Kiirpäästik Tikkale

Küsimused relvameistritele lootuses kompententsetele vastustele.
Vasta
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Kiirpäästik Tikkale

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

Jahimees.ee-s müüakse Tikka Hunter-i erinevaid mudeleid ja pakutakse kaasa lisaraha eest kiirpäästiku varianti. Kas keegi on sealt kiirpäästiku ostnud, kus on lasknud paigaldada ja millised on muljed kiirpäästikust?
Ole kui leebe tuul...
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Kiirpäästik Tikkale

Postitus Postitas peepk »

Meil üks ostis hiljaaegu tutika Tikka selle kiirpäästikuga,sai kah mõned kärakad teha just uudishimust et kuda on.Konkreetsel püssil oli see vahe vaevu tuntav,annab ju tavalist päästikut tüki tundlikumaks timmida,samas see väike vahe vast käe pealt rebast lastes ülioluline.Kunagisel Tikka masteril oli tava päästik ja mulle sobis,lastud sai kõik.Kui ta tühi ei maksa eriti palju võid ju proovida,ise proovitud ja suurt vahet polnud.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kiirpäästik Tikkale

Postitus Postitas kakuke »

Jube kirves on juurde osta. Kui mälu ei peta siis 3600kr vms. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Kiirpäästik Tikkale

Postitus Postitas kirp »

Uurisin alles hiljuti. Juurde ostmine on tõesti kirves. Vähe odavam on kohe kiirpäästikuga tellida. Kiirpäästikut saab kusagil 500 g-se tõmbeni alla kruttida (enamasti ei soovitata ise teha, võib ohtlikult väheseks jääda). Kas päästik midagi juurde andvat? On väidetud, et hea laskja puhul mitte eriti. Kehvema puhul (kes muidu ära kipub tõmbama) on kiirpäästik "vigu parandav". Varmintingu mehed kasutavad kiirpäästikut "laua pealt lastes", aga nemad vaevalt relva puudutavadki. Taktikalised snaiperid üldjuhul ei kasuta (kuigi lasevad kaugele ja täpselt). Jahil olles on kiirpäästikuga püss üpris tüütu (ja vahest ohtlikki), sest pead mälus hoidma kahte harjumust erinevatele tõmbe tugevustele ja lahtimineku pikkustele (päästiku käigupikkusele). Kui ajujaht, siis on ohtlik kiirpäästikut sisse lülitada ja samas kui mälu mäletas kiirpäästiku kerget tõmmet, siis võid kiirel laskmisel hätta jääda (ei tõmba õigeaegselt küllalt tugevalt - minu relval on kiirpäästiku ja tavapäästiku vahe suht suur).
Arvan, et universaalse relva puhul (igasugused erinevad jahid) on optimaalne tavapäästik hästi sobivaks teha - lasta lihvida kui tundub, et pole ühtlane, ja reguleerida 1-1,5 kg tõmbe peale. Ning harjutada õige päästmine automaatsuseni selgeks.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Kiirpäästik Tikkale

Postitus Postitas baddmann »

Jällegi, teema Tikkast kaugel, aga sisu ehk oluline. Mul Sauer 202-l on kiirpäästik algusest peale olemas olnud ja kasutanud olen ma teda vist kokku maksimaalselt 10 lasu puhul. Kui norm päästik on õigesti ja enda jaoks sobivaks reguleeritud, siis meie tavaolukordades (jaht + veidike võistlust) ei ole kiirpäästikut vaja, vähemalt mitte selle eest täiendavalt juurde makstes.

BM
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: Kiirpäästik Tikkale

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

Tikka T3 Hunter Delux, Kal. 308 Win, 30-06 Spr. Lahtise sihikuga mudelile (värvitud) lisandub 650 EEK. Kiirpäästik: +1850…

Kas eraldi kiirpäästikut ostes keevitavad siis ca poole otsa?
Ole kui leebe tuul...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kiirpäästik Tikkale

Postitus Postitas kakuke »

Pigem on tegemist tava ja kiirpäästiku hinnavahega. Kiirpäästik on maitse asi, kui tegeleda vaid suurulukijahiga ühisjahis siis tõesti vajadus selle järgi puudub, aga kui lasta väiksemaid loomi (hani, rebane) ja kaugemalt (200m ja üle selle) siis vägagi abiks asi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta