Põdra kolju keetmine

Vahetame muljeid ja kogemusi jahitrofeede valmistamisest ja hooldusest .
jagwelt
Postitusi: 233
Liitunud: R Nov 30, 2007 11:48 pm

Re: Põdra kolju keetmine

Postitus Postitas jagwelt »

kas sarved on valgeks pleekind?
Parem puhtalt mööda kui sitalt pihta...
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Põdra kolju keetmine

Postitus Postitas sooviku »

Mis muud,kui pesta ja harjaga nühkida.Päris uueks neid enam küll ei saa.Mina olen sellised koledamad sarved Pinotex`iga üle teinud.Sauna välisseina peale kõlbavad küll.
Naine võib olla,koer peab olema!
skog
Postitusi: 150
Liitunud: R Mär 30, 2007 12:28 pm

Re: Põdra kolju keetmine

Postitus Postitas skog »

Kunagi keegi kuskil millalgi rääkis, et olevat kaaliumbermanganaadiga sarved pruuniks teinud. Nii nagu lause algusest aru võib saada, siis rohkem ma täpsemalt öelda ei oska. Kui kellelgi kogemusi siis andke tuld. Iseenesest kui seda va lillat pulbrit kätele lasta, siis vähemalt käed jäävad küll kenasti põdrasarvepruunid.
jagwelt
Postitusi: 233
Liitunud: R Nov 30, 2007 11:48 pm

Re: Põdra kolju keetmine

Postitus Postitas jagwelt »

Hmm.... ex ta jah katsetamise meetod. Kes proovib kaaliumbermanganaadiga kes peitsiga aga alusta kuskilt tagant poolt et saaksid lahust vähe parandada kui vaja :wink: EDU
Parem puhtalt mööda kui sitalt pihta...
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Põdra kolju keetmine

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Vee paasil puupeits on sobilik ,tean meistrit kes nii talitab ,kui näiteks sarvele vesiniku tilgake kukkunud.Tuleb muidugi õige toon valida,sarve otstest lased lahjemaga ja hõõrud pärast mingi kaltsuga heledaks jäävad nagu uued :)
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: Põdra kolju keetmine

Postitus Postitas 22LR »

Kuldi retseptile lisaks :olen kasutanud toorest hallilepa koort-pole muret tooni valikuga.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Laiukas
Postitusi: 16
Liitunud: T Mai 03, 2005 2:51 pm

Re: Põdra kolju keetmine

Postitus Postitas Laiukas »

Olen ise peitsiga teinud ja tulemus on tõesti hea, olenevalt muidugi kui kaua on sarv maas olnud. Peitsiga on see õige tooni saamine katsetamise asi ainult, aga soovitan alguses heledamaga ja siis tumedamaga üle tõmmata. Olen näinud ka kaaliumpermaganaadiga tehtuid ja on ka see täitsa asjalik.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Põdra kolju keetmine

Postitus Postitas rajaleidja »

Vist peab peitsi varianti proovima. Küürisin eile neid natuke puhtamaks ja ikka päris valged on nad. Aga et nad enne peitsimist puhtaks saada, on ikka tükk tegemist. Küürisin mis ma küürisin, sambla rohelust jäi ikka kõvasti külge. Peab vist mõnda tugevamat pesuvahendit proovima.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Põdra kolju keetmine

Postitus Postitas kakuke »

Kui nad juba niikuinii valged on, kas rohelust jms juba survepesuriga maha ei saaks?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Põdra kolju keetmine

Postitus Postitas rajaleidja »

Mõtlesin eile ise ka surveka peale, aga kuna väljas oli -10, siis ei hakanud seda tööle panema ja vannitoas ei tahtnud sellega möllama hakata :lol:
sarvehuviline
Postitusi: 3
Liitunud: E Jaan 05, 2009 8:35 pm

Re: Põdra kolju keetmine

Postitus Postitas sarvehuviline »

Sarve peal on mustad laigud, väikesed ja suured. Mis laigud need on ja kuidas nendest lahti saaks. Harjaga nühkisin küll aga ega need maha ei tulnud :?
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Põdra kolju keetmine

Postitus Postitas Feen »

Selle info põhjal, mulle tundub, on põder leidnud kusagilt naftat ja sarvedega selles möllinud. Teise võimalusena turgatab kohe pähe, et põder on käinud vastvärvitud kuuriseina vastu sarvi nühkimas. Kolmanda võimalusena võib olla, et sa leidsid need sarved kusagilt ning selle puhul tegid väikesed topsid ning nõjatusid nende sarvedega mõne vastvärvitud seina vastu. Võimalik, et tegemist võib olla ka külmakahjustusega. Kas rohkem vihjeid ei saaks, siis ma genereeriks veel võimalusi. Ning edasi juba tegelevad spetsialistid sellega kuidas nendest laikudest lahti saada.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kollnomm
Postitusi: 27
Liitunud: T Aug 23, 2005 10:12 pm

Re: Põdra kolju keetmine

Postitus Postitas kollnomm »

See "must plekk" võib olla ka vaik olla . Elusa looma peas olnutel oli kuusevaik. Seda oli päris palju. Ettevaatlikult kraapides saad teada kas on vaik (vaik lööb vaigulõhna ülesse). Edaspidine töö on aeglane lahustamine , sest kui kaua seisnud ei pruugi ka õnnestuda.
sarvehuviline
Postitusi: 3
Liitunud: E Jaan 05, 2009 8:35 pm

Re: Põdra kolju keetmine

Postitus Postitas sarvehuviline »

no mis ma oskan öelda....värv see ei ole kindlasti....kas siis on mingi riie sarvede peal kõdunema läinud?
Manused
07012009777.jpg
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Põdra kolju keetmine

Postitus Postitas Feen »

Vabalt võib ka hallitus olla. Esimese hooga mõtlesin, et on keetmise praak, enne pilti siis, aga see ju kühvli peal. Muidu jääb kuivanud veri või liha ka selline tume, isegi kui pärast selle kuivanud lihakihi ära saad, on ikkagi mustad laigud. Kuna see sarve peal ja sarved arvatavasti suht vanad, siis pigem hallitus olnud. Vaata siin seda peitsimise asja, peidab päris hästi ära, natuke tumedam koht jääb, kuid ei tohiks segada.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta