koera gps

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas rajaleidja »

No kurjam. Siis ju väga asjalik riistapuu ikka sellise raha eest.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas tony »

Räägi parem kui kaugelt sa selle DC20 koeri näed.Mul eile näitas käsikaga koeri 3,24km.Võib-olla oleks rohkemgi näinud aga siga sunnik hakkas tagasi tulema ja koerad loomulikult kah.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas rajaleidja »

Minul siiani katsetades maksimum 2,8km.
matu1
Postitusi: 53
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:46 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas matu1 »

interneti kaudu ikkagi suht risk tellida seda siis. Oleks ka asjavastu huvi .Kas äkki kellegil plaanis soetada ,andke teada mis ja kuidas oleks asi eestisse saada
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Sai siis täna ka ära proovitud! On ikka lust küll ,kui tead meetri pealt kus koer on (y) .Ainuke asi mis on puudu on haukumis tuvastus,aga siis tavaliselt koer seisab ja see on nähtav.
pcspets
Postitusi: 62
Liitunud: N Apr 13, 2006 2:57 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas pcspets »

Hinna ja teenuse suhte kõige parme variant oleks minumeelest panna koerale kaela üks GPS telefon ning kirjutada sinna sisse ise soft, mis laeb üle GPRS'i pidevalt asukohta kuhugi serverisse. Sinna teha Google Maps veebileht, kus punkt koguaeg liiguks. Seda saab vaadata nii arvutist kui ka telefonist, millel on veebibrauser.

Tegin ise huvi pärast sellise softi valmis aga mul pole omal riista millega "põllul" katsetada - olen ainult simulaatoril testinud. Ma ostaks riista ja testiks sellise asja lõpuni valmis kui ma teaks, et keegi selle pärast ära ostab kuna mul endal koera pole.

Omadused oleks järgmised:
* Saatjaks oleks suvaline GPS telefon (näiteks Sony Ericsson W760i - 3490 kr) - nuputada tuleks selle kinnitamine koera külge.
* Saatja saadab suvalise intervalli tagant (näiteks 6 sek) pidevalt asukohta serverisse. Praguse prototüübi ennustatav andmeedastusmaht on ca 1 MB terve päevase jahi kohta. SIM kaardi pakett tuleb vastavalt sellel kõige odavam valida.

* Punkti saab vaadata suvalise veebilehitsejaga (nii PC kui mobiil) mille päevane andmeedastusmaht on ca 2 MB + kogu punktide ajalugu säilib andmebaasis.

Et siis kui teil on juba natuke vingem telefon ja te olete sellega internetis surfanud, siis selle asjanduse hinnaks oleks ca 4 tuhat krooni seadmed + 100 kr/kuus GPRS tasu peale.

Oleks keegi huvitatud?
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Hind on muidugi küllalt soodne.aga eks seal ole ka palju agasi.See telefon mis koera kaelas peab ikka eriti ekstreemsetele oludele vastama ,aga nagu öeldakse kõik meie ümber on inimese tehtud ja oleks selliseid ajudega leidureid /tegijaid meie ümber rohkem :!: Tehke ja katsetaga ja antke tulemustest teada!
Mina kiidan oma DC 30 igaljuhul taevani .Tead täpselt kus koerad on ,kus käinud ja täiesti tundmatus padrikus lased seapõrsa maha ,paned gepsu lippukese ja pärast koos abiväega kerge ära tuua/koht leida.Nüüdseks on kasutusel kaks rihma ja tegevus raadius on olnud isegi üle kolme kildi,seda tava antenniga.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas duma »

Kas tehakse veel põrutuskindlaid telefone ja veel gps? olen otsinud omale põrutuskindlat aga ei leia ja arvan, et tavalise telefoni ymber ei suuda ehitada midagi sellist, et see terveks jääks. Ja ainuke pluss mis peale odavuse veel võiks olla on see et kui on yliaktiivne koer ja paneb rohkem kui 3 km seaga joosku leiad ikka üles. Ise ei oma VEEL garmin astrot ei tea kui kaugele see koeri näitab aga tulevikus.... Aga edu ehitamisel ja tulemustest tahaks teada küll :wink:
duo on parem
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas tony »

