Jaht hagijaga

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
maris
Postitusi: 220
Liitunud: P Jaan 27, 2008 7:09 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas maris »

http://www.dobermann.ee/chill/esteri08.html

Seal ka link minu tehtud piltidele, kahjuks täiskasvanud emastest pole nö individuaalpilte, sest olin ise koeraga ringis.
www.sakste.com - Sakste eesti hagijad
epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
kuro
Postitusi: 132
Liitunud: L Dets 30, 2006 8:31 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas kuro »

Tere,hagijate peremehed! Kas on ka uusi, kel hagijas majas? Tegime täna koeraga väikese ringi.Ilm oli jube, tuul ja vihm. Saime ikka paar looma lendu ka,aga lasta ei õnnestunud.
kuro
Silverx
Postitusi: 92
Liitunud: P Okt 30, 2005 6:19 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas Silverx »

tere,
Ootame lund, kuid on saanud ka ise korra käia, ilm oli äärmiselt vilets seega resultaat ka 0
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas Feen »

Me tegime ka mõne mehega tiirud, üle nädala tagasi). Jahti oli kõvasti, kogu aeg oldi kitsedel sabas :) Samas, päeva lõpuks olid 2 rebst maas. Kui , Rebane huvitab ikka rohkem kui kits ning lume tulekul ja jälgede olemasolul läheb asi konkreetsemaks.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas andrus »

Andke nüüd mehed nõu, mida teha hagijaga kes peale jahti enam kätte ei anna.Vahest saab teise autosse kui mõnda aega eest ära sõita siis teed tagant kuudi lahti ja tuleb peale aga enamus aja tuleb teist ikka oodata millal tema suvatseb tulla.
jahismurf
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Sellele pead hakkama mõtlema kui kutsikaga esimest korda metsa lähed.Pead olema visa ,ega loobuma kunagi .Kui näeb ,et on võimalus ära hiilida ,siis hakkabki tembutama.Mina olen oma koeri pärast sellist vigurdamist kurjaga paika pannud/turjast sakutanud.Koer peab teadma kelle jalas püksid on ,muidu jäädki jantima.Veel pead koerale autos leidma sobiva koha kus ta alati peaks olema.Minu koerad ei lebota istmetel vaid on enamasti kõrvalistuja jalamatil ja seda ka üksinda autos.Kui seal ära harjub võid vahel vajadusel mujale lubada,pagasniku näiteks.Üldiselt libeda põhjaga kumkasse ei soovitaks vähemalt algul toppida.Proovi ise sellises ebakindlas toosis reisida , ühest seinast teise paiskudes.Siis hakkabki autot vihkama ja ei tule autosse.Minu omad igaljuhul tulevad meelsamini ette matile,kui tagumisest luugist pagassi.Istmetele ei luba ma neid teadagi miks! On ta siis kus on ,koer peab end autos sõidu- ajal turvaliselt tundma,mitte ühest seinast teise paiskuma.Kätte andmist harjuta ka kodus enne sõitma minekut,ikka enne sõitu rihmaotsa ja siis autosse. Ja nagu ütlesin ,iga kinnivõtmis üritus tuleb lõpule viia,kaua see ka aega ei võtaks ja kavalust või mis iganes taktikat kasutad.Tuleb ilusti juurde kiidad,mängib lolli-karistad.Mõni küll ütleb,et ei tohi karistada,aga mina olen oma koerad kõik sedasi korda saanud.Jalutusrihmaga ei tohi lüüa.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas kakuke »

Meil üks jahimees pajatas, et neil teises jahtkonnas kasutatakse ühe tõrksa taltsutuseks spets kaelarihma, mille pult peremehe käes.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Silverx
Postitusi: 92
Liitunud: P Okt 30, 2005 6:19 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas Silverx »

liiga modernseks kisub see jahindus ära,koertel elektrilised kaelarihmad jne..
lihtsam oleks koeraga teha kuskil võõras kohas mõni lühike ots,võttes mõnd koera lemmikut maiust kaasa,ja nii tuleb proovida õpetada,hea mõjub palju paremini kui halb.Koer ei saa aru mille eest teda karistatakse kui ta peale pikka püüdmist ja meelitamist lõastatakse ja nuheldakse..
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas Olgerd »

Andruse jutust küll välja ei loe, kas tegemist on kutsikaga või juma täiskasvanud koeraga, kutsika teemal oleks sellest kombest kergem lahti saada, aga täiskasvanud looma enam väga ümber ei õpeta ehk siis tõesti aitab selline kaelarihm. Ma ei väida, et täiskasvanud koera oleks võimatu õpetada, aga jahi teemal on instinkt ikka suht kõva ja koer tahab koguaeg metsas olla seega võib see suht raskeks kujuneda.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas andrus »

3aastane
jahismurf
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas aivar00 »

Mina arvan, et ka 3 aastasest saab asja. Enda terjer ka alguses trikitas. Sai ka teisele "sõnad peale loetud" ja turjast sakutatud. Sai asja selgeks küll. Järgmine kord hakkas trikitama kui loom lastud oli. Eriti veel kui sisikond väljas- ei andnud isegi ligi. Jälle sama nali- aga koera taga ajama ei tohi hakata- nagunii kätte ei saa. Ikka kannatusega ja maiusega. Nüüd ei ole enam nii palju trikitanud. Vahest küll pead mitu korda kutsuma, kuid olen tähele pannud, et mida rahulikumalt ja vaiksemalt sa koerale käskluse annad seda paremini kuuletub.
ikka lõbusalt
Silverx
Postitusi: 92
Liitunud: P Okt 30, 2005 6:19 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas Silverx »

arendaks seda teemat nüüd natuke edasi
vahepeal detsembris tegi lund,kas keegi käis ka proovimas ning kui käis kuis tulemused...?
kuro
Postitusi: 132
Liitunud: L Dets 30, 2006 8:31 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas kuro »

Ilm ei soosi hahijajahti. Eile oli koorik lumel ja täna väga tugev tuul. Teed kõik jääs ja vesi peal, koeral raske jälge hoida.Jänes sai ikka ära nähtud ja koer ajas paar tundi. Jänes käis neli korda üle jäise tee, aga lõpuks ikka koju tagasi.
kuro
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas Feen »

Kuuldavasti hagija jaoks pahad ilmad, koorikuga lõhub jalad ära (pidavat muidugi rohkem eesti hagijate probleem olema). Vahepeal on värsket lund olnud ning need, kes käivad, miskit ikka lasevad. Praeguse ilmaga on jälle vana jama.. pole korralikku lund, vett ka palju. Kui annaks jälle lund, oleks rebased liikvel. St, et rebaseid on palju väikestes tükkides ka. Mehed kokku, ümber metsa ja jahti. Pole seda muret, et koer 3-4-5 tundi rebasel järel ning õhul on tulemuseks päev otsa koera otsimist.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kuro
Postitusi: 132
Liitunud: L Dets 30, 2006 8:31 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas kuro »

Õhtul tuli väike lumekirme maha, kohati sai jälge lugeda. Jänes oli palju liikunud . Ilm oli ilus, koer töötas hästi. Algul oli looma leidmisega raskusi, aga kui jänese lendu sai,siis pidas jälge hästi. Mehed tegid seitse lasku. Õnne oli ka - jänestel ja rebasel. Kas keegi veel hagijaga jahti pidas?
kuro
Vasta