Beretta vs Rizzini

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
kalamees :)
Postitusi: 191
Liitunud: K Juun 21, 2006 11:26 am

Beretta vs Rizzini

Postitus Postitas kalamees :) »

Käisin siis mõni aeg tagasi sileraudseis piilumas ning üldine mentaliteet on, et ega ikka alla 20 000.- korraliku püssi ei saa (kuna soov klassikalist kaheraudset pukkpüssi soetada). Eks iga müüa kiidab muidugi oma ning kuna jõudsin käia ainult Ülemiste Jagdhof´s ja Tartu mnt. Küti Äris siis jäidki silma need brändid (teemast mööda minnes pean mainima, et teenindus oli mõlemas poes suurepärane :D). Kuidas siis on - kumba peaks eelistama? Äkki oskate nõu anda, kuna sellist summat ikka niisama raisata ka ei tahaks :M
julged teha, julge ka vastutada...
s4u4l4e4v4
Postitusi: 9
Liitunud: K Aug 03, 2005 2:58 pm

Re: Beretta vs Rizzini

Postitus Postitas s4u4l4e4v4 »

Soovitan vaadata ka Finnclassic 512 SD Rapla poest.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Beretta vs Rizzini

Postitus Postitas sooviku »

Tegin ka mõni nädal tagasi selle püssi otsimise-ostmise kadalipu läbi ja tundub,et sain hea relva.Käisin läbi kõik Tallinna minule teadaolevad relvaärid.Silitasin ja katsusin õlga hulga erinevaid sileraudseid.Sellele kõigele eelnes veel mitu kuud eeltööd(internet,laskmine ja meeste käest uurimine).Kõige rohkem soovitati osta Berettat,Rizzini kohta halba midagi ei öeldud.Mida aeg edasi,seda rohkem hakkas mulle aga meeldima hoopis Browning :D .Ja nii lõpuks läkski,et ostsin Sikupilli Jahipaunast Browning GTS-i,hind 29000 kr ja antakse alla ka.Kõigist proovitud püssidest istus Browning minule õlga kõige paremini.Ja nüüd läks 1978-ndal aastal ostetud Toz-34 pensile :D .
Naine võib olla,koer peab olema!
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Beretta vs Rizzini

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Oskab keegi midagi rääkida Hubertus`e sileraudsest? Hispaanias tehtud relv, vahetatavad tšokid, ühe päästikuga. Uurisin seda relva Helsingi relvapoes, jättis väga sümpaatse mulje, hind ka ainult 850 euri (y) Tundus ilusti tasakaalus olev, mõnus käes hoida, väljanägemine kah viisakas. Ainuke miinus minu jaoks lühike kaba, aga see mul juba tuttav probleem relva valides :lol:
Kahjuks pole kaupmehel seda relva veel kodulehel üleval. Mehed muidu väga asjalikud ja abivalmid (y) On valmis relva ostul kõik vajalikud paberid Soome pool korda ajama ja peale ostu relva ka sadamasse tolli toimetama.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Beretta vs Rizzini

Postitus Postitas honkomees »

sooviku kirjutas:.....Ja nüüd läks 1978-ndal aastal ostetud Toz-34 pensile :D .

Krt, teil ju tuliuus toss ja juba pensile. Mul kõikse uuem sileraudne (kah Toz-34) vist 70-ndast peri...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Beretta vs Rizzini

Postitus Postitas sooviku »

Ma tean,et ajaloomuuseumis on veel vanemaid relvi :wink: .
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
Mattis
Postitusi: 39
Liitunud: R Okt 08, 2004 2:00 pm

Re: Beretta vs Rizzini

Postitus Postitas Mattis »

