Finnclassic 512s kellel on?

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Re: Finnclassic 512s kellel on?

Postitus Postitas laurits »

Ma ei kujuta ette kuidas te seda FC-ku alumist rauda väänate et mõlemad rauad kokku jookseks.Mul näitex 30-06 alumine raud 100m pealt O ja ülemine 5cm kõrgem! Neli lasku järjest tabamine eriti ei muutu!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Finnclassic 512s kellel on?

Postitus Postitas baddmann »

Ee...ööö...äääää.... ma pakuks, et kombirelva kohta on 100 m pealt 5 cm vahega väga hea kokkujooks. Ühe raua lased optika jaoks "päris" täpseks sisse ja teine on siis "nii nagu saab".

BM
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Finnclassic 512s kellel on?

Postitus Postitas tony »

Täpselt nii ta käibki.Tean vähemalt nelja meest kes omal relvad vastavalt soovile sisse lasknud (50m,50m,70m ja 100m). Loomulikult mitte kuul kuuli vaid 10cm ringi.Omal oli kunagi üks Tikka loks ja selle sain kah kerge vaevaga 50m peale jooksma.
MarekR
Postitusi: 32
Liitunud: K Sept 17, 2008 7:34 pm

Re: Finnclassic 512s kellel on?

Postitus Postitas MarekR »

Vintrauaga probleeme pole, selle saab täpseks. Sihik on siledaga jäigalt ühendatud ja need ei jookse kokku.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Finnclassic 512s kellel on?

Postitus Postitas baddmann »

Ega ka kaheraudsel vindil on sihik (optika või lahtine sihik, vahet pole) ülemise rauaga jäigalt ühendatud. Selle raua järgi paned optika (või lahtise sihiku) paika ja siis reguleerid kokkujooksu alumise raua reguleerimisega nii lähedale ülemise raua tabamuskohale kui võimalik. Pean tunnistama, et minu mõistus enam ei võta, miks peaks sileda või vintraudse ülemise raua puhul olema nii palju erinevust raudade ehituses ehk reguleeritavuses, et vintide puhul süsteem toimib ja kombi (sile+vint) puhul mitte. 50 m distantsil ei ole ka seda muret, et sileda raua kuul langeb tohutult ja vintraua oma lendab veel suht sirgjooneliselt.

BM
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Re: Finnclassic 512s kellel on?

Postitus Postitas laurits »

Soomlased näiteks paikavd FinnClassikuid (ei ole kohustuslik) kaheraudse vindi puhul alumise raua optika järgi! Loogika ütleb et kui on 100m null alumine raud siis 150 m null on ülemine (enam vähem) ja ei pea väääänama seda alumist rauda. Lähedalt lastes see 5cm ei mõjuta muffigi!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Finnclassic 512s kellel on?

Postitus Postitas kakuke »

Ei sa enam muffigi aru :D, et kui loom 100m peal siis lased alumisest rauast ja kui 150m peal siis ülemisest? :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Re: Finnclassic 512s kellel on?

Postitus Postitas laurits »

Kakuke, sul on Finnclassik või kuidas.....!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Finnclassic 512s kellel on?

Postitus Postitas kakuke »

Eip, aga ma olen tiirus näinud kuidas BM enda oma paika sätib ja selles valguses ei saagi mõne mehe jutust muffigi aru, eriti veel sileraua päästikuga püssi täpsusest 100 ja 150m peal, kui teemaks 5cm (loe, et olen kade, kuna minu laskeoskus selleni ei küüni). :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Finnclassic 512s kellel on?

Postitus Postitas peepk »

Huvitav lugeda,ostetakse kallis püss koos murega,kuidas 2 rauda küll ühte punkti regullida.Jah püss tõesti ilus ja ostaks endalegi kunagi ehk.Meenub mees kelle kaheraudne nii loge oli et peale 1 lasku lahti kukkus ja tubleti laskmiseks keerati raud ja lukuosa omavahel käsikruustangidega kokku kusjuures sihtimine toimus raua küljelt.On millele mõelda....
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Re: Finnclassic 512s kellel on?

Postitus Postitas laurits »

Laskmine toimus toelt (liivakott) ja püssil on peal optika 1.5-6x42 !
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Re: Finnclassic 512s kellel on?

Postitus Postitas ninja »

Kombidel suht peened rauad ja ei ole mõeldudki eriliseks täpsuseks ja eriti mitme lasu laskmiseks järjest ja väga täpselt. Seepärast ka normaalne, et hajuring kusagil 10 cm kanti, 100-150 meetri pealt, jääb . :wink:
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Re: Finnclassic 512s kellel on?

Postitus Postitas kraavik »

ninja kirjutas:Kombidel suht peened rauad ja ei ole mõeldudki eriliseks täpsuseks ja eriti mitme lasu laskmiseks järjest ja väga täpselt. Seepärast ka normaalne, et hajuring kusagil 10 cm kanti, 100-150 meetri pealt, jääb . :wink:


Rauad on maru peenikesed jah ja on üsna loogiline, et nende vibratsioon on tunduvalt suurem kui tavaraual, rääkimata varmintrauast. Ise tiirus kombist pole lasknud, aga ma siiski arvan, et see 10 cm hajuring koosneb kahest erinevast grupist, mille ühe moodustab alumine ja teise ülemine raud. Muidu ei oleks ju võimalik kokkujooksust üldse aru saada, kui rauad loobivad võrdselt kuule 10 cm hajuringi. Ehk sellel juhul oleks kokkujooks väga hea, lihtsalt püssi/moona täpsus on sant :D No eks omanikud kommenteerivad. Endalgi kombi mõte korduvalt peast läbi jooksnud.
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Re: Finnclassic 512s kellel on?

Postitus Postitas ninja »

Mul küll pole see paljukiidetud finnclassic vaid tavaline iz-94 (sile 12 ja 308 win). Relv oli juba päris täpne ostmise ajast ja peale tuuningut sai veelgi parem. Parimatel päevadel sai vindiga lastud teflon kuule (10,9 g) päris ühte auku (ilm oli ideaalne lihtsalt ja oli aega ja rahu ). Põhimureks pigem kombil oli optika kinnitus. Kusjuures kombi rauad ju otsast koos ja keskelt kah,,mida sa siis seal vabalt vibreerid ??? :wink:
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Finnclassic 512s kellel on?

Postitus Postitas Metslane »

Ma ei jaga päris hästi lahti seda, miks kombineeritud püss koeramehele ideaalne on? Äkki keegi aitaks seda lahti mõtestada, eriti just need, kes koeraga jahil käivad kombineeritud püss seljas!
Aim small, miss small!
Vasta