise müraka see vasta õlga tagasi keerutab :M
Edu relva valikul! (y)
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Marlin 1895 45/70

Postitus Postitas unt »

Plaan täitsa kindel, aga valin siin ka korra lahtimurtavat, siis jälle vibulukuga. Kaliibri valiku üle aru enam ei pea - 45/70 on tõsine asi. Aga ju ma selle vibulukuga variandi juurde ikka jään. Raua pikkus on muidugi oluline asi ja sellele tähelepanu juhtimise eest suured tänud. Päris 60m püssi just ei tahaks. 100 - 150 m võiks see laskemaa ikka olla. Rohkem ka nagu vaja pole - selleks väiksem kaliiber ja kergemad kuulid olemas ja üleüldse ei meeldi mulle väga pikkadelt distantsidelt paugutada. Vähemalt suurulukeid mitte.
Viimati muutis unt, R Dets 03, 2010 7:34 pm, muudetud 1 kord kokku.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Marlin 1895 45/70

Postitus Postitas unt »

Nii, Marlin 1895 22´´ rauapikkusega ostetud ja esimesed 6 pauku tehtud. Lahtise sihikuga sälk esimeses astmes (peaks siis olema nagu otsesihtimine?) kuuliga 22,7g. 50m +5cm, 100m +10cm ja 150m -10cm. Proovilasud tegin padjalt ja kui arvestada siia juurde veel ka lahtine sihik, siis tegelikult need +/- andmed ikkagi ligikaudsed. Mis puudutab tagasilööki, siis jah, püss peab ikka ilusasti õlas olema. Ei ole ta midagi nagu 16 kaliibri pauk - ikka üsna jõuline ja järsk kärakas. Aga ei midagi hullu.
Igastahes olen oma ostuga proovilaskude järel täitsa rahul. Ja julgen teistele, kes tahavad käte vahel tunda ühte tõsist, aga mitte liiga pipsi relva, seda Marlinit täitsa soovitada. Kindlasti oleks huvitav vähe pikem raud, nagu see on Cowboy mudelil, aga Waldu lubas sellist asja nii pika aja pärast, et otsustasin lühama ära osta.
Asuta nüüd või Marlini klubi :D
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Marlin 1895 45/70

Postitus Postitas unt »

Noh, ja nüüd siis sellest, mis püss metsas tegi
Nimelt sain uue püssi laupäeval esimes suures põdrajahis ära proovida. Ajust tuli mulle peale kolm looma. Esiti suur siga - sai pihta ja sinnasanasse ka kukkus. Seejärel kohe kaks põtra, ema vasikaga. Mõlemad said pihta ja sinnasamasse ka kohe kukkusid. Kõigil olid nö abapaugud. Seast ja suurest põdrast jooksid kuulid läbi. Vasika rindmikust sain kätte ühe korraliku "seene". Loomade rindmikud ise ei olnud midagi hullu - mõtlen siin purustusi. Pigem vähem verevalumeid kui 308 puhul.
Kuna räägin siin püssist, siis ei hakka üldse rääkima sellest, et see iseenesest suur vedamine oli. Isegi nii suur, et endal lausa lihuniku tunne kallale tükkis. Aga mis tehtud, see tehtud!
Relv on hea. Ümberlaadimine on kiire ja lihtne. Vibutad relv palges lukku ja juba võid uuesti tulistada, ilma et sihtmärk vahepeal ära kaob. Seekord oli laskemoonaks Rhino 22,7 g (350 Gr) poolmantel kuul.
Mis seal ikka - kui keegi seda juttu loeb ja tõsisest kaliibrist lugu peab või tahab pidama hakata, siis mina julgen sellist relva küll soovitada.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Marlin 1895 45/70

Postitus Postitas peepk »

Arvan et lasid lähedalt,100 meetri pealt ei jää mingit verevalumit.Pilt rohkem selline et tropirauaga aug loomast läbi löödud.Kui mahti leiad anna teada kuidas 100 meetri pealt ära kutsub kui muidugi võimalus tuleb,hea et relvaga rahul oled.Kas optika kah juba peal.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Marlin 1895 45/70

Postitus Postitas unt »

peepk kirjutas:Arvan et lasid lähedalt,100 meetri pealt ei jää mingit verevalumit.Pilt rohkem selline et tropirauaga aug loomast läbi löödud.Kui mahti leiad anna teada kuidas 100 meetri pealt ära kutsub kui muidugi võimalus tuleb,hea et relvaga rahul oled.Kas optika kah juba peal.


Jah, Sul õigus, lasin 40-50 m pealt kõik loomad. Mõtlesin ka ise, et selliselt distantsilt ajab asja väga hästi ära ka siledaraudse kuul. Aga see ei ole ikka päris see! Mulle meeldis oma kaliibri puhul just asjaolu, et olenemata sellest, et kuul loomast läbi jooksis, võttis ta looma ikka kohe maha. Tabamus ise oli rindmikus, aga effekt oli selline, nagu oleks tabanud selgroogu.
Optikat peal ei ole ja esialgu ei plaani panna ka. Kui midagi sinna paigutan, siis midagi sellist, nagu Sinu enda Buffalo peal on või siis lihtsalt ühe punatäpi. Arvan, et suurenduse olemasolu ei olegi väga vajalik, sest relv ikka suuruluki laskmiseks ja kindlasti mitte kaugemalt kui 150 m. Peale selle - sellele püssile mingi vägev optika lihtsalt ei sobi. See oleks nagu sadul lehma seljas. Aga punatäpp oleks lihtsalt vajalik hämaras laskmiseks, sest kirp-sälk sihik hämaras ja vastu valgust tulistades natuke liiga koba. Vasakule-paremale palju ei eksi, aga üles-alla võib eksida küll.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Marlin 1895 45/70

Postitus Postitas Metslane »

Kui suur salv sul on? Palju selline kuul maksab?
Aim small, miss small!
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Marlin 1895 45/70

Postitus Postitas peepk »

Kas oled selgeltnägia ,või ütles kaupmees ,millise optika ma sain.Üldiselt Sul suhtumine õige,valisin poes suurest, kasutatud optikate kastist teraskorpusega PECAR-BERLIN nimelise asja koos kinnitusega,suurendab 2 ja kolmveerand korda,mingi 64 kah peal,esilääts see küll pole,lääts pisike kui püksinööp.Korpus tavaoptikatest ca 4-5 milli peenem.Peaasi mulle sobib ja relvale samuti,oleks nagu mõlemad aastast 1871.Miks valisid RHINO,see ju ilma vaskkestata tinaplönn.
Viimati muutis peepk, T Mai 04, 2010 11:54 am, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Marlin 1895 45/70

Postitus Postitas unt »

Miks valisid RHINO,see ju ilma vaskkestata tinaplönn.


Ups, eksid! Rhino selline moon, kus poolmantel ülemisest otsast, selles osas, mis padrunist välja jääb, lihtsalt vaskmantli pealt veel väidetavalt molübdeeniga kaetud. Seal, üsna õhukese molübdeenikihi all täitsa vaskne mantel olemas. Ja tundub mulle, et väga hea kuul. Arvan, et ka Waldus eksiti selle kuuli kirjeldusega. Aga padrunikarbil ilusasti joonis peal (kuuli läbilõige), milline see kuul tegelt on.
Viimati muutis unt, L Mär 27, 2010 2:58 pm, muudetud 1 kord kokku.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Marlin 1895 45/70

Postitus Postitas unt »

Metslane kirjutas:Kui suur salv sul on? Palju selline kuul maksab?


Rhino karbis 18 padrunit ja maksab 750 krooni. Muidugi, odav ei ole ja niisama paugutada tuleb kallis. Aga kui padrunikestade tagavara juba kogunenud, siis on olemas ka variandid ise laadida ja siis tuleb hind ikka juba palju väiksem.
Aga kuna ma jahil just tükitööd ei tee, siis ei pea ka sellist padrunihinda kaupluses liiga kõrgeks. Selline laskmine, millist eespool kirjeldasin - ausalt öeldes pole ma igal hooajal isegi kokku nii palju loomi lasknud. Mõtlen siin suurt ajujahtide hooaega.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Vasta