Saaremaal hukkus jahiõnnetuses mees

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
tuska
Postitusi: 99
Liitunud: T Dets 14, 2004 5:58 pm

Re: Saaremaal hukkus jahiõnnetuses mees

Postitus Postitas tuska »

väga ilus on, kui jahijuhataja raadio teel ütleb: ajumehed väljas, kütid relvad tühjaks laadida, aju lõpp............ kõigile on aru saadav ja mõistetav
vahel tuleb ka mööda lasta
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Re: Saaremaal hukkus jahiõnnetuses mees

Postitus Postitas Teder »

Minu jaoks on tähtis reegel, et püssitoru ei tohi kunagi suunata inimesele ega ka hetkekski vedada üle inimeste, see kehtib ka tühja püssi korral. Kui seda reeglit täita ka aotosse püssi asetades ja hoides, siis õnnetusi ei juhtu.
Ohutustehnikas on alati mitu tulemüüri, s.t. et üht rikkudes kaitseb sind teine reegel, õnnetuse põhjustab harilikult mitme reegli üheaegne rikkumine.
Isiklikult mulle välioludes vihma või lume käes lahtised lukud ja lahtimurtud siledaraudsed ei meeldi, ohutustehniliselt peaks piisama sellest kui padrunit pole rauas ja salves, aga eks reeglid on sellised ja neid tuleb täita. Eks see rohkem kontrolli mõttes ole, et ei unustaks.
Mis asi on ühisjaht? Kas ühisjaht võib olla ainult suurulukile? Kui ma olen kolmekesi pardijahis, siis ju ka nagu ühisjaht - mis on ühisjahi definitsioon, äkki keegi targem ütleb? Seda selleks, et ühisjahis võib kohta vahetades relv autos ka mitte püssikotis olla. Siledsaraudset on mul pardijahis tülikas kotti toppida. kui kohta vahetan, mis 500 m eemal ja jahi käigus vahetatakse kohta 4-5 korda, kui metsakraave ja tiike ja järvekesi üle käia.

Mis Soome reeglite eeskujuks toomisse puutub, siis mul püssikohver pagaasnikusse ei lähegi, miks ta ei võiks pehmel tagumisel istmel olla, see pagaasniku värk rohkem sellepärast, et ei oleks võimalik autost lasta looma.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Saaremaal hukkus jahiõnnetuses mees

Postitus Postitas Joosep Käba »

Sõjaväes oli ülemuseks(väljaõppe ohvitser) Soome riigi armeest noor ohvitser.
Tegi ikka väga selgeks ohutustehnika. Iseasi kes seda jälgi suudab ja kes mitte.
Relvaga käiakse alati ringi nii nagu ta oleks laetud. Sõrm pannakse päästikule ainult ja ainult siis kui soovitakse tulistada(oi kuidas "utsepka" aeg said kutid kui kogemata näpp päästikule libisend).
Ise olen neid reegleid püüdnud siiani järgi.

PS. Sõjavägi lõppes sellega, et Soome mees erru minnes mulle Lapi pussi kinkis. Tooaeg poleks ise jõud ostagi.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Saaremaal hukkus jahiõnnetuses mees

Postitus Postitas tony »

[quote="Teder"]
Isiklikult mulle välioludes vihma või lume käes lahtised lukud ja lahtimurtud siledaraudsed ei meeldi,...

Relv peab olema tühjaks laetud, lahtimurdmist või lahtise lukuga olemist seadus küll ei nõua.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Saaremaal hukkus jahiõnnetuses mees

Postitus Postitas duma »

tony kirjutas:
Teder kirjutas:Isiklikult mulle välioludes vihma või lume käes lahtised lukud ja lahtimurtud siledaraudsed ei meeldi,...

Relv peab olema tühjaks laetud, lahtimurdmist või lahtise lukuga olemist seadus küll ei nõua.


v.a. kogunemiskohtades, seal peab olema lahti murtud või lahtise lukuga olema
duo on parem
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Saaremaal hukkus jahiõnnetuses mees

Postitus Postitas tony »

Pidasin silmas muud.Kogunemiskohtades ikka peab.
hurmas
Postitusi: 17
Liitunud: E Jaan 16, 2006 11:09 pm

Re: Saaremaal hukkus jahiõnnetuses mees

Postitus Postitas hurmas »

Teder kirjutas:Minu jaoks on tähtis reegel, et püssitoru ei tohi kunagi suunata inimesele ega ka hetkekski vedada üle inimeste, see kehtib ka tühja püssi korral. Kui seda reeglit täita ka aotosse püssi asetades ja hoides, siis õnnetusi ei juhtu.
Ohutustehnikas on alati mitu tulemüüri, s.t. et üht rikkudes kaitseb sind teine reegel, õnnetuse põhjustab harilikult mitme reegli üheaegne rikkumine.
Isiklikult mulle välioludes vihma või lume käes lahtised lukud ja lahtimurtud siledaraudsed ei meeldi, ohutustehniliselt peaks piisama sellest kui padrunit pole rauas ja salves, aga eks reeglid on sellised ja neid tuleb täita. Eks see rohkem kontrolli mõttes ole, et ei unustaks.
Mis asi on ühisjaht? Kas ühisjaht võib olla ainult suurulukile? Kui ma olen kolmekesi pardijahis, siis ju ka nagu ühisjaht - mis on ühisjahi definitsioon, äkki keegi targem ütleb? Seda selleks, et ühisjahis võib kohta vahetades relv autos ka mitte püssikotis olla. Siledsaraudset on mul pardijahis tülikas kotti toppida. kui kohta vahetan, mis 500 m eemal ja jahi käigus vahetatakse kohta 4-5 korda, kui metsakraave ja tiike ja järvekesi üle käia.


Mis Soome reeglite eeskujuks toomisse puutub, siis mul püssikohver pagaasnikusse ei lähegi, miks ta ei võiks pehmel tagumisel istmel olla, see pagaasniku värk rohkem sellepärast, et ei oleks võimalik autost lasta looma.

No ühisjaht on ju ikka see kui peetakse jahti jahinimekirja alusel.See kui pardi- või väikeulukijahil täidab jahimees väikeulukituusiku ja jahil olles kohtub teise (teiste) jahimeestega pole küll ühisjaht
Jaht on tore üritus...kuni käib lask
Vasta