Karuott

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Karuott

Postitus Postitas andrus »

Ega ta muud ei teegi.Ja selle kokkutuleku korraldamisega on kah nii,et paljukest seal nende abi on....
jahismurf
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Karuott

Postitus Postitas Metslane »

Ikke natuke räägiti ka karust ja veidi ka jahimehest.
Delfis siis jutt ja ka ETV Aktuaalses Kaameras ja TV3'me Seitsmestes Uudistes.

See, et n.ö. ajaleht SL Õhtuleht ja n.ö. uudistemagasin "Reporter" seda ei näidanud on seepärast, et ei sobi kollasesse ajakirjandusse. Kordan veelkord, kui oleks karu esimese lasu peale maha jäänud ehk nagu ikka, oleks jäänud küsimus, kas oli ikka hädakaitse- küll siis oleks ka Reporter ja SL Õhtuleht omale uudise leidnud.

Nii ta on.
Aim small, miss small!
Oinanahk
Postitusi: 41
Liitunud: E Apr 26, 2004 11:35 pm

Re: Karuott

Postitus Postitas Oinanahk »

badmanniga 100% nõus.
ja pealegi- tegemist polnud antud juhul hädakaitsega vaid hädaseisundiga.

baddmann kirjutas:
Metslane kirjutas:Meelde tuletades veel vahvat Eesti relvaseadust, siis ainult see ja mitte hetkegi varem ei oleks olnud hädakaitse olukorda. Mäletan selgelt, et relvaeksamit tehes õppisin selgeks:
1) hädakaitse olukord ei ole see, kui mees karjub sulle, et tapab su ära ja võtab välja relva
2) hädakaitse olukord ei ole see, kui mees karjub sulle, et tapab su ära ja laeb välja võetud relva
3) hädakaitse olukord ei ole see, kui mees karjub sulle, et tapab su ära ja sihib laetud relvast
4) hädakaitse olukord tekib, kui mees sind tulistab


OT:
Mina küll ainult politseiametnikest õpetajate versioone hädakaitse kohta uskuma ei jääks, aga see ei ole see teema...

BM
one life? - live it!
Kasutaja avatar
kärss
Postitusi: 109
Liitunud: T Dets 04, 2007 1:58 pm

Re: Karuott

Postitus Postitas kärss »

Nujah , kusagil ju pole seaduses vist kirjas ka, et mis distantsilt ulukit ründavaks võib lugeda ja enesekaitseks võib tulistada. Isiklikult vast lähemale endale kui 5 meetrit ka karu ei laseks tulla. Mine tea mis mõtetega ta läheneb.Karu versus inimene situatsioonis tuleb ikka inimest ju eelistada.
Jahimehele igaljuhul head paranemist. Enesekaitse oli minu arust igati õigustatud.
metsas on mõnus
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Karuott

Postitus Postitas Metslane »

Tsiteerin Äripäeva: "Hädakaitse piiri tunnetamine on niivõrd hägune ja keeruline, et vale otsuse tegemisel võib enda kaitsjat oodata hoopis kriminaalkaristus." Niisamuti on hädaseisundiga ja varasematel aastatel on 3-5 m kaugusel karu tulistanud jahimehed ikka süüdlaseks jäänud. Näiteks: 1) http://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12748253 2) http://www.epl.ee/artikkel/403359

Siin issanda loomaaias teavad keskkonnainspektsiooni inimesed "paremini", millal võib hädakaitseks karu lasta. Kui distantsi küsid, siis vastus on, et 5 mm kägiveenist puudu ja lask on õigustatud!

Kohtus ei koti kedagi, et vihane metsloom oleks ilma otsustava lasuta inimese eluküünla lõpetanud. Samuti on Eestis hädakaitsega. 2006 aastal, kui Murastes majja tunginud pereisa lapsi kaitstes sattus kähmlusesse. Noalõõgi tõttu suri hiljem haiglas ründaja. Oli suur arutelu, kas oli ikka hädakaitsega. Seadused on mannetud ja karistused veel mannetumad. Tapjatele määratakse KÜMME aastat?? Naljanumber on karistusseadustik tahtlikule kurjategijale. Oma elu kaitstes on lihtsam vanglasse sattuda, kui pensionäri tagant varastades.
Aim small, miss small!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Karuott

Postitus Postitas aivar00 »

Ära külva paanikat- riigikohtu lahendis kõik korrektselt lahti seletatud. Juriidilist teksti aga kahjuks kõik ei pruugi mõista- Tumanovi puhul eksisid madalama astme kohtud.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Karuott

Postitus Postitas Metslane »

Ma ei ole nõus. Tumanovi puhul oleks ta pidanud karistada saama jahikohalt lahkumise eest ilma jahijuhataja loata. Mina ütleks, et päris karm karistus enesekaitseks tehtud lasu eest - kusjuures kohtuotsus selline, et kui ta poleks seda teinud, poleks seda juhtunud. Krdi selgeltnägijad meil välja kukkunud, ma küll ei tea mis tulevikus saada võib.
Aim small, miss small!
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Karuott

Postitus Postitas TiitR »

kult kirjutas:Mõtlemapanev seik- ühest ajust viis karu ja hunt :M
Mina siis see jahiline, kellele hunt ca. 25m. peale järsku ajust ilmus :D ...kuid jah, mõtlema panevad kahe põdravasikate (2 looma omad) kondid (suht värsked), et karude populatsioon selles piirkonnas ikka käest ära ja põtra sealt esialgu loota pole. Isegi sealkandi vanemad mehed punnitasid silmi, kui sellisest karude pundist kuulsid.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Karuott

