Sea kihv

Vahetame muljeid ja kogemusi jahitrofeede valmistamisest ja hooldusest .
pajero
Postitusi: 83
Liitunud: K Aug 01, 2007 8:18 pm

Re: Sea kihv

Postitus Postitas pajero »

miks jamada igasugu liimidega.tuleb kuivatada lihtsalt jahedas(mitte üle +10) ja kuivas kohas.temperatuur peaks ka olema enamvähem ühtlane.ei ole veel ükski lõhki läinud.
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Re: Sea kihv

Postitus Postitas Jack »

Kõige lihtsam moodus kihv lõualuust kätte saada on jätta mõneks ajaks roiskuma. Eriti suvel soojaga saab kihva (isegi suured) juba paari nädala pärast ilma vaevata lõualuust välja tõmmata. Katsetatud värk ja toimib.
...kohe metsa...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Sea kihv

Postitus Postitas kakuke »

Enda sea kihvad lasin vääristada Hillar Koppal. Tema pajatas, et põhiline viga see, et kihvad keedetakse lõhki. Enne keetmist leotab lõualuid külmas vees paar päeva. Tema pidi neid päev otsa keetma ja temp ei lähe selle jooksul üle 80 C. Mingi hetk proovib, et kas saab kätte ja kui ei saa siis keedab edasi jne. Täitab valge epoga. Alusele on pandud kihvad kruviga tagant poolt. Minu foorumi albumis on pilt ka vääristatud kihvadest. Kuna tema töö kvaliteet ja selle eest küsitav raha on väga hästi paigas siis tulevikus, kui peaks veel sellist õnne jaguma, lähen kindlasti tema juurde tagasi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Re: Sea kihv

Postitus Postitas Jahimees »

Ise olen rahulikul tulel keetnud ~2tundi ja siis jätnud koos veega jahtuma üheks ööpäevaks. Siis seal ta ka liguneb ja kihv tuleb vaevata välja. Senini lõhki pole läinud.
Kas tuleb jaht???
Andrus M
Postitusi: 170
Liitunud: K Veebr 23, 2005 7:24 pm

Re: Sea kihv

Postitus Postitas Andrus M »

Sea kihvasid olen alusele kinnitanud enamasti mingi kontaktliimiga. Kui on vaja neid hiljem aluselt mõõtmiseks või millekski muuks maha võtta, siis olen kasutanud ka takjakleeplinti - võrdlemisi mugav. Ei taha küll kedagi halvustada, aga kruvidega kinnitus nii väikeste asjade puhul tundub liialt töömahukas ja vanamoeline. Need ajad on juba ammu möödas kui peale viletsate vene kruvide muid kinnitusvahendeid lihtsalt polnud saada. Minu tehtud asju võite vaadata minu lehelt ja hinnad on ka enamasti kõigile taskukohased.
Minu koduleht: http://andrusmuru.planet.ee
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Sea kihv

Postitus Postitas kakuke »

Eks ta tõesti maitse asi ole, aga ma ei raatsinud nii väärikatele kihvadele isegi papist pressitud alust alla panna, mis välimuselt oli äravahetamiseni sarnane täispuidust alusega. Niigi siin elus liialt palju odavamaigulisi lahendusi. Korraliku töö eest pole kahju Jakobsoni välja käia ja ei usu, et mujal oluliselt odavamalt hakkama saab võtmed kätte lahenduse puhul. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Sea kihv

Postitus Postitas aivar00 »

Pakun välja Kakuke, et sinu lahendus "võtmede kätte" Jakobsoni eest on lihtsalt "jõulukingitus".
ikka lõbusalt
Andrus M
Postitusi: 170
Liitunud: K Veebr 23, 2005 7:24 pm

Re: Sea kihv

Postitus Postitas Andrus M »

Äkki on "kakuke" nii lahke ja näitab, milline on "jakobsoni" eest tehtud töö.
Olen ka alati ainult puitu aluse jaoks kasutanud, aga seakihva aluse eest, "võtmed kätte", pole kunagi kolme sajast rohkem tihanud küsida.
Minu koduleht: http://andrusmuru.planet.ee
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Sea kihv

Postitus Postitas kakuke »

Andrus M kirjutas:Äkki on "kakuke" nii lahke ja näitab, milline on "jakobsoni" eest tehtud töö.