Vaieldamatult on DC30 hetkel parim varjant.Ainuke miinus seisneb selles,et lähed seale liiga täpselt ette st. alati jookseb otse sülle :lol:
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas Ahto Kattai »

tony kirjutas:Vaieldamatult on DC30 hetkel parim varjant.Ainuke miinus seisneb selles,et lähed seale liiga täpselt ette st. alati jookseb otse sülle :lol:

Just ,just :D Ja kui vähegi koerad on ja mingi teedevõrk ,siis jõuad enne ette sõita ,kui gepsu vaateväljast kaob!
pcspets
Postitusi: 62
Liitunud: N Apr 13, 2006 2:57 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas pcspets »

Noh, ega see aparaat nüüd päris tuumasõjale ka vastu pidama ei pea. Piisab ehk veekindlast kotist ja pehmendustest nende ümber (või siis eraldi plastikkarpi panna). Koer peab ju selle kõrval ka terveks jääma :)

Üks variant on GlobalSat'i vee ja põrutuskindel GPS/GPRS moodul:
http://www.elfaelektroonika.ee/cgi-bin/web_store.cgi?artnr=14-304-64
Aga selle miinus on kinnine arhidektuur ja mingi oma sideprotokoll - suht tüütu oleks sellele serveripoolt kirjutada (võibolla muidugi ka mitte). See on ainult GPRS (mobiilil on 3G). Mobiiliga saab teha kõnesid, et kuulata, mis kohapeal toimub - täielik Java rakenduste tugi jne, jne.... ja maksab põhim sama palju kui mobiil. Aga kui kellegil on huvi ja tahab omale osta siis mina oleks kindlasti käpp softi kirjutama - mul on hetkel selle teema kohta lihtsalt professionaalne huvi.

Kas sideamet selle Garmini kasutamist juba avastanud pole? Varsti on teil äkki Kapo ukse taga ;)
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas tony »

Sideamet veel ukse taga käinud pole.Muuseas see kanal Eestis täitsa vaba.Aastamaks kanali kasutamiseks on kusagil 6000 eeku ja töö selles suunas käib, et seda ametlikult kasutada saaks.
pcspets
Postitusi: 62
Liitunud: N Apr 13, 2006 2:57 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas pcspets »

Oujee... kui selle sageduse registreeritud saate, siis on kõva küll. Kes selle siis registreeriks ja selle eest maksaks - EJS? Või on mõni väiksem jahipiirkond rahad kokku pannud?

Mobiilipõhise rakenduse üks eelis on muidugi veel Google Maps aerofotod - mis katavad detailselt juba pool eestit ja muutuvad iga päevaga ühe täiuslikumaks. Näiteks meie jahipiirkond on koos iga põõsa ja puuga kaetud.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas duma »

pcspets kirjutas:Oujee... kui selle sageduse registreeritud saate, siis on kõva küll. Kes selle siis registreeriks ja selle eest maksaks - EJS? Või on mõni väiksem jahipiirkond rahad kokku pannud?

Mobiilipõhise rakenduse üks eelis on muidugi veel Google Maps aerofotod - mis katavad detailselt juba pool eestit ja muutuvad iga päevaga ühe täiuslikumaks. Näiteks meie jahipiirkond on koos iga põõsa ja puuga kaetud.

Aga kas ei ole võimalik neid google maps aerofotosi yhitada garminiga ?
Viimati muutis duma, P Jaan 04, 2009 6:16 pm, muudetud 1 kord kokku.
duo on parem
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Telefon koera kaelas peab kannatama 100% vett ,sea v teise koera hammast.Enda ühe radari saatjast jäin just tänu sea hambale ilma.Tuli tagasi ainult rihm kaelas,mehed on neid ka radariga üles leidnud ,aga minul jäid antenni juhtmed rihma külge ja samal õhtul polnud võimalik otsida ka ja siis tuli lisaks lumi :cry:
Vasta