Rajakaamera aku

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
sussver
Postitusi: 14
Liitunud: T Apr 01, 2008 2:45 pm

Rajakaamera aku

Postitus Postitas sussver »

Küsimus selline et kui pikalt peab rajakaamera akut laadima et se täis saaks? Kaamera ostetud suvel viljandist koos aku ja laadijaga. Aku kestab max kuu aega (kas seda natuke vähe pole)
Laadijal peal kaks tuld, punane (süttib siis kui valesti ühendada ) ja roheline. Roheline põleb kogu aeg, see ei kustugi ära. aku võib ka kaks ööpäeva laadimas olla. Et mitu tundi ma peaks seda akut siis laadima?
karvane
Postitusi: 90
Liitunud: N Juul 28, 2005 2:59 pm

Re: Rajakaamera aku

Postitus Postitas karvane »

kui aku täis,siis alles kustub roheline ja kui ei kustu,no siis hakkab aku pe... minema,
Jaht on kunst kus padrunitega ei koonerdata ja vange ei võeta.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Rajakaamera aku

Postitus Postitas Eik »

Kas all olev nupp on 12v peale lülitatud ?
Roheline tuli kustub kui aku täis, vahest, kui aku päris tühi,
ei taha laadima hakata, siis tuleb anda teise 12v aku pealt
natuke klemmidele "starterit", siis saab korda.
sussver
Postitusi: 14
Liitunud: T Apr 01, 2008 2:45 pm

Re: Rajakaamera aku

Postitus Postitas sussver »

nupp on 12v peal ja alati on ta ka laadinud,aga seda ei tea kas täis. tuli pole mul kunagi ära kustunud, ka siis mitte kui kaks ööpäeva järel olnud.
Kaua se aku teil siis tavaliselt laeb?
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Rajakaamera aku

Postitus Postitas Feen »

2-3 päeva ikka.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Rajakaamera aku

Postitus Postitas kakuke »

Mul läks viimati 7Ah aku täis laadimiseks vähemalt kolm ööpäeva. Aku oli täitsa tühi ka. Aku kestvus sõltub palju ka sellest, et palju ta sul seal välguga pilti öösel teeb. Kui iga öö kaamera esine nagu päeval siis pole midagi imestada. Võta või näitena kõrvale, et palju fotoaparaadi akud vastu peavad, kui pidevalt klõpsida. Arvesta, et rajakaamera on 24h sees ka ja valmis looma jäädvustama. Mul viimati pidaski vist kuu aega vastu, kui nädalas tegi vähemalt 100 pilti ja praktiliselt kõik pildid olid öösel välguga tehtud. :M
Mingid söötja akud (6V) on mul küll aja jooksul nii tuksi läinud, et lõplikult täis ei saagi ja mingid olen ise pekki keeranud selliselt, et olen unustanud lülitamast laadija 6V peale, kui olen eelnevalt kaameraakut laadinud ja siis lasnud kohe 12V peale. :twisted:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta