Benelli Argo

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
hallivatimees
Postitusi: 47
Liitunud: K Aug 29, 2007 3:39 pm

Benelli Argo

Postitus Postitas hallivatimees »

Jagdhof müüb Benelli Argo komplekt 18,995 eek. Komplektis punatäpp optika mille hinnaks 5,990 eeki. Saadaval kal. .308Win ; .30-06Spr ja 9,3x62. Kas kellegil on kogemusi selle relvaga. Kas tasub osta?


http://www.jagdhof.ee/?peaID=2&mod=toode&toode=28
Viimati muutis hallivatimees, K Okt 08, 2008 6:47 pm, muudetud 1 kord kokku.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Benelli Argo

Postitus Postitas Ats »

Käisin tiirus laskmas ning kuulsin, et poes (seda millises ei tea) keeratakse Benellidel optika esimesel kinnitusel vint maha (pingutavad liiga üle).
Pole looma, pole probleemi!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Benelli Argo

Postitus Postitas rajaleidja »

Olen sellest vist deerhuneri teema all ka kirjutanud juba, aga igatahes peale pikka jahumist tunnistas müüja, et tema seda optikat sellele relvale peale ei paneks, sest vastu ta seal ei pea.
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: Benelli Argo

Postitus Postitas AndresR »

hallivatimees kirjutas:Jagdhof müüb Benelli Argo komplekt 18,995 eek. Komplektis punatäpp optika mille hinnaks 5,990 eeki. Saadaval kal. .308Win ; .30-06Spr ja 9,3x62. Kas kellegil on kogemusi selle relvaga. Kas tasub osta?


http://www.jagdhof.ee/?peaID=2&mod=toode&toode=28

Mul omal sama relv 30-06.Ühtegi halba sõna ei ütle küll,aga selle optika kohta ei oska öelda.Mul siiani delta olnud aga plaanin swarovski uue mudeli vastu vahetust.Relva puhul soovitan kindlasti 30-06 mitte 308win,kuna 308-sal on kõige raskem kuul 11.7g. Kasutasin varem Norma vulkanit 11,7g. ja nüüd läksin üle norma oryx 13g.Löögijõud on ikka hoopis teine kui sa võrdled 308-ga.Kuigi pean mainima et pole kunagi vulkani 11,7 g. hätta jäänud:) A see kõigest minu soovitus:)
hallivatimees
Postitusi: 47
Liitunud: K Aug 29, 2007 3:39 pm

Re: Benelli Argo

Postitus Postitas hallivatimees »

Et siis oleks mõttekas osta relv 13000eekiga ja optika mingi teine osta?
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: Benelli Argo

Postitus Postitas AndresR »

hallivatimees kirjutas:Et siis oleks mõttekas osta relv 13000eekiga ja optika mingi teine osta?

Vaevalt sa seda benellit 13000 kuskilt saad.Soovitan ära osta ja siis optikale mõelda,kuna minuarust maksab ta ka ilma optikata samapalju.Kui kehv optika siis viska kasvõi minema:)
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Benelli Argo

Postitus Postitas aivar00 »

Endal 9,3-ne. Olnud pea aasta ja optika on ML&T. Optikal kiirkinnitus on Kilic-Mac. Siiani toiminud hästi. 9,3 võtsin selleks, et võsas kuuli kõrvale ei viiks. Kasutanud olen 18,5 gr kuule. Maha võtnud kaks kulti ja põdra. Kõik jalapealt kukkunud.
Aga ostmise kandi pealt- Deerhunter sulle küll alwet ei tee. Ainult nii võid neile ise kingituse teha, et ostad komplekti ja optika jätad poodi. Veidi odavam variant tuleb kui sul või su sõbral on olemas Küti äri kliendikaart. Sellega saad relva sama hinna eest kätte ja ostmisel ei saa sa loengu osaliseks- nende nänn kõige kõige jne.
Mulle väideti deerhunteris, et 9,3 viimane eksemplar ja millal uusi tuleb ei tea(ostetakse nagu sooje saiu)- pärast selgus, et relv meil registris juba 2 aastat olnud...
Aga loe vanu teemasi- seal asjad pikalt lahti seletatud. Kokkuvõttes olen mina relvaga rahul ja peenemat kui 9,3 poolautomaati ei ostaks...
Kaugemalt õngitsemiseks juba teised kaliibrid. Aga noh kellele eme ja kellele tütar- ise otsustad.
ikka lõbusalt
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Benelli Argo

Postitus Postitas andrus »

Aga kui sa peaksidki minema Jagdhofist midagi ostma vali selline päev kus on tööl Janno.Siis ei pea sa kuulama igasugu targutusi ja muud jura.Mees räägib alati asjalikku juttu ja annab suht koht head nõu.
jahismurf
kalamees :)
Postitusi: 191
Liitunud: K Juun 21, 2006 11:26 am

