Nahkade parkimine.

Vahetame muljeid ja kogemusi jahitrofeede valmistamisest ja hooldusest .
Vasta
Andrus M
Postitusi: 170
Liitunud: K Veebr 23, 2005 7:24 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas Andrus M »

Parklates on see üsna sagedane eksimus, et paksematel nahkadel hööveldatakse karvasibulad läbi või lõhutakse õhem nahk päris ära. Kitsenahkade puhul ma soovitaks paluda parkalil mälva hööveldamine hoopis ära jätta. Nii kui nii panete kitsenaha pärast vaibana kas põrandale või seinale ja sellisel juhul ei ole seljapealse osa paksem olemine enam tähtis.
Kõige kindlam lahendus oleks muidugi veidi tudeerida ja siis ise parkkida. Ei võta see eriti palju ruumi ega aega ja ei tekita see ka mingit halba lõhna nagu paljud arvavad.
Ise pargin kõik oma kütitud nahad ise. Algul tuli muidugi ka "kooliraha" maksta, aga kui asi endale põhjalikult selgeks teha, siis ei ole seal üle mõistuse midagi.
Minu koduleht: http://andrusmuru.planet.ee
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas AndresR »

Andrus M kirjutas:Parklates on see üsna sagedane eksimus, et paksematel nahkadel hööveldatakse karvasibulad läbi või lõhutakse õhem nahk päris ära. Kitsenahkade puhul ma soovitaks paluda parkalil mälva hööveldamine hoopis ära jätta. Nii kui nii panete kitsenaha pärast vaibana kas põrandale või seinale ja sellisel juhul ei ole seljapealse osa paksem olemine enam tähtis.
Kõige kindlam lahendus oleks muidugi veidi tudeerida ja siis ise parkkida. Ei võta see eriti palju ruumi ega aega ja ei tekita see ka mingit halba lõhna nagu paljud arvavad.
Ise pargin kõik oma kütitud nahad ise. Algul tuli muidugi ka "kooliraha" maksta, aga kui asi endale põhjalikult selgeks teha, siis ei ole seal üle mõistuse midagi.

Kindlasti on see naha parkimine Annelinna korteris päris mõnus tegevus:)
Andrus M
Postitusi: 170
Liitunud: K Veebr 23, 2005 7:24 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas Andrus M »

Mina elan ka linnas viiekordses majas, aga meie erinevus on ilmselt selles, et üks meist räägib miks ei saa - teine aga otsib ja leiab võimalusi kuidas saab .
Minu koduleht: http://andrusmuru.planet.ee
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas AndresR »

Andrus M kirjutas:Mina elan ka linnas viiekordses majas, aga meie erinevus on ilmselt selles, et üks meist räägib miks ei saa - teine aga otsib ja leiab võimalusi kuidas saab .

ok,mul pole sellist võimalust arvatavasti,kuigi ega ma ei tea mis moodi see protsess üldse käibki.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas sammal.habe »

kas kellelgi on 6nnestunud kitsenahka nii parkida, et see karvu ei ajaks?
ja - kitsenahk p6randale vaibaks... :shock:

tartu elpise praagist olen kusagil eepool kirjutanud. juba mitme aasta eest keerasid kopranahad tuksi. kurb lugeda, et olukord paranenud pole.
Andrus M
Postitusi: 170
Liitunud: K Veebr 23, 2005 7:24 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas Andrus M »

Kitse naha karv on sellise ehitusega, et ta väga kergesti murdub.
Seepärast ei saa teda näiteks rõivaste valmistamiseks kasutada - ajab karva kuni karva jätkub.
Selles küll parkalit süüdistada ei saa.
Minu koduleht: http://andrusmuru.planet.ee
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas Mart »

Kitse suvist nahka saab karvaga väga edukalt parkida, talvist ainult seinale. Karvaga nahk siiski ainult puht dekoratiivse väärtusega.
Ära lase karvaga kitse nahka peale parkimist hööveldada, augud garanteeritud ja puudub igasugune mõte.
Kunagi asus Peetris nahaparkla, mis tegi super head tööd. Sai pargitud põdra, sea, kitse nahku. Ideaalne töötlus ja ei petetud kliente. Nüüd vist kahjuks aga see töökoda hingusele läinud. Seal puhastati nahku enne parkimist vist käsitsi, kui mälu ei peta.
Natuke soolamisest : hea oleks nahk laiali laotada kaldu asetsevale plaadile, siis valgub soola poolt välja imetud vedelik mälva pinnalt maha. Kui vedelikku enam ei eritu, siis pühkida sool pealt ja uus sool peale. Seejärel asetada nahad mälv vastu mälva ja karv vastu karva virna ja sedasi soolatud nahku võib säilitada kauem.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas TiitR »

Mart kirjutas:Kitse suvist nahka saab karvaga väga edukalt parkida, talvist ainult seinale. Karvaga nahk siiski ainult puht dekoratiivse väärtusega.
Ära lase karvaga kitse nahka peale parkimist hööveldada, augud garanteeritud ja puudub igasugune mõte.
Kunagi asus Peetris nahaparkla, mis tegi super head tööd. Sai pargitud põdra, sea, kitse nahku. Ideaalne töötlus ja ei petetud kliente. Nüüd vist kahjuks aga see töökoda hingusele läinud. Seal puhastati nahku enne parkimist vist käsitsi, kui mälu ei peta.
Natuke soolamisest : hea oleks nahk laiali laotada kaldu asetsevale plaadile, siis valgub soola poolt välja imetud vedelik mälva pinnalt maha. Kui vedelikku enam ei eritu, siis pühkida sool pealt ja uus sool peale. Seejärel asetada nahad mälv vastu mälva ja karv vastu karva virna ja sedasi soolatud nahku võib säilitada kauem.

Viimasest lausest järeldan, et siiski TOHIB nahka peale sissesoolamist nn. kokkupakkida? Ja pakkisin ikka nii, et kõigepealt pooleks kokku, nii et karvata pooled koos, seejärel tesitpidi pooleks, nii et karvaga pooled koos ja nii edasi kuni nahk suurde kilekotti mahtus. Kogu see hoidmine enne parkija juurde viimist oli mingi 2..3 päeva, et kas toimisin ise nagu õieti? Parkal väidab, aga et ma poleks nahku kokku lapata....no kuidas ma krt. need nahad siis temani toimetan? :VS
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas kakuke »

Loll kes vabandust ei leia. Loomulikult leiab pärast 101 põhjust mida klient valesti tegi. Kopra puhul pole probleemiks hööveldamine, mis karvasibula läbi lõikab. Siiani ei ole probleeme selle tõttu esinenud ei vestil, ei kinnastel ega katetel toolil. Kuskilt miskit ei pudene. Kui kuskilt miskit katki suisa hööveldatud, siis õnneks paneb köösner selle nii kokku, et arugi ei saa. Seda muidugi juhul, kui lasta nahast miskit valmistada. Õnneks naha väärtus nulliks ei muutu. Ma kui kindaid lasin teha siis küll mõtlesin, et laseks kuskil korralikult parkida ja siis teha kateteta kindad. Köösner laitis selle mõtte maha, et meil ei tehta sellist parki, mis oleks ilmastikukindel ja märjaks saades muutub nahk libedaks tatiks.
To TiitR: WC ukse külge oleks pidanud lööma ja sellega viima. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas TiitR »

kakuke kirjutas:Loll kes vabandust ei leia. Loomulikult leiab pärast 101 põhjust mida klient valesti tegi. Kopra puhul pole probleemiks hööveldamine, mis karvasibula läbi lõikab. Siiani ei ole probleeme selle tõttu esinenud ei vestil, ei kinnastel ega katetel toolil. Kuskilt miskit ei pudene. Kui kuskilt miskit katki suisa hööveldatud, siis õnneks paneb köösner selle nii kokku, et arugi ei saa. Seda muidugi juhul, kui lasta nahast miskit valmistada. Õnneks naha väärtus nulliks ei muutu. Ma kui kindaid lasin teha siis küll mõtlesin, et laseks kuskil korralikult parkida ja siis teha kateteta kindad. köösner laitis selle mõtte maha, et meil ei tehta sellist parki, mis oleks ilmastikukindel ja märjaks saades muutub nahk libedaks tatiks.
To TiitR: WC ukse külge oleks pidanud lööma ja sellega viima. ;)

:D Päris hea!
Laiukas
Postitusi: 16
Liitunud: T Mai 03, 2005 2:51 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas Laiukas »

Kunagi pargiti nahku ka Audrus, sinna viisime lihtsalt kokkupakitud ja sügavkülmutatud nahad, nahad olid külmas ikka mitu kuud kuna viisime korraga parki terve hooaja nahad. Park polnud küll nii pehme kui mujal, aga karv oli ilusti peal ja ise tulemusega rahul. Ei olnud mingit probleemi, et nahad oleks sassi aetud või tuksi keeratud.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas Mart »

Sügavkülma olen ka kasutanud, jääb igasugune soolamise jant ära. Väiksemate nahkade puhul täitsa OK variant.
Muidugi, kõikki neid protseduure tuleks teha nii kiiresti kui võimalik peale nahastamist. Isegi sügisel ööks auto pagasiruumi jäetud kokkuvolditud kitse nahk võib hommikuks halb olla. Mul viskas näiteks peale parki karva volditud kohtadest maha.
Kasutaja avatar
Priidik Õun
Postitusi: 164
Liitunud: N Dets 20, 2007 11:00 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas Priidik Õun »

Tallinnas pidavat saama mobiiliga parkida.
Kui hobu on surnud on tark sadulast maha tulla.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas TiitR »

Mart kirjutas:Sügavkülma olen ka kasutanud, jääb igasugune soolamise jant ära. Väiksemate nahkade puhul täitsa OK variant.
Muidugi, kõikki neid protseduure tuleks teha nii kiiresti kui võimalik peale nahastamist. Isegi sügisel ööks auto pagasiruumi jäetud kokkuvolditud kitse nahk võib hommikuks halb olla. Mul viskas näiteks peale parki karva volditud kohtadest maha.

Nahad hoiti soojustamat kuuris, kus temp. oli võrdne välistemp.-ga s.t. nendel päevadel ca. 0...-2C.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Nahkade parkimine.

Postitus Postitas baddmann »

Priidik Õun kirjutas:Tallinnas pidavat saama mobiiliga parkida.


Mujal saab kaa :D !

BM
Vasta