Sako 75 Hunter stainless

2004. aasta teemad
Suletud
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Sako 75 Hunter stainless

Postitus Postitas Mart »

Plaanis osta Sako 75 Hunter stainless 30-06.Head ja vead - laske tulla! :D Äkki jõuab veel ümber mõelda. 8)
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Niipalju kui mujal foorumites räägitakse- igati sobilik ja hea suurulukipüss.

Aga miks just stainless- valge toru ju varitsusjahis... a samas- mis seal tegelt vahet?
tsuks nigu ma olen...
hunt
Postitusi: 138
Liitunud: T Mär 16, 2004 10:20 pm

Postitus Postitas hunt »

minul oli selline ja sama kaliiber.Püss üldiselt väga hea,õlga istus mulle paremini kui SAKO puitlaega variandid,see sünteetiline laad ei libise käes ja külmaga käes hoides pole mingit muret.Väga head on tal päästik, kaitseriiv ja salv.Nüüd miinustest-see nn.roostevaba ei ole ikka küll kõige parem,mingid imelikud roostelaadsed täpid kipuvad metalli peale tulema ja viga polnud mitte minu laiskusega püssi puhastada.Sünteetiline laad kui täkke saab ,see ka sinna igaveseks jääb.Lasketäpsusest- kui mööda lased on püss viimane, kuskohast viga otsida.Hästi tasakaalustatud.
Maanus
Postitusi: 65
Liitunud: N Mär 11, 2004 11:16 am

Postitus Postitas Maanus »

Normaalne valik.Kui oled suur tiirus käija,siis on 30-06 natuke karm aga metsa jaoks ideaalne püss.
Minul on tavalise rauaga Delux ja paari aastase kasutamise jooksul on raud mõnest kohast koksu saanud ning nüüd kipub sealt roostetama.
Vahest stainlessil pole seda probleemi.Kas keegi teab, kuidas või millega kahjustatud oksiidikihti parandada?
krunnn

Postitus Postitas krunnn »

Kokkupuutest sako TRG 30-06, pära mingist mustast sünteetikust; raud väidetavalt roostevaba. See roostevaba on pimedas nigu tõrvik. Raua värvisin veljevärviga matiks ja teine tera.
Eelnevalt kirjutati roostetäpikestest - konkreetsel mudelil mujal pole täheldanud kui luku peal - nühi, õlita ja tee krt mida tahad ikka on täpikesed tagasi kui seisab nii nädal kapis (kapp kuiv soe jne.) ja kui päris luubiga vaadata siis luku pinnal on nihuke roosteussi jälg nigu autol värvi all. Ja ei ole mitte selle viga et ei hoolda ja õlita jne.
See ainuke häiriv moment on.

Optika kohapealt kui see sul poes kinnikeeratakse (minu enda palve oli - kallis asi ise mokka keerata las spetid keeravad) - siis ole juures ja vaata et midagi p..........se ei keerata. Ise ei vaadanud ja peale sisse laskmist - 40 laksu - oli optika kenasti ettepoole liikunud nii et zoomi keeraja vastu lukukoda kinni oli.
Ja uuesti poodi minnest tuli välja et see kinnikeeraja oli pooled kruvid seest kah P... se keeranud.
Kiidusõnad siin poe omanikule kes ei hakanud mingit jama ajama, et ise keerasid uuesti lahti jne. Lahendas probleemi kliendile igati rahuldaval moel ja olen igati rahul nii sako kui selle maaletoojaga.

Muidu ei oska midagi halba öelda.
hunt
Postitusi: 138
Liitunud: T Mär 16, 2004 10:20 pm

Postitus Postitas hunt »

Maanus kirjutas:Normaalne valik.Kui oled suur tiirus käija,siis on 30-06 natuke karm aga metsa jaoks ideaalne püss.
Minul on tavalise rauaga Delux ja paari aastase kasutamise jooksul on raud mõnest kohast koksu saanud ning nüüd kipub sealt roostetama.
Vahest stainlessil pole seda probleemi.Kas keegi teab, kuidas või millega kahjustatud oksiidikihti parandada?


relvapoodides müüakse väikses pudelis, saab ilusti taastada.Sinul minuarust probleem tõsisem, kuna DeLux-il on raud lisaks veel üle lakitud aga kõige õigem, küsi KÜTI ÄRI-st.
Kasutaja avatar
Deerhunter
Postitusi: 62
Liitunud: N Sept 18, 2003 1:52 pm

Postitus Postitas Deerhunter »

.Nüüd miinustest-see nn.roostevaba ei ole ikka küll kõige parem,mingid imelikud roostelaadsed täpid kipuvad metalli peale tulema ja viga polnud mitte minu laiskusega püssi puhastada.

See et roostetäpid tulevad on vist kõigil roostevabadel püssidel nii, mina nühin ka alati jahilt tulles püssi puhtaks aga paari päeva pärast kapist võttes jälle täpid peal.Siis kui püssi ostsin oli mingi kiri juures kus kirjas et roostevaba küll aga hooldama pead ikka nagu tavalist püssi.(püssiks Weatherby Mark V Stainless)
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Thanks kommentaaride eest,jätan vist selle roostevaba heleda raua valimata,endale ka natuke võõras tundus.
Esimene mõte valiku puhul oli 7mm rem mag. ja sellisel juhul vaatasin sinna Weatherby poole,aga meil siin jääb relva poolt pakutav praktiliselt kasutamata ja kui moon ise laadida,siis palju see magnumi kest ikka vastu peab.Padrunit vaadates kuidagi jõhker tundus ja veits hirm tuli peale :lol: Nii siis sai kaliibriks 30-06 ja keerasin pilgu Sako poole.
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Niipalju veel lõpuks- ega see toru nüüd küll roostevabast terasest tehtud pole! Kroomikihiall on ikka midagi muud- ja paratamatult roostetab.
Ja "mustad" torud roostetavad täpselt samuti- ainlt lihtsalt asi ei paista niipalju välja! Vaadake oma püsse!

See valgetoruga püss ehk ongi mittelaisamehe- pigem edeva jahimehepüss- kuid plast... Igal asjal on kaks otsa.
Konkreetse püssi puhul pole muud vaidlust- kui disainivärk. Maitse asi.
Relvaomadused sellevõrra nigelamad pole.
tsuks nigu ma olen...
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Jah, ega seal ongi ainult roostevab kiht peal,muu ikka kõik relvaterasest.Ja hooldus ikka nagu igal püssil.Konkreetsel relval,mida mina vaatan ikka laad puidust.Sünteetilisted laed vist küll jäigemad ,neil peaks raam sees olema,aga ma vaatan ikka puidust laega ja toru ikka musta.Ma ikka hakkasin mõtlema,et eespool keegi mainis nagu tõrvik metsa all :D ,liialt torkab silma,annab mu asukoha kohe välja.
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

Kui äraehmatab plastikust "odava(välimusega)" kaba siis teinekord on müügis lahendus mida kataloogi järgi lihtsalt ..eiole olemas. Näiteks Tikka T3 Stainless ja mitte laminaat või plastik vaid puidust kaba. Aprillis oli müügis Raplas ja .30-06 Spr. Omanik tunnistas, et tõsi..ainukene eestis.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Niih! :D Pealikul nüüd uus relv käes ja iilus! :D Jäi see tõrvik ostmata, selle asemel sai veel raha kokku kraabitud ning ostsin Sako 75 Deluxe 30-06 ära. Optikaks peale Bushnelli 3200 3-9x50. So happy, happy! :D
MikkS
Postitusi: 18
Liitunud: P Nov 16, 2003 11:18 am

Postitus Postitas MikkS »

Palju õnne!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Õnnitlused uue tuki pukul. Mõistlik otsus. Sai aasta tagasi võetud 30-06 tavaline Hunter ja väääga rahul. Kas sihik on 30mm toruga? Ma võtsin tollise ja ei ole rahul. Vennal on peal 3-9x40 Trophy ja ausalt öeldes pole hämaras mitte kottigi vahet, mida 50 ots eeldaks, vastu valgust(päikest) õhtul põllus on veidi parem. Ilmselt peaks toru ikka 30mm olema. :( Siit tekind arvamus, et kui see toru keskel ikka peenike võib ots ka 70mm olla vahet pol suurt midagi.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Toru jah 30mm ja optika ise suht normaalne (hinna kvaliteedi suhe),tahtsin just proovida seda 3-2-1 risti koos firefly'ga ja kuidas rainguard toimib.
Firefly õigustas ennast juba igati ja polnudki vaja seest valgustada,rist oli juba ise roheline.Optikat seest kumama ei võtnud,toimis ootuspäraselt.
3-2-1 hea kaugust hinnata,aga tahab natuke harjutamist,kellel parem mälu ,saab kiiremini selgeks.
Suletud