Postitus Postitas Mart »

Huvitav kui kaugele meil julgetakse minna. Pean silmas, kas oodatakse esimene surnuks puretud koolilaps ära või võetakse mõistus enne pähe. Tuuakse näideteks teisi riike, et seal ka loomad ründavad jne. , aga seda ei arvestata, kui suurel pindalal need ründed toimivad. Eesti suurusel maalapil peaks ühest ründest piisama, et maha istuda ja korraliku analüüsi ette võtma, et kas kiskjate arvukus on ikka optimaalne. Miskipärast on tavalised linnakodanikud päris vaikseks jäänud, eriti need, kes eelmistel aastatel kõvasti suud pruukisid. Eestlane on harjunud kõiksugu elukatega kõrvu elama ja hoidnud joont, et elukad inimest respektiks, aga kui see elukas inimest enam tühjagi ei karda, siis on karta, et elukas, kes enam tavaelus toime ei tule, hakkab kergemat saaki otsima. Ja see aeg pole enam kaugel, kaitstud elukate iga hakkab varsti sinnamaale jõudma, et metsasaagist jõud üle enam ei käi.
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Karuott

Postitus Postitas Metslane »

Aim small, miss small!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Karuott

Postitus Postitas andrus »

Tra ma ei kannata enam selle mehe möla.Kas ta on loll või mängib lolli.Mind huvitab kas see oinas on üldse kunagi karuga kohtunud ligidalt või ajab ainult külmi jälgi. :VS
Ma kuulasin Sagadis selle kivipea juttu ja poole teema pealt kõndisime minema sest no nii loll ila suudab ainult tema ajada.
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Karuott

Postitus Postitas kakuke »

Ent mida ikkagi teha, kui Eesti metsas suur karu sulle peale jookseb? Peep Männil ütles, et kindlasti ei saa väita, nagu oleks laskmine sellises olukorras ainuõige käitumine ja ainult püssikuul see, mis su elu päästa võib. Aga samas ei saa väita ka vastupidist, kuna karu võib niisuguses olukorras tõesti ettearvamatult tegutseda.

"Siiski on tõenäosus, et laskmata jätmise korral vaid ehmatusega pääsed, tunduvalt suurem," lisas Männil.

See on tõesti julgustav jutt. Ainult kes selle julgeb läbi proovida? :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kalamees :)
Postitusi: 191
Liitunud: K Juun 21, 2006 11:26 am

Re: Karuott

Postitus Postitas kalamees :) »

kakuke kirjutas:
Ent mida ikkagi teha, kui Eesti metsas suur karu sulle peale jookseb? Peep Männil ütles, et kindlasti ei saa väita, nagu oleks laskmine sellises olukorras ainuõige käitumine ja ainult püssikuul see, mis su elu päästa võib. Aga samas ei saa väita ka vastupidist, kuna karu võib niisuguses olukorras tõesti ettearvamatult tegutseda.

"Siiski on tõenäosus, et laskmata jätmise korral vaid ehmatusega pääsed, tunduvalt suurem," lisas Männil.

See on tõesti julgustav jutt. Ainult kes selle julgeb läbi proovida? :D


No nii...kes on nõus märtriks hakkama :M ?
Aga andke mulle patusele andeks, kuid mina küll ei oota kuni karu mulle 1m kaugusele jõuab lootes, et ta siis TÕENÄOLISELT kõrvale keerab. Kui ikkagi näha, et peale tormab siis üle 5m küll lähedale ei lase. Odavam on süüdimõistmise korral trahvid ära maksta kui hiljem kahetseda. :|
julged teha, julge ka vastutada...
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Karuott

Postitus Postitas rajaleidja »

kalamees :) kirjutas:Aga andke mulle patusele andeks, kuid mina küll ei oota kuni karu mulle 1m kaugusele jõuab lootes, et ta siis TÕENÄOLISELT kõrvale keerab. Kui ikkagi näha, et peale tormab siis üle 5m küll lähedale ei lase. Odavam on süüdimõistmise korral trahvid ära maksta kui hiljem kahetseda. :|

..."Nad püüavad ootamatult kohatud inimest hirmutada sellega, et teevad inimese poole kiire sööstu, kuid viimasel hetkel põikavad kõrvale," kirjeldas Männil. Kõrvalepõige võib toimuda alles meeter-poolteist enne inimest...

Männil on ikka päris sassis omadega. Tema sõnutsi siis ei tohikski karu lasta kaugemalt kui 1m :VS :VS :VS
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Karuott

Postitus Postitas baddmann »

Minu meelest jällegi ei ole Männil seda soppa millega teda loobitakse ära teeninud. Tema ei ole öelnud midagi selle kohta, millal jahimees või mõni teine inimene satuks hädaseisundisse ja peaks karu vastu enesekaitseks relva kasutama. Küsimus oli lihtsalt selle kohta, kuidas metsloom käitub paanikas olles, haavatuna vms, mis on tal vastatud vägagi adekvaatselt. Keegi, s.h ka P. Männil ei ole keelanud kasutada enese kaitseks relva, veelgi enam - seda ei saagi keelata. Lihtsalt see isik, kel on rohkem rammu, enesekindlust, närvide vastupidamist ja ehk ka võimsam relv, see ehk julgeb oodata kauem (kuni karu tuleb n.ö 1 m), ja teine inimene jälle vähem. Inimesi on erinevaid, nii nagu ka loomi (karusid) on erinevaid.

BM
Vasta