Sai Rizzini 12/76 ostetud. Raud 74 cm. Kaasas 5 pikka tsokki (steel shot). Ostsin selle kuna väga mõnus tundus käes ja palges. Mulle tähtis, et kuul ka ilusti jookseks ja seda ta tõesti teeb. Nv. avas püss põdrajahis oma skoori :)
Võrreldes odavama otsa berettaga tundub, et tegu on kindlasti samaväärse, kui mitte parema relvaga (Silver Pigeon S). Eelis ju seegi, et tsokkid on pikemad. hind ka natsa soodsam. Mulle isiklikult meeldib veel ka see, et latt on laiem.
Mnjah... muidugi tuleb relvameistrit korra külastada kuna rihmakinnitus aas vaja raua külge kruvida. Kaba sisse puidukruvi keeramisega saab ehk ise hakkama :wink:
Otsid mind - MINE METSA :) !
kalamees :)
Postitusi: 191
Liitunud: K Juun 21, 2006 11:26 am

Re: Beretta vs Rizzini

Postitus Postitas kalamees :) »

Mattis kirjutas:Sai Rizzini 12/76 ostetud. Raud 74 cm. Kaasas 5 pikka tsokki (steel shot). Ostsin selle kuna väga mõnus tundus käes ja palges. Mulle tähtis, et kuul ka ilusti jookseks ja seda ta tõesti teeb. Nv. avas püss põdrajahis oma skoori :)
Võrreldes odavama otsa berettaga tundub, et tegu on kindlasti samaväärse, kui mitte parema relvaga (Silver Pigeon S). Eelis ju seegi, et tsokkid on pikemad. hind ka natsa soodsam. Mulle isiklikult meeldib veel ka see, et latt on laiem.
Mnjah... muidugi tuleb relvameistrit korra külastada kuna rihmakinnitus aas vaja raua külge kruvida. Kaba sisse puidukruvi keeramisega saab ehk ise hakkama :wink:


ma arvan, et kindlam oleks ka puidukruvi keeramine relvameistsi hoolde jätta. kindlasti ei küsita selle eest "hingehinda" ning kindlam tunne ka (kui miskit viltu läheb siis on keda süüdistada :lol:).
kui aga endal käsi ikka nii kindel, siis anna tuld :D
julged teha, julge ka vastutada...
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Re: Beretta vs Rizzini

Postitus Postitas robi1 »

Käisin ka täna olude sunnil Ülemiste Jagdhofis, ja nagu ikka sai kõvasti hirnuda.Üks algaja jahimees tahtis osta sileraudset ja müüija jutust selgus, et peale Rizzini püsse maa pealt pole teisi mõtet vaadatagi.Kui ostja julges seal midagi Hispaania ja Vene päritolu relvade kohta küsida,siis seda sitta soovitati ainult vanarauaks viia.Rizzini pidi nii hea relv olema et isegi Foorumi põmmpead pidid seda soovitama.Kõige rohkem häiris nagu see, et seda kõike räägiti nii kõvasti et koridori oli kosta. :lol: :VS
metsas käi tasa tasa.....
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Beretta vs Rizzini

Postitus Postitas kakuke »

robi1 kirjutas:... Rizzini pidi nii hea relv olema et isegi Foorumi põmmpead pidid seda soovitama.Kõige rohkem häiris nagu see, et seda kõike räägiti nii kõvasti et koridori oli kosta. :lol: :VS

Tundsid ennast kohe puudutatuna? :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Re: Beretta vs Rizzini

Postitus Postitas robi1 »

kakuke kirjutas:
robi1 kirjutas:... Rizzini pidi nii hea relv olema et isegi Foorumi põmmpead pidid seda soovitama.Kõige rohkem häiris nagu see, et seda kõike räägiti nii kõvasti et koridori oli kosta. :lol: :VS

Tundsid ennast kohe puudutatuna? :D
Tundub et sa tundsid ennast puudutatuna :shock:Kuna olen ise ka kaupmees siis häirib ikka küll kui teisi maha tehakse,ise üritan ka oma kaupa üles kiita,aga mitte teisi see juures materdades.
metsas käi tasa tasa.....
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Beretta vs Rizzini

Postitus Postitas kakuke »

Võta asja huumoriga. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Re: Beretta vs Rizzini

Postitus Postitas robi1 »

kakuke kirjutas:Võta asja huumoriga. ;)
Võtan (b) (y)
metsas käi tasa tasa.....
Vasta