Re: Benelli Argo

Postitus Postitas kalamees :) »

Kui optika ikka tõesti ei sobi siis võid selle alati eraldi ka maha müüa - saad natuke raha isegi tagasi :lol:. Püssi kohta kahjuks ei oska miskit öelda, kuna ise rohkem sileda fänn :).
Teenindusest aga nii palju, et olen mina sealt poest ostnud nii püssi, saapad, binokli, moona, hooldusvahendeid jne jne jne... ja pole olnud kordagi, kus ma EI OLEKS letihinnast alla saanud. Nii et kui ikka relv meeldib, hind sobib siis ei usu et asi teeninduse taha jääb.
julged teha, julge ka vastutada...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Benelli Argo

Postitus Postitas aivar00 »

Just-just letihinnast alla. Hea kui sinisilmseid veel ilmas leidub- ära ülekannet tee maksa sulas- jne. Kui sa ostad sama asja mujalt saad ilma aleta odavamalt- sama benelli 9,3*62 lisa salv- Trapperis 590.- ja Jagdhofis 1700.- Väike ale lahkelt ja salv 1500.- :lol: "spesial price only for yo" :lol: :lol: :lol:
Aga iga mees teab ise mida kuskohast ostab. Kokkuvõttes relvade hind on vägisi ehk kunstlikult alla toodud. Seda, et relv ainult "13 000 kätte" on sinisilmsetele... Mina sain "alet" relva ja optika kinnituse pealt- väidetavalt 1500.- Kui oleks aga võtnud nn. komplekti ja ostnud lisaks optika kiirkinnituse hind ikka sama olnud ainult optika lisaks veel olemas. Nüüd jah mõtlen, et seda odavat optikat saad kasvõi 22 LR-i peal kasutada kui märklehte toksid.
ikka lõbusalt
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Benelli Argo

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kaliibri valikul siiski juhiks tähelebanu jaärgmistele väga olulistele asjadele,enda kehakaal ,eelnev vintrelvast laskekogemus/oskus.Kui oled Aivariga 00 ühte kaalu siis pole vahet ,aga kui kaal on taoline nagu siinsel musklimehel :D Feenil ,siis peaks natuke tulevikupeale mõtlema.Raske kuuliga on muidugist võimalik loomi surmata ,aga seal on ka miinuseid.Esiteks on tagasilöök kõvem (mõjutab enda lasketäpsust) ,teiseks on lennu trajektoor kõveram,kolmandaks on kerge kuuli algiirus suurem,mis nullib kuigivõrd raskema kuuli energija eeliseid.Meie peres on üks jutuks olev relv olemas 308 w 22" raua pikkusega.Väga täpne ja tõhus .Tulejõust on piisanud ka 300-jalt meeetrilt kuldmedali pullile ja seda 9,7 g SHH kuuliga ,rääkimatta siis veel väiksematest elukatest .Optikaks on Zeiss 3-12x56 .Aga eks otsus ole ikka sinu teha. Juhul kui see 13000 on uue püssi hind ,siis on see küll väga soodus,mina maksin vist 18000-de kanti.
Kasutaja avatar
-Ivar-
Postitusi: 204
Liitunud: L Aug 16, 2008 9:10 pm

Re: Benelli Argo

Postitus Postitas -Ivar- »

kalamees :)
Postitusi: 191
Liitunud: K Juun 21, 2006 11:26 am

Re: Benelli Argo

Postitus Postitas kalamees :) »

aivar00 kirjutas:Just-just letihinnast alla. Hea kui sinisilmseid veel ilmas leidub- ära ülekannet tee maksa sulas- jne. Kui sa ostad sama asja mujalt saad ilma aleta odavamalt- sama benelli 9,3*62 lisa salv- Trapperis 590.- ja Jagdhofis 1700.- Väike ale lahkelt ja salv 1500.- :lol: "spesial price only for yo" :lol: :lol: :lol:
Aga iga mees teab ise mida kuskohast ostab. Kokkuvõttes relvade hind on vägisi ehk kunstlikult alla toodud. Seda, et relv ainult "13 000 kätte" on sinisilmsetele... Mina sain "alet" relva ja optika kinnituse pealt- väidetavalt 1500.- Kui oleks aga võtnud nn. komplekti ja ostnud lisaks optika kiirkinnituse hind ikka sama olnud ainult optika lisaks veel olemas. Nüüd jah mõtlen, et seda odavat optikat saad kasvõi 22 LR-i peal kasutada kui märklehte toksid.


Selles ma ei kahtlegi, et mõni asi mujal odavam on ning mõnigi kord konkurendid neid teenindusega üle löövad. Toidupoodidega on ju sama moodi, et a la munad on ühes poes soodsamad, piim aga teises. Keegi ei keela ju kõiki poode läbi joosta ja iga asi erinevast poest osta - osta sealt kust süda lubab :D.
Võib olla ma sain valesti aru, kuid minule jäi mulje et antud pakkumine (millest teema alguse sai) on hinna poolest soodne ja ostjale vastuvõetav - küsiti vaid relva/optika sobivusest/teiste kogemustest :M.
Mina käisin ka relva valides kõik poed läbi. Proovisin nii vene kui lääne püssi. Ning lõpuks jäi valik püssile, mida müüd vaid Deerhunter. Ja kuna tehti veel allahildlust ka siis miks ma ei oleks pidanud seda püssi sealt ostma? :?
julged teha, julge ka vastutada...
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Benelli Argo

Postitus Postitas kirp »

Omal kah 9,3x62 Argo. Laseb tõesti väga hästi. Enamus loomi jäävad suht kohe maha isegi kui väga õnnestunud lask ei ole. Täpsus on automaadi kohta ka hea. Tagasilöök on talutav, sest pole eriti äkiline, sihuke pikk ja rahulik. Kauge maa kaliiber tõesti ei ole - 150 pealt hakkab märgatavamalt langema. Põdra saad 250m pealt ikkagi maha ega kuul nüüd nii hullult ka kuku.

Negatiivse poole pealt niipalju, et kui plaanid ise padruneid laadida, siis Argo ja antud kaliiber on keeruline kombinatsioon. Padrunipesa näib Benellil olevat suhteliselt kitsas ja kesta kalibreerimisel peab olema eriti hoolikas (muidu ei lähe lukk kinni).

Teiseks Argo puuduseks on padrunisalv, mis läheb "tuugalt" sisse ja kui korralikult kinni ei vajuta, võib ära kaduda. Ka pidin algul salve servi väheke painutama, et padrun õieti jookseks. Aga selle sain korda ja nüüd tõrkeid ümberlaadimisel pole. Kõige paremini jookseb Norma 18,5 g Plastic Point (punase plastotsaga). 15g Vulcan on kuidagi järsu pauguga ja ei meeldi.
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Re: Benelli Argo

Postitus Postitas kraavik »

aivar00 kirjutas:Just-just letihinnast alla. Hea kui sinisilmseid veel ilmas leidub- ära ülekannet tee maksa sulas- jne. Kui sa ostad sama asja mujalt saad ilma aleta odavamalt- sama benelli 9,3*62 lisa salv- Trapperis 590.- ja Jagdhofis 1700.- Väike ale lahkelt ja salv 1500.- :lol: "spesial price only for yo" :lol: :lol: :lol:
Aga iga mees teab ise mida kuskohast ostab. Kokkuvõttes relvade hind on vägisi ehk kunstlikult alla toodud. Seda, et relv ainult "13 000 kätte" on sinisilmsetele... Mina sain "alet" relva ja optika kinnituse pealt- väidetavalt 1500.- Kui oleks aga võtnud nn. komplekti ja ostnud lisaks optika kiirkinnituse hind ikka sama olnud ainult optika lisaks veel olemas. Nüüd jah mõtlen, et seda odavat optikat saad kasvõi 22 LR-i peal kasutada kui märklehte toksid.


Kuigi ma arvan Jagdhofi teeninduse ja hindade kohta sama, mida enamus siinsetest, siis mina sain Argo toonasest Deerhunterist siiski odavamalt kätte kui mujalt. Toona oli nende hind vist kah 18 900 ja kaasas oli Baueri mingi 1x22 punatäppsihik. Küti Äri (mida ma väga austan nende asjatundlikkuse ja ülihea teeninduse pärast) pakkus Argo hinnaks koos alega samamoodi 18 900 (kui mälu ei peta). Ostsin püssi siiski Deerhunterist ja müüsin hiljem selle Baueri sihiku 1500 krooksu eest maha. Seega tuli püssi hinnaks minu jaoks 17 500.- Optika ja jalad ostsin juba mujalt. Niiet kui see kaasapakutav optika õnnestub näiteks 2-3 tuhhi eest maha parseldada, siis saad püssi Jagdhofist kõvasti odavamalt. Ega püss selletõttu kehvem pole, et selle müüja ***** on :)

Aga püssist endast niipalju, et mul 30-06 ja ma ei nurise mitte millegi üle. Igati mõnus relv, jahipidamiseks piisavalt täpne ja välimus kah kaasaegne. Optika võiks jah olla ikka selline kvaliteetne. Ainuke asi, et poolautomaadiga pead ikka hästi ettevaatlik olema ja meeles pidama, et peale igat pauku on su relv jälle laetud ja vinnastatud. Puhastamist on poolautomaadiga rohkem kui poltlukuga relval, aga see lisavaev pole märkimisväärne. Kui sa ei viitsi puhastamiseks alati relva lahti kiskuda, siis tuleks sul osta BoreSnake puhastusnöör.
Vasta