Aga palun. :)
Või, kui Tartu trehvad ja omas käes vaadata tahad, siis selle vastu pole mul ka midagi (sellest juba privas). Juba alus maksab 120 kr, + päev otsa keetmist + epo + töö makasb ka midagi. Kokku teeb see 100% rahulolu. Lõpuks hindas veel ära ka. Võimalik, et mõni taksitermist maksab veel riigimakse ka. Ma olen ikkagi rahul. :D
Ps. Soetasime siin Gunnariga mõni aeg tagasi Pärnumaalt kokku 15 sokusarvealust ja rahulolu 0%. Saime odava rahaga sokusarvealused, mis osutusid kalliteks kaminapuudeks. Poolik lohakas töö, aga see on juba eraldi teema. Nii, et alati pole odavam hind määravam, mis aga ei tähenda seda, et AndrusM töö samaväärne oleks.
Manused
Kihv 001.jpg
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Andrus M
Postitusi: 170
Liitunud: K Veebr 23, 2005 7:24 pm

Re: Sea kihv

Postitus Postitas Andrus M »

Pildi järgi otsustades tundub töö olevat võrdlemisi korrektne. Jah ,kui hinna sisse arvestatakse ka keetmine, siis pole hinna osas midagi imestada, mulle tuuakse tavaliselt juba välja keedetud kihvad ja sellest ka väiksem töötasu.
Minu koduleht: http://andrusmuru.planet.ee
madiskl
Postitusi: 147
Liitunud: L Mär 17, 2007 5:08 pm

Re: Sea kihv

Postitus Postitas madiskl »

kakuke ,mis moodi sul need kihvad kinni pandud on ja millega sa peale toiduõli sees olemsit nad puhtaks said ,ja mul endal on kuskil 21 cm pikad kihvad mis tahaks alusele panna.äkki aitad sell teemal
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Sea kihv

Postitus Postitas kakuke »

Kui põhjalikult lugeda minu eelnevaid postitusi siis saad teada, et ma viisin taksitremistile toored lõualuud ja tagasi sain alusel kihvad. Tema neid toiduõlis ei leotanud. Enne valge epoga täitmist tegi rasvatustamise (ei mäleta kas aviobensiini või mingi muu lahustiga). Panen pildi aluse tagumisest poolest, kus näha, et kruvide jaoks on taha süvendid puuritud ja siis sealt kruvid juba läbi. Lühikesed kihvad 1 kruviga kinni, pikad kahega. Kui soovi, võin pigem anda tel nr privas, kuhu helistada, et need alusele saada.
Manused
Kihv 001.jpg
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Sea kihv

Postitus Postitas TiitR »

Minul on kahed kihvad alusele näiteks universaalse liimiga liimitud. Liim ise siis mõeldud ntx. põrandaliistude, kipsplaadi, jms. liimimiseks. saadaval tavalistes ehitusmaterjalide poes. Väik törts kihva peala ja hoiab kinni kui ****. :P Aga kakukese kihvadele hindeks tõesti 5+
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Sea kihv

Postitus Postitas kirp »

On kellelgi kogemust kuidas kuivi kihvu taas pehmemaks saad, kasvõi ajutiselt. Mul ühel kuldikihval kild väljas, aga ei anna tagasi liimida. Mõlemad tükid omapidi "rõngas". Kas aitaks taas vees leotamine?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Sea kihv

Postitus Postitas kakuke »

Kui tegemist ülemiste kihvadega siis see pidi Hillar Koppa jutu järgi olema pigem reegel, kui erand et küljelt tükke välja ajab aja jooksul ja parata sinna pole miskit. Minu omadel ka see häda küljes vaikselt.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta