Koprajaht püünisega

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Raud
Postitusi: 96
Liitunud: E Sept 15, 2008 12:36 pm

Koprajaht püünisega

Postitus Postitas Raud »

Tere!

Külas suures kraavis on koprad ennast sisse seadnud ja teevad oma tammidega pahandust. Kuna mul on ainult jahitunnistus siis pean püünisega püüdma. Mul on vanaisal vana püünis olemas, aga kuidas see käib? Kuidas ja kas ma pean selle registreerima kuskil? Loa saan ma jahiseltsi juhatajalt? Ehk keegi aitaks natuke. Suured tänud.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Koprajaht püünisega

Postitus Postitas kakuke »

Kuna Sa selle jahitunnistuse omale said? :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
greenhorn
Postitusi: 188
Liitunud: N Apr 29, 2004 8:31 pm

Re: Koprajaht püünisega

Postitus Postitas greenhorn »

Pigem kuidas sa selle jahitunnistuse said? :M
Võta nüüd Jahiraamat, loe seda ja kui asi selge, siis mine pealiku juurde ning küsi omale väikeuluki luba.
PS! Kui laupäeval ajusse tuled, siis kontrollime su teadmised üle.
PPS! Enne pead poest läbi käima ;)
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Koprajaht püünisega

Postitus Postitas Feen »

:D no vot, küll on hea, kui omad mehed nüüd natukene suunata saavad ja asja kontrollida. Ärge unustage uurida seda, milline see vanaisa vana püüns on. Niipalju julgustuseks, et kui on kobras ja lubatud tüüpi rauad, siis rauapüügil ka palju võlu, eriti algusaegadel. Või tingimustes, kus lihtne neid kontrollimas käia.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: Koprajaht püünisega

Postitus Postitas valdo »

Feen, räägi sellist asja, kas raudadega püütud kopralihale oleks vaja ka mingit spets eritöötlust teha enne toiduks tarvitamist?
Me siiani lihtsalt vere välja lasknud ja edasi juba nii nagu lastud loomaga talitanud. Eile sattusin siin vaidlema mingi vanahärraga, kes vaidlas vastu, et ega see rauakobras ikka süüa sünni... Vaidlesin vastu :)
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Koprajaht püünisega

Postitus Postitas Feen »

No, sellega nii ja naa. Ma olin ka kunagi kindel, et raudadega kopral ja püssiga lastud suurt vahet pole. Väga palju ei ole, aga natukene on. Rohkem loeb nahastamine ja liha käitlus. Ise olen natuke rohkem leotanud verd välja ja liha suitsutanud, siis pole küll vahet märgata.

Päris palju sõltub ka vee temperatuurist ja sellest, kaua loom raudus olnud on. Eelarvamusi on palju, niisama kopra vastu ka, rääkimata siis raudadega saadud loomast.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Raud
Postitusi: 96
Liitunud: E Sept 15, 2008 12:36 pm

Re: Koprajaht püünisega

Postitus Postitas Raud »

Jahitunnistuse sain 2006 aastal. Tegin eksami nagu kõik teisedki. Ei hakka ma nende vanaisa vanadega püüdma :D Nüüd mul pilt selgem. Lähen Küti Ärisse ja ostan sealt connibear püünisrauad.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Koprajaht püünisega

Postitus Postitas duma »

ole hea ja teiste ohutuse huvides loe ka jahieeskirja paragrahv 3 läbi. ja edaspidi on ikka suht palju vastuseid jahieeskirjasolemas :wink:
duo on parem
Raud
Postitusi: 96
Liitunud: E Sept 15, 2008 12:36 pm

Re: Koprajaht püünisega

Postitus Postitas Raud »

Olen jahieeskirjaga tutvunud juba.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Koprajaht püünisega

Postitus Postitas jorr »

Mis nagu jutust välja jäi,on see,et kui rauaga kobrast püüad,siis rauad praegu kindlasti vette pane.Neid vigaseid jahikoeri pole kellegile vaja.Praegu just jahihooaeg käib ja igat koera liigub ringi(taksid,hagijad,laikad jne.),üldiselt soovitaks,et rauapüük oleks kõige ohutum(koera suhtes) koprale just siis,kui muul jahil vaikus ja koerad kinni,so.kevade poole,siis külm ka ja raudadesse surnud kobras säilib hästi.Arvan,et praegu ära laupäevaks-pühapäevaks raudu välja säe.Rauapüügil tuleb ka jahikoht tähistada loetava sildiga,et kes püüab ja ettevaatust(see inimese jaoks,koer lugeda ei oska),muide veel,ära seda arva,et need praegu poes müüdavad rauad on suurele koprale alati surmavad,kutsikale põhiliselt küll ja meie kandis ikka arvatakse,et rauaga püüad nahka.Raudatesse lõpnud loom ,kel veri sees,on meie mõistes raibe ja selle liha ise ei sööks,muidugi,kui Feenipoiss jaole ei saa ning asja meeldivaks ei tee.Kui rauad üleval(töökorras) siis vaatamas käi ikka iga päev,eriti kui liha tahad.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Koprajaht püünisega

Postitus Postitas Feen »

Hetkel tegelikult üsna hea aeg raudade panemiseks. Pane vette jah ja pigem tammist allavoolu, nö liurajale, kus kohast kobras tamme ületades allapoole vette jõuab. Siis on koerte raudadesse sattumise oht suht minimaalne. Ilmad on jahedad, saab liha ka kui soovi. Varsti juhtub see, et lehti tuleb puudelt nii palju (tegelikult juba segav faktor), et rauad lähevad lihtsalt kinni kui liialt sodi kuhujub. Kopra teeb ka ettevaatlikuks kui raudades mingit sodi (enamasti jääb siiski raudade ülemine osa veest välja, sest piisavalt sügavad kohad ei pruugi püügiks head olla). Kaval on panna päästikutraadid kraavi põhja poole, siis satub seda sodi sisse vähem.

Jorr, viimasel ajal on rauad nii heast metallist, et ei lähe suur kobras ka kusagile. Vanasti olid pehmed vedrud ja siis võis juhtuda kõike. ja suurus... pigem juhtub seda, et pisem saarmas satub raudasid kinni ajama ning läheb minema (u selle jagu lõtku jääb sisse, et kui käsi vahele jääb, ei murra luud ära, seda piisavalt, et noor saarmas minema läheks).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: Koprajaht püünisega

Postitus Postitas valdo »

Huvitaks asjatundjate arvamus talvisest kobraste rauapüügist. Kas talvel on mõtet asjaga jantida ning millised on võimalused püüda kobrast raudadega jää alt?
Küsimus tekkis sellest, et sai siin paar nädalat hoitud kahtesid raudu erinevates kohtades truubitoru ees. Kogu üritus lõppes sellega, et peale nädalast vaikust hakkasid koprad rahumeeli üle tee käima ning läbi truubi raudadesse ei tulnud. Teise üritusena sai pandud rauad tammi ette kohta, kust võtsime tammil väikse kanali lahti eelnevalt. Kui enne raudade panemist oli igaks hommikuks tamm parandatud, siis peale raudade paigaldamist oli jällegi 3-4 päeva vaikust. Peale seda oli kobras närinud raudade peale pandud roika läbi närinud ja üle raudade käinud.
Huvitav, milles asi on? Kas on mul rauad siis niivõrd valesti paigutatud või talvisel ajal on kobras lihtsalt ettevaatlikum? Sügisel sai ühe oja pealt üle päeva kobras raudadega välja võetud ja nüüd ei jõua ära imestada, et kus see tarkus neil järsku tulnud on. :D
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Koprajaht püünisega

Postitus Postitas honkomees »

valdo kirjutas:...sai siin paar nädalat hoitud kahtesid raudu erinevates kohtades truubitoru ees. Kogu üritus lõppes sellega, et peale nädalast vaikust hakkasid koprad rahumeeli üle tee käima ning läbi truubi raudadesse ei tulnud. ...

Rauapüügis olen tume, aga koprajahiga üksjagu tegelenud ja pole mina veel näinud, et koprad läbi truubitoru käiksid, ikka üle tee jäljed, ehkki truubitoru ju ometi suure läbimõõduga ja võiksid sealt käia, raudu seal pole kasutatud.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Koprajaht püünisega

Postitus Postitas Eik »

Vaata abiks linkide all jutt olemas kuidas raudadega püüda.
http://www.marandi.fie.ee/jahipaun/jahipaun.htm
Klõpsa seal kopra pildil.
Andrus M
Postitusi: 170
Liitunud: K Veebr 23, 2005 7:24 pm

Re: Koprajaht püünisega

Postitus Postitas Andrus M »

Mina olen viimased aastad kobraste püüdmiseks, õigemini lõksu meelitamiseks kopranõret kasutanud. Rauad olen paigutanud sinna kus minul mugav ja tiht jumalast suvalistesse kohtadesse kraavi ääres. Kobras nii uudishimulik loomake, et ronib igale poole lõhnale järgi. Olen jälginud vaid seda, et ei kasutaks selle pesakonna loomade nõret, kus püüan.
Minu koduleht: http://andrusmuru.planet.ee
Vasta