Viktoriini küsimusi

Siin võiks esitada küsimusi , mis puudutavad jahindus- ja relvaalast seadusandlust ,et oma ala tundvad inimesed saaksid teile vastata.
Vasta
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas AndresR »

AndresR kirjutas:Ondatra on hamsterlane!

http://bio.edu.ee/loomad/Imetajad/imetajalist2.htm
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas hendrik »

AndresR kirjutas:Ondatra on hamsterlane!


Hamsterlaste sugukond kuulub hiirlaste ülemsugukonda, põhim. T.Randveer on pisut üldistanud.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ondatra#Etymology
Kerge loogikaga saab pihta, mida M695 on teada tahtnud, ei ole mõtet ju hulka ladikeelseid hiiri kopi-pasteda, vaevalt, et AndresR neid peast kirjutas.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas sammal.habe »

samas peab kysima, et kas metskitsel on latentsusperiood 2ra kadunud? kysimus peaks ikka yhetivastatav olema...
M695
Postitusi: 93
Liitunud: N Aug 04, 2005 6:11 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas M695 »

Mina pidasin silmas ondatrat ja seda T. Randveeru "Jahiraamatu" põhjal.
Keegi võib siis uue küsimuse esitada.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas hendrik »

sammal.habe kirjutas:samas peab kysima, et kas metskitsel on latentsusperiood 2ra kadunud? kysimus peaks ikka yhetivastatav olema...


Mina ei teaks, et metskitsel oleks muutunud midagi sigimisprotsesside käigus, tõepoolest on tal ka latentsusperiood olemas, samamoodi nagu metsnugiselgi. Minu küsimus oli esitatud selliselt, et kes tõese vastuse esitab, see saab "tugriku". Ma ei jaksa väga tihti seda viktoriini jälgida, seetõttu läksingi kergema vastupanu teed. Usun, et Kakuke ei hakanud mind sellepärast vihkama, et ka tema vastuse õigsust ei kinnitanud. Pall läks M695-le, tema viskas selle kenasti kohe liikvele. Ma olen kindel, et kui Kakukesel on mõni asjalik viktoriiniküsimus pakitsemas, siis küll me seda ka kuuleme.

Kui sa Sammalhabe tahtsid Kakukese õiguste eest "võidelda", siis ole lahke - tehtud! Kui aga oli see sul viktoriiniküsimus, siis oota ikka oma järjekorda.. ja mõtle seeaeg pingetpakkuvamat küsimust kui "kas metskitsel on latentsusperiood 2ra kadunud" :D Nagu M695 ütles, keegi võiks küsimuse esitada... äkki pistab siis Kakuke oma revanšipuraka mängu.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas kakuke »

Vaata kui hea, õiglus jalule seatud ja kus see kitseke nüüd suure raske kõhuga talvele ikka vastu oleks läinud. :) Küll ma järgmine kord esitan küsimuse, kui Hendrik uue teele läkitanud ja ma selle siis ära arvan õieti. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas sammal.habe »

pigem oleksin ma isegi metskitse vastanud. sest see tuli mullegi esimesena meelde. aga noh, kysimuse esitaja poolt oleksin eeldanud pystitust laadis - et v6imalik on mitmetine vastus. ju seda teemat loevad ka purualgajad ning 6pivad ka siitkaudu. sihuke poolpedagoogiline remark oli pigem, ei miskit v6itlust, katsu rahuneda.

hendrik kirjutas:Kui sa Sammalhabe tahtsid Kakukese õiguste eest "võidelda", siis ole lahke - tehtud! Kui aga oli see sul viktoriiniküsimus, siis oota ikka oma järjekorda.. ja mõtle seeaeg pingetpakkuvamat küsimust kui "kas metskitsel on latentsusperiood 2ra kadunud" :D Nagu M695 ütles, keegi võiks küsimuse esitada... äkki pistab siis Kakuke oma revanšipuraka mängu.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas hendrik »

Ma olen jätkuvalt rahu ise.. :D (b)

Milline Soome relvatootja on tootnud "vibulukuga" jahirelva, mis margi täpne nimi (2 osaline nimi)ning mis kaliibrites seda tehti (2tk)?
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas AndresR »

tahtsin pakkuda Winchester 94 kaliibris 30-30,aga see pole ju Soome relvatootja :(
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas AndresR »

Kas äkki Sako VL 63 Finnwolf? Kaliibrites 243 ja 308
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas hendrik »

AndresR kirjutas:Kas äkki Sako VL 63 Finnwolf? Kaliibrites 243 ja 308


Correctomundo!
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas AndresR »

Kui prussakal peaks pea kogemata sahtli vahele jääma ja küljest ära tulema,kaua ta niimoodi elusana püsiks? :lol:Ja miks ta ära sureb?
lagle
Postitusi: 8
Liitunud: R Dets 05, 2008 8:30 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas lagle »

ma pakun umbes kaks nädalat ja ta sureb nälga või veepuudusesse
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas AndresR »

lagle kirjutas:ma pakun umbes kaks nädalat ja ta sureb nälga või veepuudusesse

Põhimõteliselt loeme õigeks,kuigi aeg peaks olema kuni nädal :mrgreen:
lagle
Postitusi: 8
Liitunud: R Dets 05, 2008 8:30 pm

Re: Viktoriini küsimusi

Postitus Postitas lagle »

noh, nädal ees või taga... Aga järgmine küsimus: Missugune on hundi pesa ümbruse taimestik ja miks see selline on?
Vasta